Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Příspěvekod Ka3na » 16 lis 2010 20:29

Můžeš, jakýkoliv bylinkový. Já dávám i ruzné bylinné směsky. Průduškový a tak.

P.S. Proč se vždycky ptáš na to stejné v několika vláknech. Stačí když se zeptáš na jednom místě. Lidé Ti tam odpoví ;)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Cookie » 17 lis 2010 10:05

A potkaní miminko muže taky sirupek? Protože na tom obale jitr. sirupuje napsáno - pro děti od 3 let... tak nevím, jestli ho má mít i 1,5 měs. mimčo..
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod Domča » 17 lis 2010 10:45

:roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Cookie » 18 lis 2010 20:25

A ty bylinky by se podle mě neměli moc přehánět. Protože i u člověka se nemají užívat více jak týden. A navíc se ničí ledviny.Tedy nevím, jak u potkanů...

Cookie
Skákavka
Skákavka
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás

Příspěvekod vranitko » 19 lis 2010 10:34

Prosím Tě Cookie, zkus se zamyslet.

Ano, na kapkách možná je, že se nesmí podávat dětem mladším tří let, ale jak dlouho žije potkan a jak dlouho člověk? Potkan dospívá už někdy půl roku věku - tedy to už jakoby člověku bylo kolem patnácti let. Tedy 1,5 měsíční miminko potkana by mohlo odpovídat asi čtyřletému dítěti. ;-)
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Cookie » 20 lis 2010 15:29

vranitko píše:Prosím Tě Cookie, zkus se zamyslet.

Ano, na kapkách možná je, že se nesmí podávat dětem mladším tří let, ale jak dlouho žije potkan a jak dlouho člověk? Potkan dospívá už někdy půl roku věku - tedy to už jakoby člověku bylo kolem patnácti let. Tedy 1,5 měsíční miminko potkana by mohlo odpovídat asi čtyřletému dítěti. ;-)

Díky moc :loveit:

Cookie
Skákavka
Skákavka
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás

Příspěvekod veruzperu » 07 led 2011 14:08

Já jsem si před týdnem přinesla domů potkaní holčičku, od druhéhodne začala kýchat, tak jsem vyměnila druh podestýlky, ale pčiká stále a taky tak trochu chroptí, chrčí a "bublá"...ne pořád jen párkrát za den, ale když jí to chytne, tak nemůže přestat třeba i 10 minut... :( Mám strach, četla jsem tu o zápalu plic, tak nevím, zda ji vzít k veterináři, ale aby mi venku nenastydla ještě víc...Už dva dny jí dávám občas trochu medu s vodou (což jsem se dočetla, že je na nachlazení dobré).

Máte někdo zkušenosti? Občas se opravdu strachuju, jestli to není něco horšího než rýma, je mi jí líto, nechci aby se trápila. Můžete mi poradit? Případně doporučit, co by jí pomohlo?

Děkuju
veruzperu
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 07 led 2011 14:16

Jitrocelový sirup + vlažný ovocný nebo bylinkový čajík. Pokud se to do tří dnů nezlepší, ihned k veterináři, aby se jí to nedostalo na plíce.
Ale co popisuješ, chroptění, bublání a chrčení, je na doktora už teď.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod veruzperu » 07 led 2011 15:09

Děkuju za radu, přes víkend zkusím ty čajíky se sirupem a kdyby to nezabralo, tak v pondělí poběžím na veterinu.
Nicméně naše myška je i přes pčikání aktivní, papá bez problémů a s chutí, když pobíhá po stole, tak jse zvídavá, všechno oňuchává, v noci rejdí po kleci nahoru a dolů, celkově vypadá zdravě...
veruzperu
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 07 led 2011 16:25

To ono jí nic nebude. Pravděpodobně dostane antibiotika a za pár dní se vyléčí. :up: Hlavně je důležitý to podchytit na začátku, aby se z toho právě nevyvinulo nic vážnýho. Je dobře, že je aktivní, to by jí muselo být blbě kdyby začla být apatická.
Tak držíme palce ať se z toho malá vyhrabe. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod alenkkaa » 09 led 2011 23:21

Ahoj... mám asi necelé tři měsíce starou potkanici ze zverimexu, před 5 dny se nám narodilo 11 mládat, takže docela překvápko. Ale od včerejška má mamina dýchací potíže, pčíká, už i vydává takový vrkací zvuky občas.. nebo trochu kašel, moc to nepoznám. Každopádně mi na dýchací potíže minulý potkánek umřel, tak mám ted trochu obavy, jestli s ní zajít k veterináři nebo ne. Už jsem tu viděla odpovědi, že je to jenom reakce na nové prostředí, že to časem přejde samo.. ale když má malý mimča, tak se docela bojim, oslabená imunita a tak.. nebo aby se to na ně nějak nepřeneslo.. Nějak se nemůžu rozhoupat, co udělat. Nemáme tu ve městě nějak extra dobrýho veterináře přes potkany, tak aby jí spíš neublížil.. děkuju za každou odpověď.
alenkkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Xeelee » 10 led 2011 04:03

alenkaa: S nemocí ti u kojící maminy erudovaně neporadím, ale zajímalo by mě, co budeš dělat s jedenácti miminky :shock: Ty máš kromě neplánovanejch přírustků potkanici samotnou? Tahle zvířata jsou společenská a obzvlášť samičky špatně snášejí samotu, tak by sis mohla jednu nebo dvě samičky nechat. Mimochodem, čím potkanici krmíš?
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod alenkkaa » 10 led 2011 08:37

Xeelee: no snažím se jim najít domov u někoho, kdo už s potkany má zkušenosti, zatím mám 5 udáno, doufám ve všechny, nechci volit zverimex.. potkanice mám dvě, ale ted jsou oddělené, jak kvůli malým, tak nemoci. Krmým zrním pro potkany, ted dávám hodně mléčných výrobků, jinak zelenina, ovoce...
alenkkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Chrumka » 19 led 2011 08:04

Ahojky:) pred tyzdnom sme si s priatelom kupili malu potkanku, uplne cernou, ale nevim kolik ji je. Vyzera vsak este velmi mala. Priniesli sme si ju z petcentra a odkedy ju mame doma tak len kycha a v noci vydava stale take divne zvuky pri kychani, je to az strasidelne a cele noci kvoli tomu nespime. Dufam, ze jej to v priebehu par tyzdnov prejde a bude zdravucka. Mame s nou aj dalsie problemy. Strasne je lakava, ked sa k nej ideme priblizit tak sa schuli do rohu klietky a strasne vydesene pozera a tvari sa, ze tam nie je, nechce vobec papat z ruky, nevlezie na ruku a ked jej dam onuchat prstik tak do nho zacne jemne kousat. Leka se uplne vseho, ked kolo nej niekto prejde tak sa zlakne a az podskociii:((( Dva dni dozadu zacala akoby cvakat zubami, vobec neviem co to znamena. Citala som tu ako postupovat pri ochocovani, som vsak velmi nedockava a mam z toho aj trochu strach, ze si na nas nezvykne. Skusali sme ju aj vybrat z klece, zavreli sme jej ju, nech si beha vonku a zvyka na okolie a neskryva sa dnu. Par krat sme ju aj trosku nasilim vybrali, ale radsej sme to uz nerobili lebo je este viac vylakana. Vcera som ju dala ku nam na velky stol nech je v nasej pritomnosti ked sa ucime a tak. Obcas pochodila po stole ale inak sedela pri stene a robila stresove bobky. Ked som ju vsak chcela vecer dat spat do klietky ani tam nevliezla. Pol hodinu sme ju nahanali po stole az kusla priatela do prsta, tak ju chytil za chvostik a strcil do klece. Neda sa na nic nalakat, dokonca nereaguje ani na "syr" ktory je sibrinkuje pred nosom :D Som z toho smutna a neviem co mam robit aby sa nebala a nehryzla. Viem, ze treba dost casu, ale bojim sa, ze sa nezmeni...
Ak mi viete poradit tak budem len rada. Dakujem a prajem vela krasnych zazitkov s milacikmi... :o)
Chrumka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2011 09:25

chrumka, potkaníci zo zverimexu nie su krotkí, týžden je krátká doba na to aby si zvykla na ruku a na Vás. chce to pomaly, posstupne jej trebars len dat na chvilku ruku do klietky a počkat až u nej zví´tazí zvedavost, prečítaj si tu téma Ochočování - pomocou Hledat. Sú tam všetky rady a príbehy. Ovšem pokial sa ku kýchaniu pridávajú aj neaké bublavé zvuky bude treba zajst za veterinárom. Ochčovanie chce čas a trpezlivosť odmení vás potom kamarát, ktorý Vám doveruje
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami