Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Příspěvekod bugynkaa » 28 pro 2013 19:02

Ahojky,
tak už sama nevím, dřív jsem to tu celé prolezla s prvním nachlazeným (právě přineseným) potkyšem, dávala jsem čajíček a sirup a do dvou týdnů byl klid.
Na začátku prosince jsem si přinesla další mimčo, chudák ale tak moc kýchá a prská, až je mi jí líto. Dávám čajíček s troškou medu, echinaceový sirup, mám klec v teple, ale holka prská takové nažloutlé nebo světle béžové nudličky (když kýchne, poprská mi celé stehno), na vouskách má pořád kapičky a pořád kroutí nosíkem a omývá si ho tlapkama. Na jednu stranu ji nechci brát k vetovi, ale na druhou stranu je mi jí líto a mám další 3 potkany ve stejné kleci (a hamace), kteří to zatím nechytily. Vždycky mám chuť jí naučit smrkat :-D co myslíte vy, čekali byste ještě, jestli se to nevyléčí samo? má to tak ty 4 týdny.
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod Kimik » 28 pro 2013 20:17

Já bych už rozhodně nečekala, tohle na nějakou samoléčbu moc nevypadá :roll:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2013 18:19

To už je opravdu na veterináře
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Kychanie

Příspěvekod Stanley » 28 srp 2014 19:03

Zdravim, mam taky mensi problem. Jedna potkanka mi stale kycha uz od doby aku ju mam co mozu byt tak 3 tyzdne a moze mat tak okolo mesiaca a pol. Aj som cital ze to moze byt stresom a podstielkou, tie som uz vymenil asi 3 a moc rozdiel nevidim(jedine v zapachu :D ) a stres myslim ze nie je ked uz si zvykla behat a lietat vsade. Sem tam sa prehana po celej klietke s druhou potkankou a jedava co jej dam aj dost pije. Davam obidvom echynaceovy sirup aj jitrocelovy sirup. V pripade starsej potkanky Minie to moc nepomaha a kycha uz dlho. Niekedy je pol dna pokoj a potom zase dostane zachvat kychania. Som zaciatocnik v chove a neviem ci sa to zlepsi a mam cakat alebo mam utekat k zverolekarovi ale nechcem ju zbytocne stresovat cestou k nemu. Sopliky nema a ani neprska nic. Okolo nosa a okolo oci tiez nic podozrive nema. A nejako si neviem predstavit zvuk pojmu "vrkanie" ci to je chraplave dychanie alebo co. Praskanie a skrabanie v nahravke si nevsimajte to sa mi liepala po mobile ked som ju nahraval :) Inak je ale ziva a hrava aj sa uz pomaly osmeluje vyjst mi na rameno a sem tam je rada aj na mojej hlave :D . Sem sa mi nepodarilo pripojit prilohu tak pridavam odkaz na nejaku stranku kde staci dat Download a prehrat zvuk kychania. Dakujem za vsetky rady :) ... http://picosong.com/cWt6
Stanley
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mardottka » 28 srp 2014 20:14

Hlas se mi nepodařilo rozjet. Ale už jen pro klid svojí duše bych je vzala na veterinu. Tam je poslechnou a uvidí se. Pokud nic, může se
přemýšlet dál co je může dráždit. Pokud ano, samo se to nevyřeší. Držím palečky :luck: .
Mardottka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Samičky Sněhulka (Ikona Adarats) *5.2.2013
Daphné *25.1.2013
Za duhovým mostem Betty 6.5.2012 - 25.7.2014
Zinnia z LMG 12.2.2012 - 21.7.2014
Olivie *6.5. 12 - 5.6. 14
Zangarianna z LMG 12.2.2012 - 3.12.2013
Fifi z LMG 5.7.10 - 3.5. 13
Day z LMG 12.6.10 - 23.6.12
Kera a Klasika od Bebechy 7/2006-6/2009
Madlenka a Jůlinka ze zverimexu 1/2003-5,6/2006

Příspěvekod Stanley » 28 srp 2014 20:53

No asi skusim co najskor navstevu zverolekara nech mam istotu a zoberiem obidve potkancata na kontrolu. A na tej stranke prehrat nejde treba dat napravo Download a stiahnut to aby to slo prehrat. Teda aspon mne to tak funguje. A dakujem snad to nebude nic vazne :)
Stanley
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sája » 29 srp 2014 12:50

Taypíka mám týden, a nevím jestli to je rýma nebo ne, pšíká, jak tu již někdo psal, tak bublá (nejspíš), ale frňáček má čistý, suchý, nic mu z něj neteče. Má bezprašnou ekologickou podestýlku a celkově ve svém království si myslím, že nemá nic co by ho dráždilo.
In Omnia Paratus :)
Sája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sir Taype Corleone

Příspěvekod Stanley » 05 zář 2014 16:24

Ahojte, tak pisem zase, dneska som bol s Minnie u veterinarky a povedal som jej ze kycha, vrka a vydava pisklavé zvuky. Povedala mi ze jej mam davat viac vitaminu C cize vela citrusovych plodov a podobne. Taktiez ze mam do napajacky nakvapkat trocha citronu. Dala mi este nieco co im mam po 10 dni davat do napajacky. Niesom si isty co to presne je ale antibiotika nie(asi nejake vitaminy). Povedala ze mam prist keby sa to nezlepsilo a zacala mat sopliky ale take az hnisave. Ze tie obycajne mozu byt len priznak upchateho nosa ale ze to nie je nic vazne. Ked som dosiel domov tak som ich dal oddychnut lebo vypadali vycerpane po tej ceste v aute. A ako som teraz pozeral tak Minnie mala sopliky na nose a zapchatu jednu celu nosnu dierku tak som jej pomohol trochu ju vycistit lebo uz aj pri spani akokeby "chrapala". Neviem ci mam skusit fakt len viac toho vitaminu C pridavat alebo skusit ineho zverolekara ci su nutne atd alebo nie. Co myslite? :|
Stanley
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 05 zář 2014 21:03

uvažovala bych o změně veta. Rada dávat hodně citrusových plodů, není úplně dobrá, někteří na ně nereagují dobře. Škoda, že Ti nenapsala co máš dávat do napaječky, není to plearasan? Céčko je dobré, ale nesmí se přehánět. Lze podávat i Echinacceu, jitrocelový detský sirup. Každý pomáhá jinak, holky Ti to určitě ještě poradí dál
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Stanley » 06 zář 2014 11:36

No moze to byt ten plearasan, ale niesom si isty kym som sa stihol spytat sme riesili uz inu vec a zabudol som na to. Ale nejako sa mi zda ze ked som im to dal do napajacky tak menej piju. A tiez ich nechcem napchavat samym ovocim a zeleninou. Bohvie ako na to zareaguju a aby potom uz nebolo neskoro. Skusim v utorok ked budem mat volno zbehnut k inemu veterinarovi a uvidim. Dakujem
Stanley
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pajabub » 15 pro 2014 22:27

Ahoj mám dotaz jak dlouho může trvat nachlazení u potkana ? Máme 5 potkanů a už 3 týdny kýchají :( a to dáváme čaje i surupy. Byla sem u veterináře ... dal nám něco na posílení imunity, ale stále nic ... dřív měli i rýmu ale už týden mají čumáčky suché a ani jim ubec netekl porfyrin z nosánku. Děkuju za odpověd :)
pajabub
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Matusana » 28 dub 2017 19:39

Ahojte mame dvoch malych potkanikov cca4 tyzdne jedenz nich zacal strasne kychat a vydavat vseliake zvuky dnes som si vsimla ze uz ma aj cervemy vytok z nosteka ocka ma v poriadku myslite zeby to mohlo byt nieco vazne alebo ako som citala miminkovska nadcha?
Matusana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 28 dub 2017 19:51

Tak jestli "vrká" hodně, šla bych k vet. jestli už to nemá na průduškách. Jinak čaj, echinaceu, jitrocel.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vall » 12 črc 2017 11:33

ten problém máme taky. Potkanka pšíká a má u nosu Pyrofrin. Šli jme v veterináři který nám dal antibiotika a zatím vypadá lépe. :up:
vall
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami