Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Příspěvekod Riky » 11 kvě 2005 23:42

Mám týden nového potkánka. Hned druhý den po převozu k nám dostal rýmu. Od té doby se to nijak nemění. Když se víc hýbe nebo "větří" vydává zvuky (asi ucpaný nos?) a rýma mu je u nosu i vidět (spíš mokré chlupy okolo dírek).

1) Mám s ním jít k veterináři? (Nechci ho zbytečně stresovat.)
2) Můžu ho dát k jinému potkanovi? (Zatím je sám.)
Riky
Růžovka
Růžovka

není jedoduché

Příspěvekod Morrigna » 12 kvě 2005 05:17

Naše potkanička taky dostala hned rýmu, kýchala a občas i vydala zvuk (my říkáme, že zabublala), ale nechala jsem to být a po 14dnech se to ztratilo. Někdo je zastáncem toho, že s nemocným potkánkem se má jít hned k veterináři, já ale sama sebe i potkánky zkouším nejřív vyléčit sama, je to věc názoru.Radši ti tenhle postup neradím, jen říkám, že mě to vyšlo.
Návštěva u veterináře být stresující nemusí, pokud teda máš vhodnou cestovní klec a rozumného veterináře. Může ho totiž vyšetřit klidně u tebe v náručí a vůbec ho nemusí pokládat na ten hnusný studený kovový stůl, to je ale o přístupu. Tara se začala ze strachu z veterináře počůrávat až po asi pěti injekcích ivomeku, vždy po deseti dnech, které nezabíraly, ani se jí nedivím.
Co se týče přenosu mezi potkánky tak to ti vůbec neporadím, i kdzž je Tara třetí, nikdy jsem jich neměli víc najednou.
Napiš, jak se to vyvíjí.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod vaflička » 12 kvě 2005 08:48

žolík má už taky víc než týden rýmu, ze začátku fakt hodně prskal, vždycky nás všechny nahodil, ale teď dostává homeopatika každý 4 hodiny, a zdá se to být lepší, sice kýchá ale ne tolik. TAky se m zdá , že teď dost pospává, ale vyvažuje to tím, že potom zase dlouho vydrží se mnou vzhůru, ale já ho nenutím. Každopádně myslím, že je lepší k tomu veterináři zajít, pokud máš dobrou přenosku, aby se třeba nenachladil ještě víc. Jo, k dalšímu potkanovi ho radši nedávej dokud to prskání nepřestane, to nám taky poradila doktorka, lepší když kýchá jeden než oba! :lol:
vaflička
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 12 kvě 2005 10:22

Homeopatika? Jaká? A od koho jsi je dostala - od veterináře?
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod vaflička » 12 kvě 2005 18:43

preventivně papá Oscillococcinum, a teď na tu rýmu má Sabadilla 9ch. Napsala nám to veterinářka. Jsou to takový malinkatý slaďoučký kuličky a moc mu to chutná. Zdá se že to fakt pomáhá , teda homeopatika nám zabíraly vždycky
vaflička
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 12 kvě 2005 19:00

No, jestli to náhodou nebude tím, že rýma se prakticky VŽDYCKY vyléčí sama od sebe ;)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re: rýma

Příspěvekod kactenka » 03 črc 2005 22:35

Riky píše:Mám týden nového potkánka. Hned druhý den po převozu k nám dostal rýmu. Od té doby se to nijak nemění. Když se víc hýbe nebo "větří" vydává zvuky (asi ucpaný nos?) a rýma mu je u nosu i vidět (spíš mokré chlupy okolo dírek).

1) Mám s ním jít k veterináři? (Nechci ho zbytečně stresovat.)
2) Můžu ho dát k jinému potkanovi? (Zatím je sám.)
No tak u mě to bylo uplně to samý..Taky když se jí přinesla domů pořád pčíkala,měla mokrý chloupky u čumáku a vypadalo že jí tečou "nudle"..No nevima le tekon jí mám přes 4 měsíce a je všechno v poho...jako asi po 1-2 měsíců se to spravilo :!:
kactenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Venaan » 05 črc 2005 23:41

Kýchání u miminek je úplně normální. Po té, co si přinesete domu malého potkánka, začne kýchat většina z nich - změna prostředí, jiná podestýlka, jiné jídlo, stres (prvně bez maminky). Kýchání a rýma obvykle zmizí během týdne až měsíce. Pokud to nejde z plic tak já osobně to nijak neléčím. Veterinář vám ve většině případů předepíše antibiotika a ty takhle malému droběčkovi spíš ublíží. Pokud by se jednalo o vážné respirační onemocnění, tak vám potkánek začně hubnout před očima, dýchá z otevřenou tlamičkou a celkově vypadá nezdravě. Kdežto potkánek s miminkovskou rýmou pouze různě prská a kašle (někdy jsou ty zvuky dost děsivé:-), ale jinak se chová naprosto nomálně.
Venaan
Růžovka
Růžovka

kýchani je opravdu běžné

Příspěvekod Morrigna » 07 črc 2005 07:44

Když jsme si Taru přinesli, první týden taky pčíkala jak divá, myslela jsem, že se nám nestydla, ale fakt to byl spíš stres. Zmizelo to samo.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Riky » 07 črc 2005 13:37

Viz můj první přípěvek:
Potkánek měl vnější parazity, takže jsem ho jich zbavila a rýma do 14ti dnů odešla.

Měla jsem teď druhé miminko, které začalo pšíkat ještě u chovatele, ale teď po 14ti dnech je to už skoro dobré.
Riky
Růžovka
Růžovka

.

Příspěvekod lasounek » 10 kvě 2007 16:29

mno já mám 1.potkánka od pondělka a taky hned jak sem si ho přinesla domů začal trochu pčikat apak víc a začal mít rýmu.. mno newim snad to teda časem přejde...:(
lasounek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nettle » 10 kvě 2007 16:43

Uvař mu čajík, já používám dětskou průduškovou směs se sněhurkou ( je bez barviv a jinejch chemickejch věcí:-) ) a do toho dej medík...udržuj potkaníka v teple. A myslím si že to bude v pohodě...;-)
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

.

Příspěvekod lasounek » 12 kvě 2007 16:36

mno z misky si to neveme a dyž mu to chci stříkačkou dát do pusy se brání a dyž se mi to podaří nespolkne to... :/
---lasounek---
lasounek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tara » 12 kvě 2007 16:39

chce to ho chytit dobre-ja mam taky mesicni miminko(a 3 tydny:-))
a udrzim ho..chce to cvik-a strikacku dat hluboko do pusiny(nee do krku :lol:) a striknout :wink:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

.

Příspěvekod lasounek » 12 kvě 2007 16:50

jj tak až se probudí to skusim :D mno já ho ještě musim držet v ručníku pže mě jiank kouše :lol:
---lasounek---
lasounek
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Problémy s dýchacími cestami