Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kýchání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Kýchání

Příspěvekod Laura » 05 srp 2009 11:47

Důležitá je hlavně teplota čaje. Ovocný čaj nemá takové léčebné účinky, jako přímo určený na nachlazení bylinkový, ale pokud ho myška pije vlažný a co nejteplejší, i to je super a důležité na prohřátí organismu a zdárnou léčbu.
:up:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Cayro » 05 srp 2009 12:10

A šípkový čaj navíc je známý prostředek na nachlazení.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Hocan » 30 srp 2009 11:19

Já bych se chtěl zeptat, včera sem si z prahy přivezl nového potkánka, celou cestu byl v poho až doma začal kýchat a pšikat, nevím jestli to je jen z nového prostředí nebo jetli je nemocný :cry: , prosím poraďte co stím. Díky Honza.
Hocan
Růžovka
Růžovka
Potkani: Skinny

Příspěvekod Cayro » 30 srp 2009 11:57

Kýchá a pčíká hodně? Může to být z nervozity, může to být třeba alergie na podestýlku nebo na nějaké vybavení (třeba hamaka vypraná a vymáchané v něčem, co potkánka dráždí)- napsal jsi nového, ale ne, jestli už máš nějaké jiné nebo je to první .... nemohl třeba nastydnout cestou? Každopádně bych jako prevenci dala jitrocelový mebo mateřídouškový sirup, jestli máš doma a nebo aspoň uvařila čajík, v nejhorším třeba ovocný a trochu osladit a dát vlažný.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod thomas_19 » 19 lis 2009 18:43

zdravim, chtel jsem se zeptat jestli je normalni ze pri delsim kychani muze zacit tyct krev, vim ze maji potkani nejake ty zlazy s cervenou latkou, a objevuje se to u oci, je mozne ze i u cenichu?? jen abych to nejak nezamenil .....
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 19 lis 2009 18:48

Ano ano, porfyrin se objevuje i u čumáčku a tlamičky
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Domča » 28 pro 2009 18:09

Když už takhle otravuju :oops: Chtěla jsem se zeptat, jestli bych mu mohla dát čaj na krk a mandle od firmy Apotheke :
Obrázek
Na stránce to mají napsané takhle :
Zloženie : Tužebník jilmový - nať (Herba filipendulae ulmaris), Řepík lékařský - nať (Herba agrimoniae), Echinacea purpurová - nať (Herba echinacei), Celík zlatobýl - nať (Herba virgaureae), Vřes obecný - nať (Herba callunae), Svízel syřišťový - nať (Herba galii veri).
Popis : čaj je bylinková zmes, ktorá sa používa v období výskytu chorôb z nachladnutia (nádcha, chrípka). Odporúčané dávkovanie: 2 -3 šálky čaju denne. Nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

A když už jsem zjistila, že šípkový čaj mi došel :( tak jaký je podle vás nejlepší čaj z těch co mám doma + med ? :
Krk a mandle , citrusové plody ( citrń+pomeranč) , lesní směs , borůvky se smetanou anebo zelený čaj s broskví ?

Omlouvám se že otravuji ale když já chci aby se co nejrychleji vyléčil :(
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Sharkie » 28 pro 2009 18:11

Domča píše:Odporúčané dávkovanie: 2 -3 šálky čaju denne. Nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

az uz chces silou mocou davat nejake ludske lieky, o ktorych nic nevies, tak jedine veci pre uplne najmensie mimina

z tych cajov co mas, by som asi dala ten zeleny alebo lesne plody, ale neviem, ci ten nebude moc kysly.. ked tak to sprav slabe a oslad rozumne medom
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Domča » 28 pro 2009 18:18

Ok. Tak já bych zkusila ty lesní plody, který ochutím půlkou ( nebo celou ? ) kávovou lžičkou lučního medu. Zítra kdyžtak skusím ten zelený. A děkuji za radu :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod womi » 28 pro 2009 21:59

toho medu prosím tě jen malinko nebo bude mít potkánek ještě průjem.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Domča » 28 pro 2009 22:17

Jojo, dala jsem mu jen trošičku. A ono to snad i pomohlo, už to není tak hrozný! Jsem strašně ráda :love: Doufám, že to bude do 3 dnů pryč :( Úplně s ním soucítím, musí mu být hrozně, i když "jen" kýchá :(
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod nevi » 28 pro 2009 22:24

Zelený čaj obsahuje tein, takže taky nebude zrovna vhodný pro malé potkáně.
Ale těmi ovocnými nic nezkazíš - nejlíp když bude teplý, ne horký, a s medem a citronem. Asi tak, aby to bylo sladké.
Pokud netušíš, co jí je, tak jí bylinky radši nedávej, pokud se to do tří dnů nezlepší, budeš muset k veterináři.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Domča » 28 pro 2009 22:43

Dobře. Budu jí dávat tady tenhle. Díky :up: A citrón taky?
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod eva.jingle » 29 pro 2009 13:02

Domča: citron bych nedávala a od firmy Apotheke je celá řada dětských čajů na nachlazení,kašel a rýmu,průduškový...atp. ty jsou vyloženě pro děti a mají je v každé lékárně(aspoň tady u nás a nejsou drahé).Také je používám.K přislazení buď trochu medu,nebo můžeš v lékárně koupit Glukopur-hroznový cukr a malinko přisladit tím.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Domča » 29 pro 2009 13:20

Dobře. Apotheke prodávají u nás v obchodě :up: My máme lékarnu strašně daleko, takže sháním spíše v obchodech. A už se jí to zlepšilo, myšičce, akorát má chvilkama pšikací záchvaty, kdy asi 5-6 vteřin pšiká :( Ale lepší se to :up: Čajík jí velmi chutná, nalila jsem jí ho do napáječky, na dva hlty vypila půlku napáječky( není to nějak moc ? :oops: ), pak jsem si jí vzala k sobě a vypila mi ten můj ( já čaje nesladím, jen je mám malinko vyluhované ;) )
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo