Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kýchání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Kýchání

Příspěvekod Kimik » 10 led 2013 19:49

O kýchání a pšíkání se tady toho psalo už hodně, doporučuju projít témata. ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Pšikání několikrát za sebou, klepání se u toho

Příspěvekod Mereia » 24 led 2013 23:00

Nikuse1 píše:Ahoj, chtěla bych se zeptat.
Mám potkánka ve věku asi 1-2 let a pokaždé když ho vytáhnu z klece a vezmu si ho k sobě, začně několikrát za sebou pšikat a jakoby sebou cuká. Zajímalo by mě, čím by to mohlo být. Podle mě podestýlkou, dávám mu piliny smíchané se senem (kvůli vůni). Ale třeba to tím není, nevím ..

Děkuji za odpověď :)

ahoj, dle mého skromného názoru, by jsi se měla vykašlat na vůni a koupit mu jinou podestýlku, protože na pilinách by být neměli a seno zřejmě také vhodné není.... No a když kýchá jenom venku, to může být třeba náhoda, začla bych asi tou podestýlkou....
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mereia » 24 led 2013 23:04

no tak po nedávném náhlém odchodu mého broučka už zase řeším další záležitost... My taky pšikáme, ale na veterině jsem byla a veterinářka mi řekla, že je to jenom v nose, a že teda nemá cenu ho zatěžovat ATB. Pšiká opravdu hodně, má skleněné oči (ale ty má odjakživa mám pocit) a rozprskává po celé kleci porfyrin... vlastně tohle mě přimělo o tom zase přemýšlet.... jak se pozná, že to má jenom v nose? To by mě docela zajímalo. Už zítra můžu mít pro něj ATB tak nevím zda začít podávat tedy. Jo ještě ke všemu máme svrabíček, ale to už je jenom takové doplňující info :-) Předem děkuji za rady
Mereia
Růžovka
Růžovka

škrábání, pčikání, porfyrin z nosu

Příspěvekod moninamaybe » 07 úno 2013 17:40

Prosím pomozte mi někdo, už si nevím rady. Mám doma 2 měsíční potkanici a před 14 dny začala kýchat a teče ji z nosu porfyrin. Aby to nebylo málo, pořád učurává a škrábe se. Bylo jsme u dvou veterinářek a obě nám daly antibiotika... Už je bereme 14 dní a potkan se nelepší, ale ani nehorší. Mám o ni strach. Nestalo se vám tohle někdy? Nemáte s těmi kombinacemi někdo zkušenosti? potkánek je jinak živý, hravý, pěkně papá.. děkuji mockrát za všechny odpovědi.
moninamaybe
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chiquita

Příspěvekod Kimik » 07 úno 2013 17:58

O kýchání, pšíkání a dalších s tím spojených obtížích je tu hned několik témat, stačí trochu hledat.
To drbání by mohl být svrab viewtopic.php?f=44&t=358, na ten ti ATB nepomůžou, chce to Ivomec nebo třeba Stronghold, seženeš je taky u veta.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 úno 2013 19:32

jen mě ještě napadá ty antibiotika předepsaly ty veterinářky nezávisle na sobě nebo si tý druhý o prvních ATB pověděla, když si tam šla??
Já jen že bych asi nedoporučovala brát obojí najednou, buď jsou obě stejný a tím pádem bys jí dávala nadměrnou dávku a nebo jsou každý jiný a pak tam můžou být kontraindikace....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod moninamaybe » 07 úno 2013 21:34

Asi jsi to pochopila špatně, já jsem tam byla po týdnu u té druhé..po týdnu braní antibiotik ..
Té druhé jsem o tom řekla, obě tvrdily, že žádnou kožní nemoc nemá, ale dnes si vydrbala za krkem místo a není na to pěknej pohled. Nemáte zkušenost někdo s alergii na něco?
Naposledy upravil moninamaybe dne 07 úno 2013 21:42, celkově upraveno 1
moninamaybe
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 úno 2013 21:42

podívej se tu někde na téma se svrabem....takhle to opravdu začíná a nemusí ani vet nic poznat.... http://potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=44&t=358

já jsem zažila jen alergii na kukuřičnou podestýlku, ale to se jí zalepovaly oči hnisem....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod moninamaybe » 07 úno 2013 21:51

Má na uších takové černé tečky..občas zmizí, občas se objeví, nevíte co by to mohlo být? Jinak s ouškama nemá nic, žádná deformace, ani na ocásku.. :(
moninamaybe
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 07 úno 2013 21:52

Už jsme ti to psaly dvakrát, koukni na téma se svrabem.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod moninamaybe » 08 úno 2013 09:17

Nemá příznaky svrabu, nejsem blbá četla jsem si to dvakrát..
moninamaybe
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 úno 2013 09:42

ale jdi, to nikdo neříká.....ale podle toho co popisuješ, to svrab být může....ne vždycky tam jsou ty typický příznaky... i podle těch teček na uších bych hádala na parazita.... potkánci jsou ze zverimexu nebo od chovatele?? jak vypadá její srst?? není jako by polámaná, roztřepená ?? A ty antibiotika dostala jako prášky nebo jako injekci??
když je preventivně necháš překápnout ivomecem nebo něčím proti parazitum, tak jim to nijak neublíží.... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod moninamaybe » 11 úno 2013 15:32

Mám jí od chovatele...její sestra je v pořádku zdravotně..byla jsem u 3. veterinářky, kapla ji za krk proti ušním parazitům ale nechtěla ji trápit se seškrabem a preventivne krom těch ušních mi nic nedala :/ kromě té vydrbané srsti za krkem nevypadá nějak nemocně..a antibiotika dostávala injekcni strikackou do pusy..
moninamaybe
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami