Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pšikání a podestýlka

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Kýchanie

Příspěvekod Lemonka » 05 led 2009 00:14

Jessica: jak dlouho ho máš a odkud? Zkus určitě jinou podestýlku, třeba Asan, kukuřičná vřetena apod. nebo mnohem lepší kvalitnější hobliny. Doporučuji též dát echinaceový sirup nebo čaj proti nachlazení. Teplo, klid. Pokud nepomůže, zkusit vet. Taky můžeš pročíst předchozí příspěvky, rad je tu plno:)
Lemonka, http://www.potkanmarvel.wz.cz/ - chovatelská stanice PotkanMarvel
Lemonka
Skákavka
Skákavka
Chovatelská stanice: PotkanMarvel

Příspěvekod Jessica1 » 05 led 2009 07:26

Děkuji za rady, mám ho týden, ale je ze zverimexu...když byl tam, tak nekýchal ani nic neměl u čumáku, takže si myslím, že je to buď z hoblin a nebo že mi nastydl...koupím kukuřičná vřetena a jitrocelový sirup popř. čaj na nachlazení, snad to bude dobrý.. ;) ...aspoň doufám...
Jessica1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 05 led 2009 12:22

Zkus sehnat ty hodně hrubé hobliny. Krom toho, že nepráší, drží taky velmi dobře teplo. Mimo to mu určitě dej na hobliny jestě nějaké paesníčky nebo papírové utěrky, aby si mohl udělat teplý pelíšek a když nebude ležet přímo na hoblinách, bude to pro něj také lepší. Sirup zkus nejen jetrocelový, ale taky mateřídouškový a čajík buď lipový nebo nějaký ovocný...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Jessica1 » 05 led 2009 14:10

Tak jsem dneska koupila kukuřičná vřetena, ta hrubá a taky jitrocelový sirup a dětský čaj na nachlazení. Snad mu to pomůže, před chvílí jsem se vrátila, koukla na něj a promluvila, probudil se a okamžitě začal prskat několikrát za sebou... :? Snad nebude mít něco s plícema nebo tak ňák...kdyby to nepřestalo, dávám tomu tak týden, tak ho vezmu k vetovi a uvidí se.. Ale kdyby měl něco horšího, tak by se to projevilo na jeho chování, ne? On běhá (po kleci, zatím), jí, pije a kaká normálně, žádná známka apatie atd.. doufám, že bude ok. :|
Jessica1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 10 úno 2009 13:25

Kluci mi taky trochu pčíkají, teda spíš Pat a tuším, čím to je. Sirup ovšem striktně odmítá, zatím to řeším teplým ovocným čajíkem, ale spíš bych potřebovala radu na prevenci. Kluci totiž leží obvykle v mokru. V košíčku vyměňuji kapesníčky několikrát denně, ale stejně si je počůrají a leží v tom. Přitom tam mají suchý tunel i hamaky, ale ty čuňátka si prostě lehnou do toho počůraného a pak jsou samozřejmě v mokru. Nevíte někdo, jestli se nevyrábí nějaké pleny (ne plenkové kalhotky!), které by sály a vydržely relativně suché? Že bych jim je zkusila dát do těcch košíčků...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod chesterfield » 10 úno 2009 23:46

Cayro už se tady o tommyslím někde psalo - inkontinenční podložky, myslím že Haš s tím měla zkušenosti, a to normálně dostat koupit, ovšem asi to není tak úplně levná záležitos.

no tak teď jsem se opravdu zasmála - našla jsem kdo se o nich zmi%Noval - že to neuhodneš??? - Nějaká Cayro tady :

search.php?keywords=inkontinen%C4%8Dn%C3%AD+podlo%C5%BEka&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod eva.jingle » 10 úno 2009 23:55

chesterfield píše:Cayro už se tady o tommyslím někde psalo - inkontinenční podložky, myslím že Haš s tím měla zkušenosti, a to normálně dostat koupit, ovšem asi to není tak úplně levná záležitos.

..já dávám Jingle jednorázové přebalovací podložky pro mimča-balení po 10ti kusech v DM Babylove 109kč a HellenHarper 10ks/89kč(v Globusu)-víc mi tedy vyhovují ty Babylove.Ale inkontinenční podložky jsou asi kvalitnější,ale nezkoušela jsem je.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Cayro » 11 úno 2009 14:34

Inkontinenční podložky jsou fajn na to, když je člověk potřebuje dát třeba do klece, když je nemocná myška, ale do takové záchůdko - ložnice mi moc nesedí, protože jsou stejně vlhké, jen to neprosákne (ověřeno člověkem), tak jsem myslela něco jako plenkové kalhotky, ty jsou při menším množství na povrch suché (aspoň co jsem viděla u dětí i dospělých, ale právě jsem chtěla zjistit, jestli se dělají nějaé netvarované. Já viděla buď kalhotky nebo tvarované inkontinenční vložky, ale takové ty netvarované, tak to ne... no, možná by šly použít ty velké inkontinenční vložky, ale po pravdě nevím, jestli by mi je vůbec prodali v lékárně bez doporučenky a asi bych se pěkně prohnula finančně... Tak jsem myslela, jestli není něco pro děti... já nevím, když byl syn malej, tak nic takovýho nebylo, ale byly těsně po revoluci jako tehdy novinka takový absolutně rovný pleny, který by na to byly super, ale už jsem je nikde neviděla
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Pšikání a podestýlka

Příspěvekod Vikinka » 14 lis 2010 14:47

Ahojky, mám taková dotaz. Mám doma 1,5 ročního potkánka. A najednou mi z ničeho nic, začal pčikat. Podestýlku má sice z hoblin, ale tu mu dávám od začátku. A nikdy to předtím nedělal. Čím to je? A mám mu tedy začít kupovat jinou podestýlku? Děkuju
Potkan je sice jenom zvíře, ale má právo na plnohodnotný život jako člověk. :)
Vikinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Vikinka

Příspěvekod iwanhoe » 14 lis 2010 14:50

tak kejchání má spoustu důvodů... nezměnila jsi typ nebo výrobce? mohl být v průvanu a nastydnout nebo se mu něco stalo z čeho je vystreslej...
jestli je celej život na stejný podestýlce a je na ní zvyklej, tak tam bych příčinu asi ani nehledala..
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 lis 2010 14:55

A není nastydlej? Každopádně zkus hobliny vyměnit za něco bezprašnýho jako je kukuřičná drť, asan, skart, je možný že má alergii na prach. Můj Roník byl taky v pohodě do 1,5 roku a pak dostal alergii na prach a změnu počasí. Tak podestýláme inkontinenčíma podložkama, skartem a kukudrtí, pálíme vincentku, omezuju větrání a je dobrej. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Vikinka » 16 lis 2010 17:01

OK.
Potkan je sice jenom zvíře, ale má právo na plnohodnotný život jako člověk. :)
Vikinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Vikinka

Příspěvekod Cookie » 28 pro 2010 13:14

Já měla potkánka, kterýmu jsem taky celý život dávala piliny. A jako celej život tak jako maloučko pšikla si a pak zase ne atd a od 1,5 roku začala hodně pšikat...ale nebylo to alergií, ale od tohohle roku se potkanům z 90% udělá nádor na plicích, možná to je ten důvod =(
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod Devaky » 08 říj 2011 09:00

ja micham drceny kukuricny vretena najemno s "wood chips", takova drevena drt Obrázek - v pomeru 1:1 a je to perfektni.. zadnej prach a spokojenost je na obouch stranach.
5 nahatych kulicek zacinajicich na G
Kenny †, Beauty † , Tkanicka †, Smooky †, Pigi †, Hungry †, Vlocak †, Divocak †

Kenny jako kapitanka lodi ke me prvni prisla a k ni se pridaly plavcice Beauty a kucharka Tkanicka. Beauty a Tkanicka ukoncily svou plavbu predcasne. Kenny dostala sve kapitanske povinnosti a opustila lod jako posledni. Zustava po Tobe lod s dirou v srdci a mnoho krasnych vzpominek na palube.
Devaky
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kenny †, Beauty † , Tkanicka †, Smooky †, Pigi †, Hungry †, Vlocak †, Divocak †, 5 nahatych kulicek zacinajicich na G (opatrovnictvi)

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami