Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pšikání a podestýlka

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Příspěvekod Iveta » 29 srp 2006 12:59

...no tak já do nich taky asi pujdu, jednu dobu sem je používala a fakt mi děsně smrděj :D ......ale já se těch respiračních chorob vážně bojim, jeden potkánek mi na to dost ošklivě umřel, a už to nechci nikdy zažít :( , takže hurá do zveráče :shock:

používáte spíš tu jemnou, nebo tu hrubou? nebolí je ta hrubá do nožek?
Iveta
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Maui » 29 srp 2006 13:27

noo ja uz jsem taky prestala pouzivat hobliny, pac ma muj potkan taky potize s dychanim a ted pouzivam do rohu klece takove ty drevene valecky (vyborne sajou a vubec to pak nesmrdi a pri nasaknuti se rozdrolej) a zbytek klece vysypu tou jemnou kukurici.. a od ty doby je to dychani fakt lepsi.. a klec nesmrdi tak jako driv a nemusi se tak casto cistit.. :)
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 29 srp 2006 15:46

Možná pro to, že mám skříňoklec, tak otázku podestýlky již neřeším, mají lino, několik umělohmotných rozřaďuvačů na spisy naplněných Gimborn válečkama jako záchůdky a kuchyňské utěrky kombinované s různými textiliemi, zařizují si tudíž sami a já to jenom měním, peru a vyhazuji. Naučili se, že podestýlka není na spaní - ne že by nečůrali a nekakali mimo ale gro jde do válečků.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Louisianka » 29 srp 2006 17:50

Maui píše:noo ja uz jsem taky prestala pouzivat hobliny, pac ma muj potkan taky potize s dychanim a ted pouzivam do rohu klece takove ty drevene valecky (vyborne sajou a vubec to pak nesmrdi a pri nasaknuti se rozdrolej) a zbytek klece vysypu tou jemnou kukurici.. a od ty doby je to dychani fakt lepsi.. a klec nesmrdi tak jako driv a nemusi se tak casto cistit.. :)

Přesně tak bych to udělala i já!!! Já sem totiž kupovala ty válečky taky, ale dávala sem je do celé klece a ted už vím, že je to moc tvrdé na to, aby po tom potkánek i chodil. Ale do zachudku je to ideální, výborně to sálo!!! No a do zbytku klece bych dala ty jemnější kukuřičný, přesně jak píšeš :)
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Iveta » 30 srp 2006 06:22

Hrozně moc děkuju za odpovědi...........
PS: ale o těch válečkách sem ještě neslyšela, takže když ve zveráči řeknu, že chci Gimborn válečky, tak by měl vědět o co de?
Iveta
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 30 srp 2006 20:50

Je to přímo podestýlka Gimborn pro hlodavce - je to tam holandsky napsáno něco jako foer naager je to papírovém pytli jako normální pro kočky.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Maui » 31 srp 2006 19:40

jo do rohu je ta podestylka uplne super.. kdyztak to vypada takhle http://www.happyanimals.cz/steliva/jrs- ... ni-stelivo
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Maui » 31 srp 2006 19:45

jo a jeste sem nasla tohle.. to by melo byt to same.. http://www.happyanimals.cz/steliva/gran ... stylka-10l
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 31 srp 2006 19:48

Ta co ji kupuji, bohužel na obrázkách nikde není ale asi to bude potobné jsou to lisované válečky z přírodního materiálu, který dobře saje pach (tak dobře jako dřevo - ale nepuští jeje ven :lol: ) a když je mokré tak se úplně rozpadne. lze jej dávat na kompost.

Oprava - jo na těch druhých stránkách je - pod dřevěné, je to brčálově zelený pytel 4kg stojí 114 kč. A já jsem s ním moc spokojena. Fuer Nager

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Louisianka » 31 srp 2006 22:12

Maui, to je přesně ta, kterou sem měla ny mysli :) Tak tuhle sme používali i my.... :wink:
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Maui » 01 zář 2006 08:06

jj... ty valecky v kombinaci s jemnou kukurici jsou fakt nejlepsi...myslim si ze k hoblinamm se uz nikdy nevratim.. a uz ani neni takovej bordel okolo klece jako driv.. to jsem musela pomalu kazdy den vysavat vypadane hobliny z klece.. :roflmao:
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tikka » 01 zář 2006 15:41

Maui píše:jj... ty valecky v kombinaci s jemnou kukurici jsou fakt nejlepsi...myslim si ze k hoblinamm se uz nikdy nevratim.. a uz ani neni takovej bordel okolo klece jako driv.. to jsem musela pomalu kazdy den vysavat vypadane hobliny z klece.. :roflmao:

Ja bych tedy rekla, ze bordel to dela stejny, ne li vetsi :)
zvlast ta jemna kukurice se mrcha chyta do koberce, clovek po tom projde, ma to na ponozkach trada a za chvili je to v celem byte
ale mozna to je jen muj pocit :)
Všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.
Tikka
Růžovka
Růžovka

Kýchání + špinavý čumáček

Příspěvekod Andrejka » 05 kvě 2008 15:17

Ahoj,
mám 14 dní malou potkanku (svou první) a od začátku kýchá. Původně měla jako podestýlku piliny (kterou měli i ve zverimexu), ale na doporučení jsem ji změnila na kočkolit. Kýchání nepřestalo a tak jsem zkusila koupit bezprašnou dřevěnou drť (to nejsou normální piliny). Kýchání se hodně zhoršilo a kromě toho se jí okolo nosánku objevily červeno hnědé kapičky. Takže ho má takový špinavý - jakoby od krve a neustále ho omývá. Jinak je aktivní a normálně jí. Přesto o ní mám strach a byla bych vděčná za radu. Dříve, než půjdu k veterináři bych ráda znala názor zkušených chovatelů. Jestli se mám ještě pokusit změnit podestýlku (na nějakou zaručeně nedráždivou?) nebo čekat, až se to zpraví nebo co jiného bych mohla pro mou potkanku udělat. Taky jestli jsou to normální projevy podráždění dýchacích cest, nebo jestli to spíš napovídá na nachlazení...Díky moc všem, kdo odpoví.
Andrea
Andrejka
Růžovka
Růžovka

Re: Kýchanie

Příspěvekod Jessica1 » 03 led 2009 18:16

Ahoj, můj potkan už od začátku, co ho mám doma, kýchá. Nebudí ho to ze spaní, ale když je vzhůru, tak začne kýchat třeba 5 - 6x za sebou a pak si pořád utírá čumáček a pak za chvílil znova...jeden den měl u čumáčku i porfyrin...podestýlka jsou hobliny. Může to být z toho? Co mu mám dát za podestýlku, jáká nepráší? Nebo je nastydlý? Díky za odpovědi ;) :lol:
Jessica1
Růžovka
Růžovka

Re: Kýchanie

Příspěvekod Cayro » 03 led 2009 19:07

Tak jak to popisuješ bych to spíš viděla na alergii na podestýlku (nebo na cokoliv jiného). Nevím, jaké máš hobliny, ale já používám takové hodně hrubé (bohužel se špatně shání) a ty nepráší vůbec. Jinak ti tu určitě doporučí nějakou jinou podestýlku, mně už v obchodě často doporučovali kukuřičnou drť, ale nevím...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami