Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pšikání a podestýlka

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Pšikání a podestýlka

Příspěvekod Hanka » 03 dub 2006 10:15

Přeji hezký den,
nedávno jsem si koupila konečně potkánka ze zverimexu, začal mi pšikat, ale papá, radostí skáče, na to že je to takový malý prcek je pěkně vyčůraný... :D
Mám s tím pšikáním počkat nebo mu něco koupit...nikdy jsem to u mláďat neviděla...poradíte?
Hanka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lejdyna » 03 dub 2006 10:18

a co mas za podestylku? muze to byt pilinama
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Hanka » 03 dub 2006 10:34

Lejdyna píše:a co mas za podestylku? muze to byt pilinama

No mám hobliny, ale prašné to je, ještě vyzkouším jiné hobliny (od kamaráda, nejsou tak prašné), jinak má hozené hadry v akvárku, a závěsnou postýlku z hadry, ale teda zatím neví na co to tam je. :baby:
Pokud i to nepomůže tak mi někdo doporučoval ty bobky co mají kočky, ale nevím zda to udržuje teplo...

Máš pěkného potkánka, mám také černého s bílými ponožkami...
Hanka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 03 dub 2006 10:45

nejdříve vyměn tu podestylku treba za kukuřičnou drť.... a kup echinaceový sirup nebo immunal na imunitu.
Pokud nevydava nejake zvuky pri dychani je to v pohode.... muze byt jen nastydly.. ale hlidej ho a kdyby se to zhorsila, tak zajdi za veterinarem :-)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bethan » 03 dub 2006 10:46

no dobry sou ty detsky podlozky na prebalovani, v nezaraditelnych o tom byla diskuze ;) sice moc nezahrejou, akle dobre sajou a neprasi a kdyz tam bude mit dost teplych pelicku, tak mu to bude bohate stacit...kockolit (bobky pro kocky) sou dobry treba primo do zachodku (zkus vyzkoumat jestli chodi na jedno misto a pokud ano, dej mu tam krabicku prave s temahle "bobkama", usetri ti to uklizeni) ale jako zaklad se mi neosvedcili...potky v tom desne prasil a docela to i prasilo
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Lejdyna » 03 dub 2006 10:54

Hanka píše:

No mám hobliny, ale prašné to je, ještě vyzkouším jiné hobliny (od kamaráda, nejsou tak prašné), jinak má hozené hadry v akvárku, a závěsnou postýlku z hadry, ale teda zatím neví na co to tam je. :baby:
Pokud i to nepomůže tak mi někdo doporučoval ty bobky co mají kočky, ale nevím zda to udržuje teplo...

dekuji, jsem ulitla na "rukavicky".
jeste k tem pilinam od kamarada, ale pozor at to nejsou piliny treba z morenyho nebo lakovanyho dreva, to by asi bylo jeste hur. Ale stejne si myslim ze je lepsi cokoliv jineho, my pouzivame kukuricnou podestylku.
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Hanka » 03 dub 2006 11:05

Lejdyna píše:
Hanka píše:

dekuji, jsem ulitla na "rukavicky".
jeste k tem pilinam od kamarada, ale pozor at to nejsou piliny treba z morenyho nebo lakovanyho dreva, to by asi bylo jeste hur. Ale stejne si myslim ze je lepsi cokoliv jineho, my pouzivame kukuricnou podestylku.

On v tom má morče, a nic neřílala Růženka, že by ji to vadilo. :) No uvidím...
Zkusím do hoblin zamíchat seno, tak snad to bude OK.
Před 2 lety jsem si koupila potkánka (piškota), byl bílý s černou hlavou, musela jsem ho dát pryč, tak šel ke kamarádovi a po čase se změnil na stříbrného. Jak je tohle možné?
Hanka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 03 dub 2006 11:10

Tak tak, ta neni spatna...jen mam spatnou zkusenost, ze sem si v ni 2X prinesla moly...ja kvuli tomu musela vyklizet spajz a coudy vesele bastil cerviky :lol: jinak pokud sou to piliny nebo hobliny z mist, kde verejne muzou behat mysi nebo divoci potkani, pozor na to! Myska by mohla chytit nektery parazity...my chytli z pilin vsenky :( ono vsechno ma svy pro a proti, jde jen o to, jakej nazor si na to vytvoris sama ;)
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek

Příspěvekod Morrigna » 03 dub 2006 11:50

Pšíkání bude asi způsobeno změnou prostředí, mě každý malý potkánek tak pet dní pšíkal, to není nic divného.
Co se týče podestýlky: hobliny i piliny dost práší, mohou v nich být breberky, kočkolit dost práší, když už, dala bych ho jen do záchodového rohu, v seně jsou skoro určitě breberky. Doporučuju kukuřičnou drť a nebo nesypkou podestýlu (zmíněné podložky, buničiny, karton, hadry...). Na zahřátí je nejlepší dávat do domečku dost ubrousků (o něco lepší než toaleťák nebo hadry) a pravidelně měnit. Potkan zavrtaný v hoblinách - to se mi moc dobré nezdá. :)
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoca » 04 dub 2006 17:28

ja mám pre vsetkých troch hobliny lisované..z normálneho obchodu..a nastastie alergiu nemáme...inak odporúčam presiať cez sitko ten prach z nich...
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Bethan » 04 dub 2006 18:53

No ja kupuju ty jablecny bezoprasny a sou supr...
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 04 dub 2006 18:58

jo ty sem taky kupovala akorat byly silene prevoneny.... :roll:
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Bethan » 04 dub 2006 18:59

ja nevim, me prevoneny neprisly...kdyz sou uplne cerstvy tak vonej trochu vic, ale neprijde mi to nejak agresivni...a tak po hodce uz je ta vune prijemna
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 04 dub 2006 19:00

Mně se tyhle věci s vůněma všeobecně příčí. Potkan mi voní víc než nějaký parfémy. Navíc v tomhle myslím především na něj ;)
Ať žije kukuřice! :)

Více o podestýlkách zde: viewtopic.php?f=25&t=125 - Nefertity
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod myjka » 29 srp 2006 10:43

mne sa napriklad strasne nepaci ta kukurica odjakziva som mala zvieratka v hoblinach a nikdy im to nevadilo... :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Další

Zpět na Problémy s dýchacími cestami