Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

rychlé viditelné dýchání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: rychlé viditelné dýchání

Příspěvekod palaeo » 10 dub 2015 12:25

Moc dekuji za rady. Jelikoz jsem taky nemocna,jsem doma a mohu ji pozorovat. Rano byla vcelku akcni,dala jsem ji oliznout oliv.olej,vubec ji nechutna a byla lepsi, ted se mi to zda zas horsi. Bobek zadny a kdyz jsem k ni dala hlavu, vydavala takovy zvlastni zvuk jakoby zevnitr, mozna jako zavodnene plice. Hned me napadlo,zda ji neselhavaji organy, ale je to bojovnice, budu davat jeste jogurt, muzu pridat do jogurtu ten glycopur nebo med? Aby byl sladsi,uz jogurt nechce ani videt, ale.porad vyleze a naji se, ale teda nevidela jsem ji uz dlouho pit a ani curat. je to hrozny, z vet je vystresovana hrozne. Asi zkusime tu vet na Praze 3, jet na Hurku nemam silu zas ja, je mi hrozne spatne, ale kdyz ji vidim,snad stres zvladne, je hrozna citlivka.
palaeo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod palaeo » 11 dub 2015 10:07

Hlasím nové zprávy, Minie už kaká i vylučuje, trochu víc zase jí . Mám pocit,že ta atb již zabírají :-) ale moc nepije, uz nevím,jak ji donutit se napít. Zvláštní je,že dost sedí/leží s hlavou dolů, asi se ji tak lépe dýchá, avšak nenapadá někoho,čím by to mohlo být? Díky
palaeo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 11 dub 2015 10:34

tak to jsou dobré zprávy.
Asi se jí opravdu tak dýchá lépe :-) Víš co, pokud nechce pít, zkus třeba okurku nebo jablíčko :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod palaeo » 12 dub 2015 10:52

Tak Minie krmím cca 5krát za den a několikrát denně ji nutím pít. Včera už i lezla na prolejzačku,ikdyž ji to vždy dost vysílí. Dýchá špatně,ale zdá se mi,že se to nezhoršuje, naopak včera docela dost chodila. Bobky má už vcelku pěkný. Dávám ji k pití vodu s glycopurem a takovou tu vysráženou tekutinu z jogurtu,to ji chutná a samozřejmě piškotky. Oproti čtvrtku a pátku vidím pokrok, snad máme nejhorší za sebou.
palaeo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chadimova.te » 12 dub 2015 11:11

To viditelné dýchání měla naše taky.. byli jsme na veterině, dostala antibiotika, pekně je jedla v jogurtu. Byla aktivnější, ale dýchání pořád stejné. Další týden na kontrole udělala doktorka rentgen a našla ji něco na pravé plíci.. dala nám tyden další antibiotika, jestli to není zbytek zánětu. ale nebyl, dýchá pořád stejně a je to asi nádor. Jako poslední možnost nám navrhla kortikoidy, tak teď dávám ještě týden to.... Dýchání je pořád hodně vidět, uplně se celá klepe, ale jinak je aktivní a pěkně jí. V noci občas píská z nosu. Je to hrůza se na to dívat :( doktorka řikala, že dokud jí, tak by tím neměla byt nějak omezována.. :/ že by měla vydržet ještě půl roku. Co si o tom myslíte vy?
chadimova.te
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod palaeo » 12 dub 2015 13:11

Hlodavci všeobecně jsou bojovníci,takže pokud jí a je aktivní, užívejte si dokud to jde. A vet by měla.mít zkušenosti a když ti řekla,že by s tím měla žít půl roku, tak to zatím nebude snad tak vážné. Možná bych to zkonzultovala ještě s jiným vet a dávala bych ji echinaceové kapky na imunitu a možná i jitrocelový sirup,
palaeo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod palaeo » 24 dub 2015 09:16

Tak mi včera Minie dobojovala a zemřela mi v náručí, vlastně se asi udusila, lapala po dechu a byla už taková trochu mimo, hrozné.. byly jsme ještě odpoledne u vet a píchla ji tři injekce a že je to nádor či nádory, což jsem si dle pozorování také myslela a že nelze operovat, že by to téměř na sto procent nepřežila. konzultovala jsem to s dalšími veterináři a stejný názor. tak jsem myslela, že ji život aspoň ještě prodloužíme... dostala injekce výživu atd, ale bohužel.
palaeo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 24 dub 2015 09:22

to je mi líto :-(
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod petra » 02 kvě 2015 12:17

Ja uz se vazne z toho zblaznim!, :(
Po smrti Emmicky je ted na umreni Chloe, nejmladsi potkanice..
Prosim, potrebuju poradit, jak ji pomoci, vibec nevim, co ji je..
Pred tremi dny zacala viditelne rychleji dychat, do te doby zadne znamky onemocneni. Hned jsem ji vzala na veterinu, veterinarka ji poslechla, rekla, ze slysi nevo na plicich, srdce v poradku. Pravdepodobne pry infekce, ale s jistotou se to rict neda. Davala jsem ji tedy antibiotika, ale dnes v noci se dychani rapidne zhorsilo, lapala po dechu, kolem nosu jen porfyrin jinak nic vlhkeho, zadne vrkani, psikani, prosze jen lapani po dechu a viditelny tezky dech, jakoby v bocich, jak se nadechovala a vydechovala..
V pul 3 rano jsme jeli na pohotovost, vet ji poslechla, pry ji tam jakoby neco na plicich praska, ma je zavodnene, dostala injekci furonu a kofein, na roztazeni dychacich cest, po hodine se vyrazne zlepsila, celou noc uz pak nyla relatovne v klidu, pred hodinou jsem se na ni bxla kouknout a jsme tam, kde jsme byli v noci ..
Prosim, nevite, co mam delat? Mate s tim zkusenost?????
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod nevi » 02 kvě 2015 15:05

Máme, pokud možno dojeďte co nejrychleji na výtěr z krku, protože tady nemáte čas nasazovat antibiotika nahodile. Pokud se bude dusit, stříkněte do něčeho (širší stříkačky bez pístu, shora) Ventolin a dejte jí to k čenichu.
U nás s tím teď bojuje třetí kluk, bohužel ti první dva to nezvládli. :-( Jednomu selhalo srdce krátce před doléčením a druhý s ním měl už delší dobu problémy. Hlídám aby jedl a pil, dostává Immunovet, antibiotika podle výtěru v injekcích, Furon a Enap a krmím ho lipánkem, protože je slabý a tvrdou stravu nezvládá.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod petra » 02 kvě 2015 15:41

Také ji dneska krmím přesnídávkou, sama si vezme okurku.
Nevi, prosím, nějak moc to nechápu s tou stříkačkou a Ventolinem, ten Ventolin seženu jen na veterině? Nebo k čemu to je? Žádnou takovou stříkačku nemám :(
Jen mě napadlo, mám doma jak Furon, tak Enap v tabletkách pro mýho psa, který má zavodněné plíce a nemocné srdíčko, myslíš, že bych ji mohla kousek toho prášku dát? Nebo raději ne? :zip:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 02 kvě 2015 16:31

To určitě ne, u potkanů je třeba být opatrná s dávkováním.
Ventolin mám doma na astma a Fawnovi ho dávaly holky na veterině. Jinak zkus dát ručník někam na topení a tak, aby byl vlhčí vzduch, jestli máte doma sucho.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod petra » 03 kvě 2015 00:28

Nevi dekuju, byli jsme dnes odpoledne opet na veterine, dostala opet injekce na odvodneni plus jsme dostali domu jeste nejake sirupy, jenze stav se ani trochu nezlepsoval a Chloe to pred chvili vzdala :cry:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami