Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pšikání + vydávání zvuků

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Pšikání + vydávání zvuků

Příspěvekod petrys » 16 bře 2015 23:25

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, už jsem se všude dočetl, že potkánci po změně prostředí, nebo jako mladí běžně pšikají, to by mě tedy ani tak netrápilo, jelikož jsme i pro jistotu začali podávat průduškový čas a vyměnili podestýlku za papírovou dočasně.

Co mě ale trápí je to, že můj potkánek, přitom dokonce vydává zvuky, jakoby kňukal/kňučel. Fakt, že si semnou povídá jsem pominul, jelikož by slyšet neměl jít skoro vůbec :lol: Ale dnes, když jsem jej vrátil do klece (podestýlky z papírových ubroušků, nearomatizovaných, miska s papáním, kolečka na hraní a papírová roura) začal pšikat několikrát po sobě a do toho právě i "kňuknul" párkrát (těžko se to vysvětluje jaký zvuk vydává). Nevíte o co jde? Je ještě malej, doveden ze zverimexu před týdnem, ale velice nás to trápí, protože od nás i jakoby pomoct nechce, jelikož ještě není úplně ochočenej za ten týden a důvěru ještě moc nemá. Nevíte co to znamená? Děkuji za odpovědi a rady. Případné dotazy rád zodpovím.
petrys
Růžovka
Růžovka

Re: Pšikání + vydávání zvuků

Příspěvekod chesterfield » 17 bře 2015 07:27

obávám se, že jedinou radou je jít k veterináři aby si jej poslechl. Ten zvuk tak jak popisuješ může být ucpaný nosík, ale i nález na dýchacích cestách
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kačkač » 05 pro 2016 19:03

Zdravím,
už jsem myslela, že s mimísky to bude po zdravotní stránce pohoda, ale ejhle, Váleček se rozpčíkal. :roll: Začal s tím skoro hned po příchodu k nám domů (takže jede nonstop už cca měsíc) a myslím, že se to zhoršuje, už má kolem očiček porfyrin a pčíkací záchvaty ho chytají několikrát denně - to vždycky tak dvakrát třikrát za sebou pčíkne, načež je delší dobu v pohodě. Zkusila jsem změnit druh podestýlky, hamaky začala prát dvakrát do týdne (i když někdy to zdánlivě není třeba), i prach utírám častěji...Předevčírem jsem nasadila jitrocelový sirup (pár kapek na lžičku, tím si pak omatlám prst a nechám postupně klukům olízat). Za jak dlouho by to mělo zabrat? Popřípadě co dál? K vetovi ho hned hnát nechci, tak kdyby byla lepší možnost... Ostatní dva kluci nepčíkají vůbec.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 05 pro 2016 22:35

Tak očička otírat borovou vodou, to je jasné. Už to tu píšu po několikáté, tak doufám, že se nikdo nebude zlobit, klukům dávám dračí krev vždy tři týdny, týden jiné kapky (ty střídám) na podporu imunity - musí být pauza a jsem spokojená a kluci také, dýchá se jim lépe a nepšíkají.
Nevím, co už jiného než návštěvu veta poradit.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Kačkač » 09 pro 2016 12:42

Tak jsme u veta teda nakonec byli a Váleček dostal předepsaný antibiotika - užívá je teď druhým dnem.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod j0hny » 14 pro 2016 02:42

Uz je to tu vela krat spomenute, ale opakovanie matka mudrosti... :) Mimo podstielku, prach a podobne, tiez pozor na teplotu, prievan, vetranie a prizemny chlad, vlhkost vzduchu.
Takze podstielka podla moznosti bezprasna (papierove produkty uvolnuju prach, tak na to bacha) pripadne trochu naprasit rozprasovacom trochu vody na dno pred nasypanim novej podstielky, klietku nemat na zemi, pri vetrani prehodit cez klietku deku, udrzovat teplotu, na radiator pravidelne velky mokry uterak alebo susit pradlo pri potkanikoch. Samotne lieky nepomozu ak sa neodstani pricina vzniku choroby... A myslim ze je fajn pri nachladeni potvrdenom zverolekarom poskytnut potkanikom nejaky domcek kde pri spanku maju cisto, vlhko, teplo a "bezvetrie" hlavne ak nemaju moznost sa v klietke schovat inak a obvzvlast ak je potkanik v klietke len jeden.
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod Potkaanje » 20 črc 2017 10:33

Pěkné dopoledne, prosím, nevíte někdo, jak dlouho po načnutí se smí používat Dračí krev?
Potkaanje
Růžovka
Růžovka

Zpět na Problémy s dýchacími cestami