Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Opakované nachlazení

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Opakované nachlazení

Příspěvekod verculinek » 10 lis 2013 00:34

ahoj, všem. Chtěla bych poradit, co mam dělat. Mam doma potkana, je opakovaně nachlazený. Asi před měsícem, začal trochu sípat a přišlo mně, že hůř dýcha a občas kýchal. Dostala jsem strach, protože o svého minuého potkana jsem takto přišla. Nejdřív to vypadlo jako obyčejné nachlazení, dostal ATB, pomohlo mu to na nějaký čas a pak se to vrátilo. Takto se to opakovali asi 4x až nakonec přestal papat a ztrácel se mi před očima. Dr.říkala, že má možná nádor na plicích a proto se mu to stále vrací. Nakonec jsem ho musela nechat jít, aby se netrápil :roll: :´(.

No jak říkám, vzhledem k předchozí zkušenosti jsmem dostala strach a vydala se k vet. Dr, říkala, že je to na začátku, tak je to ok. Dala nám ATB, preventivně i pro mého dalšího potkánka. Vše vypadalo ok, po 3 dnech ATB se zlepši...Po týdnu říkala dr., že je úplně ok, ale dostal preventivně ATB na dalších 14 dní. Asi 3 dny zpátky se mu to začalo vracet...Doufala jse, že je to chvilové, ale vypadá, že to to nelepší, spíš je to trochu horší...Mám o něj srach. V pondělí se chystám znovu k VET. Každopádně budu zatím ráda za všechny rada a zkušenosti.Máte někdo podobné problémy s potkany? Jak vše dopadlo a co pomohlo?

Mimchodem jsem je dala teď do místnosti, kde je nejtepleji. Rozhodně nejsouv chladnu a už vůbec ne na průvanu. Dokonce mu svítím 24hodin lampičkou na hamák, aby se zahřál....ZÍtra ráno koupím asi homeopatika, ale budu ráda za další rady..

Nechci nic podcenit....
verculinek
Růžovka
Růžovka

Re: Opakované nachlazení

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 lis 2013 09:27

podle popisu to u toho minulého potkánka opravdu vypadá na nádor plic nebo metastáze...

já na tyhle nachlazení ještě dávám echinaceový nebo jitrocelový sirup do napaječky...tak asi čajovou lžičku do 250ml napaječky...
pak lichořeřišnicový kapky...tři kapky na kousek piškotu 3x denně... tohle všechno můžeš dávat i preventivně všem svým potkánkům...
když už takhle pšíkaj a vrzaj, tak dávám hedelix sirup ještě...taky asi kapku na piškot 3x denně spolu s tou lichořeřišnicí klidně.
A když jsou takhle nemocní, tak jim dávám i vit. C pro zvířata. Běžně potkani nepotřebují dodávat vit. C (jako třeba morčata, ale když jsou nemocní, tak jim ho dávám..

Pak mě ještě napadá, jakou používáš podestýlku?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Problémy s dýchacími cestami