Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vrkání, chrčení ale bez jiných projevů klasické nemoci

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Vrkání, chrčení ale bez jiných projevů klasické nemoci

Příspěvekod goldie » 13 kvě 2014 18:13

Může potkan (obézní) chrápat??
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 13 kvě 2014 18:17

může chrápat i neobézní opravdu
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod goldie » 13 kvě 2014 18:20

v tom případě je to Ok... :)
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod potkusaci » 01 čer 2014 18:57

Geofrey před chvílí znovu začal vrkat... :weep: (dostal kapky, zítra až půjdem na veterinu s morčetem, vezmem ho s sebou). Naposledy dostali ATB před 3 týdny na 5 dní, tj. pouze 14 dní jsou bez ATB...co teď? Dostanou nová, takhle brzo? Nebo budou muset zvládnout nachlazení bez nich?
Předtím to asi chytili ode mě, že jsem měla rýmu, ale teď? Větrám opatrně, aby nebyli v průvanu (obvykle vyvětrám, a pak teprve donesu klec), nejsou ani na sluníčku...
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Vorva » 01 čer 2014 19:00

Tak já většinou zkouším sama dávat sirup jitrocelový s echinaceou a když to nepřejde nebo je to horší tak teprve pak jdu k zvěrolékaři. Nechci do nich cpát ATB hned.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod potkusaci » 01 čer 2014 19:21

Díky, tak já zkusím nehysterčit (což mi poslední dobou moc nejde, protože se bojím něco zanedbat :( ), a zatím to nebudu hrotit (kapky hned dostal, ty už máme doma od minule).
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 čer 2014 22:53

potkani od tebe většinou nic nechytnou....stát se to může, ale většina lidských bakterií neumí být patogenní pro zvířátka a naopak....takže pokud si neměla tularémii nebo mor, tak se asi nic nestalo... :lol: Kluky máte ze zveráku ne? U nich je běžný, že po přinesení začnou kýchat. Hned bych mu nasadila hedelix sirup. Namoč mu do něj kousek piškotu a nech ho nasáknout.
Když si jeho hrudník poslechneš uchem, vrká to v něm? nebo jakoby chroupe? Asi bych hned další atb nenasazovala, pokud je na poslech čistý.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Alessa » 22 čer 2014 15:45

stalo se někomu, že by mu vrkala myš jentak? nám čas od času hrozně vrká stará obézní myša, ale poslech má čistý, u lékaře byla, někdy nevrká vůbec a jindy to vydží v kuse jakou dobu. může to být tou obezitou?
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Kimik » 22 čer 2014 16:10

Já měla několik chronických vrkalů a většinou se i tak dožili poměrně vysokého věku. Obezitou to určitě nebylo, spíš původem, skoro všichni to byli zverimexáci, někteří prodělali už v mládí pár zánětů dýchacích cest.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 čer 2014 16:27

může to být chormické nebo špatným oběhem díky obezitě nebo i zhoršenou funkcí srdce... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Alessa » 23 čer 2014 09:33

Prdelka je z chovné stanice mám ji od 1 roku,ale u mě žádnou vážnou nemoc neprodelala,dokonce tuším,že když otekly holkám uzliny,ji to minulo.Někdy nám není asi dáno pochopit všechny děje v tech malých telickach a hold veterinární medicína se orientuje spis na větší mazliky:-(
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 čer 2014 10:22

ona je vet medicína i u potkanů hodně rozvinutá...ale nás obyčejné smrtelníky by to stálo moc peněz. Na IKEMu se dokonce dělají transplantace srdce u potkanů, ale to jen experimentálně. Další věc je, proč to zvíře trápit na dvou letech těžkou procedurou...to je lepší nechat je dožít třeba i s nemocí, ale šťastný a spokojený život... někdy je holt potřeba si promyslet, jestli to opravdu je zvířátku tak moc ku prospěchu... a nebo jestli by se dožil v podstatě stejného věku i bez náročné operace a rekonvalescence a podobně...
Starým lidem se taky nedělají náročné procedury, ale léčí se jen příznaky nebo se ulevuje...třeba při poruchách páteře. Sice se to nevyléčí, ale na druhou stranu taky nemusí starý člověk trpět bolestí.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami