Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mykoplazmoza

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Mykoplazmoza

Příspěvekod Qeezle » 09 dub 2015 18:04

Taky jsem měla tu "čest" se s tou hle mrchou potkat osobně, na Vánoce mi díky ní odešel Nyxík. Léčili jsme ho celý podzim a stejně to nebylo k ničemu, nakonec už z něj byla jen hubeňonká kryska totálně zničená ATB. Když se začátkem ledna začalo u Melouška objevovat ztížené dýchání bez vrkání a pšíkání (i přes to, že měsíc předtím dobral ATB), zkusila jsem ho doma zaléčit čajem, imunitním zrním a sirupem - a světe div se, nezhoršoval se. Čtyři měsíce ztíženě dýchá, ale je pořád stejně vitální a tak nějak stabilizovaný. Teď se mu asi díky změnám počasí trochu přitížilo, od včerejška se mu dýchá trochu hůř a je línější, než normálně, ale musím zaťukat, že to vypadá dobře. Přinejmenším mnohem líp, než u Nyxe, do kterého jsem v dobré víře nechala cpát všechny možné i nemožné léky, jen aby mu bylo aspoň o trochu líp. Je mi jasné, že zdravý už nebude nikdy a že se bude (i díky věku - za chvíli mu budou dva roky) už jen pomalu zhoršovat, ale snažím se udělat všechno pro to, aby tu s námi byl co nejdýl a hezky si ten podzim života užil. :)
Kdybyste někdo měl nějaké fajn tipy, jak mu ještě přilepšit (čaje, bylinky...) nebo i jak zabránit propuknutí Mykoplazmy u ostatních kluků, jsem jedno velké ucho. :up:
Bára + Myall, Rampastos, Cornelis, Cider a Coriander :)
Qeezle
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gremleen's Meloe, Gremleen's Myall, Gremleen's Rampastos

Příspěvekod nevi » 09 dub 2015 20:49

Imunoglukany? Dávám to klukům z laborky jako prevenci...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 10 dub 2015 05:31

co je prosím imunitní zrní?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 10 dub 2015 21:06

Že by směs Potkan Imunita?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Qeezle » 11 dub 2015 23:40

Jojo, směs Potkan Imunita z Rodentie. Imunoglukan zkusím, díky. :)
Bára + Myall, Rampastos, Cornelis, Cider a Coriander :)
Qeezle
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gremleen's Meloe, Gremleen's Myall, Gremleen's Rampastos

Příspěvekod Cayro » 26 srp 2016 13:49

Mykoplazmoza se prakticky vyléčit nedá. Pokud se objeví, už prostě je. Je jen možné udržet na uzdě akutní stav. A stejně jsou lepší a horší období.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod j0hny » 24 led 2018 20:46

Aj nasa Pegy uz trpi :( Samotny baytril nepomahal, 3dni bez zmeny, 4. den zhorsenie.
Doxycyklin nam nedaju lebo je len tabletovy (tvrdohlava veterinarka), tak sme dostali tetracyklin. Ale zase podla mna predpisany nespravne, pichli sme Oxyvet LongAct, vraj staci kazdych 48 hodin. Napriek mojmu :shock: pohladu to zopakovala, a nakazala prist o dva dni.
Vobec sa mi to nezda a pichal by som to denne,... ale nemam na vyber, okrem baytrilu sa k nicomu inemu ako "nie veterinar" nedostanem. Co s takymi veterinarmi ked liecia potkany podla tabuliek inych zvierat :cry:
Okrem ATB miesam do zradla imunitnu zmesku od rodentie, ale bylinky stale v miske ostavaju.
Pcham do Pegy aj mucoplant (skorocelovy roztok s echinaceou a vit. C), mucosolvan junior a med, denne vsecko po 1ml zriedene v cajiku leros.
Do napajacky s vodou dostavaju spolocne 2ml imunoglukanu p4h.
Ak sa to do tyzdna nezlepsi, asi necham misicku uspat aby sa dalej netrapila :cry:
Co vy na to ?
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod Vorva » 26 led 2018 21:30

Jestli na ni vidíš že to nijak nepomáhá a je to horší a horší, asi bych nechala jít.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod j0hny » 09 úno 2018 23:33

Tak podavam report.
Prva davka tetracyklinu viditelne nepomohla, druha uz ano. Ale pripominam, ze dostavala aj ostatne "doplnky" vo forme sirupov a krmenia.
Tretia davka bola posledna, ze dlhsie sa nemoze podavat... A ak sa to do 2 dni nezlepsi, ostava rozhodnutie na mne. Ale dostali sme na doliecenie ronaxan, 1/4 tabletky 2x denne.
Stav sa chvalabohu zlepsil a prestala pcikat, kaslat a vydavat podivne zvuky. Takze od zajtra doliecujeme uz druhy tyzden. Po vysadeni ronaxanu po prvom tyzdni zase zacinala kaslat hned na druhy den, takze pokracujeme ronaxanom a pojdem si vypytat dalsi na cely mesiac (na odporucanie zahranicnych veterinarov - znizenu davku dlhodobo)
Nasadzujeme probiotika, a nadalej davame uz len slaby leros cajik s medom a skorocel. sirupom pre vsetky, a na veterine nas uz caka nejaky "Špeci" imunitny prasok.

Pcikame totiz uz vsetky, pocasie bolo posledny tyzden tak hnusne, ze nam citelne prefukovalo cez okna durch cez celu tuto vysoku skaredu betonovu krabicu v ktorej byvame.
Ronaxan davam pre istotu od stredy aj Lize, od pondelka obcas zakaslala, a nezlepsila sa, baytril po ruke nebol.

Takze preventivne si vypytame okrem zasoby ronaxanu este baytril, keby sa niektora rozkaslala a zacala vydavat podivne zvuky.

Uz nech sa otepli ze mozem pretesnit okna a parapety.
Rady na zaver: nepodcenujte ani ten najmensi prievan, neflakajte hygienu, v mrazoch bacha na teplotu a vlhkost. A pocas celej zimy podavajte nepretrzite akykolvek doplnok na imunitu.
j0hny
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod j0hny » 11 úno 2018 23:10

EDIT: Tak ronaxan mame. K nemu probiotika Protexin Professional plv, imunitny prasok Humac, a miesto baytrilu sme dostali enroxil flavour (ten zatial ochotne zeru bez kamuflovania).
Dnes som kupil novy izbovy teplomer s vlhkomerom, ten pred tym ukazoval bludy. Postupne znizujeme teplotu z 26 :roll: , a pridal som na zvlhcovaci (ukazuje nam 40perc. vlhkost...)
Myslim ze aj ta regulacna hlavica na radiatore stoji za prd a pojde este tuto zimu do prdele.
j0hny
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami