Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Věž

Ukažte jaký "zámek" mají vaši potkánci.

Věž

Příspěvekod ggrand » 27 říj 2011 19:25

Co víc říct, snad postačí fotka. Domek vlevo už neexistuje. Je to pro 2 potkany. Kompletní vystříkání hadicí, projetí trubek štětkou,vydrhnutí jiného příslušenství no prostě komplexní očista s následnou přípravou pro obyvatele zabere 2 hodiny. Běžný úklid 3/4 hoďky. Už teď přemýšlím, jak to zjednodušit. Jo a dno je jakási nádoba z Ikea do skříně.
Obrázek
ggrand
Růžovka
Růžovka

Re: Věž

Příspěvekod Zzuzka612 » 27 říj 2011 19:33

pořádnej bejvák ;) jak máš tu konstrukci usazenou na tom spodku?
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 27 říj 2011 19:38

:shock: Dost dobrý. :up: To je vyšší než já, to bych se doma zbláznila :oops:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kometa » 27 říj 2011 20:10

LoL, mazec :up:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 27 říj 2011 20:34

Uff, je to stabilní? :shock:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 27 říj 2011 21:51

Také bymě zajímalo uchycení na tom dně, jinak paráda
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zzuzka612 » 27 říj 2011 22:20

nevi píše:Uff, je to stabilní? :shock:

asi bych se taky bála že mi to spadne na hlavu :lol:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 říj 2011 23:04

To je velký. :) Pro mladý potkany asi super na vyblbnutí. :) Nedokážu si jí ale představit v praxi. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Zzuzka612 » 28 říj 2011 00:48

já bych to pořádně ani nevyčistili je to o 5cm větší jak já :roflcry:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod verciiica » 28 říj 2011 06:25

mě zase strašně zaujaly ty důmyslně naaranžovaný trubky....paráda :)
verciiica
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ira of Lavan
Aida
Tara

Příspěvekod ggrand » 28 říj 2011 10:59

Naspodek je to uchycené tak, že síťovina je přehnutá a venkem obepíná spodní nádobu. Tato nádoba má na jedné straně ucho na vytahování z původní skříně,takže na toto ucho je v síťovině vystříhaný otvor,takže z jedné strany se zahákne do síťoviny ucho a z druhé strany dycky jenom zacvaknu prádelní kolík. Naprosto dostatečné řešení. Stabilní je to dost. Mám kolem dostatek prostoru, takže do toho nevrážím,ale i tak jsem to zkoušel naprosto OK až jsem byl překvapen. Hlavní stabilitu právě drží spojení síťoviny s nádobou, bez pevného spojení těchto 2 věcí to bylo nestabilní.
Spirála ze žluté trubky už je pryč, protože kluci v ní spali a čúrali a to prostě nejde rozumně vyčistit. Patra jsou vždycky chycené z 1 strany drátkem k 1 stěně a položené na tyčkách. Toto chci změnit. Zjistil jsem, že podstatně zrychlím úklid, když udělám systém pater, který jde rychle vymontovat, hodit do velikého nerez dřezu,co máme v technické místnosti a tam to vydrhnout. Ani jsem netušil,jaký bude problém sehnat štětku na sklinky(tady na žluté trubky), která má průměr alespoň 8cm. Všude jsou jenom tak do 5cm.
Trubky vedou z patra č.1 s podestýlkou do patra č.3. Další je ze 4 do 5 a další je ze 4 až po strop.
Dřív jsem vymýšlel a dělal různé druhy zámků a nakonec jsem zjistil, že nejlepší je mít dvířka trošku ohnutá a na jedné straně zavírat na 1 kolík. Bohatě stačí a je to nejrychlejší a nejjednoduhší řešení. Celý strop je vyndávací, takže dycky pro úklid horního patra sundávám strop i s hadrou,která je na něm zavěšená. Ještě musím udělat i na horní patro dvířka, byl už jsem zdechlý je udělat, protože to sebere děsně moc času všechno pořádně obrousit. Jinak každé patro má svoje dvířka z různých stran,protože jsem se bál,kdybych je udělal z 1 strany, že by se to mohlo začít bortit. No a chci skusit vyrobit ze starého malého gbelíku kolečko na běhání, co na něj řeknou.
Je až neskutečné, jak se 2 velcí potkani vlezou tak malým otvorem do 1 prázdné krabičky od kapesníků :D
Jo a díky za komenty.
ggrand
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Niki » 30 říj 2011 22:16

Zzuzka612 píše:já bych to pořádně ani nevyčistili je to o 5cm větší jak já :roflcry:

Mě to přerůstá o 11 cm :lol:

A koukám, že tam máš taky krabici od kapesníků. moje holky je milujou, vždycky do nich zalezou a chrní v tom :lol: To je doma sekec mazec, když se nějaká vyhodí :D
Niki
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ava of Ratwood
Auxin of Ratwood

Zpět na Naše klece