Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Žraločí doupě

Ukažte jaký "zámek" mají vaši potkánci.

Žraločí doupě

Příspěvekod Sharkie » 24 čer 2008 14:44

Tak pozerám, že som sa ešte nepochválila bejvákom tych mojich potvoriek, nuž to musím napraviť. Dnes som im do klietky strčila pár čerešňových konárov, tak sú z nich úplne hotoví a skáču ešte viac ako predtým. Niekedy si myslím, že sú to skôr opice. Hlavne teda Ovečka - tá skáče, aj keď lozí po mrežiach a zachytiť ju pri tom nerozmazanú je pre mňa zatiaľ nedosiahnuteľný výkon.

Tááákže tu môj výtvor v celej nádhere
Obrázek

Vrchná časť je vtáčia klietka, bazarová cena asi 300 korún. Veľkosť tak na 3 myši. Jediná nevýhoda je, že má malé dvierka a trochu prasknuté dno, ktoré momentíne nepoužívam.
Obrázek

Spodná časť je tuším činčila, asi menšia, takisto bazar cca 200 korún. Veľkosť na 2 myši, ale moc mi nevyhovuje. Navyše je menšia ako horná časť, takže som musela prepojenie nadstavovať. Kvôli horným dvierkam je dole, aj keď je menšia.
Obrázek
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Re: Žraločí doupě

Příspěvekod Sharkie » 24 čer 2008 15:09

No a pár vychytávok ešte ;)

Prepojenie klietok... Na mrežiach spodnej klietky mám položené také tie tenké "dosky" (jak sa to volá?), ktoré sa dávajú ako zadné časti skriniek. Asi dlho nevydržia, ale zatiaľ ich stačí poriadne vydrhnúť pod teplou vodou a vysušiť. Navyše po pridaní toho velkého košíka mi myši bobkujú už doňho a nie na ne :? Mimochodom asi tak do pol hoďky po vyčistení a vystlaní košíka toaleťákom z neho všetko do posledného kúska odnesú do staršieho menšieho košíka a potom do prázdneho veľkého chodia na záchod :evil: A záchod vedľa samozrejme používajú maximálne ako jedáleň :roll: Prepojenie klietok je zozadu viazacími páskami (tie pri velkom čistení rozstrihnem a potom nahradím novými) a zpredu pacičkami, ktorými bola chytená horná klietka o dno. Tie mám normálne otváracie, takže pri menšom čistení, je možné vrch len vyklopiť :up:
Obrázek

Pod túto dieru im preventívne vešiam vždy nejaké tielko. Jednak z bezpečnostných dôvodov (už mi tade pár krát žuchli až na dno) a potom sa im lahšie lozí. Tielko navyše využívajú zhora aj zvnútra ako občasnú spálňu.
Obrázek

Tu hore im ešte chýba na jednej poličke okusavacia tyčinka a na druhej minerálny kameň... nejak sa mi minuli, potvory. Slipy vzadu hore používajú tiež aj z vnútornej aj z hornej strany a dokážu sa tam nacpať všetci naraz :roflmao: Rúra už pár krát zmenila miesto a Piškot ju kedysi používal ako únikovku predo mnou, vždy keď som ho najviac potrebovala chytiť :twisted:
Obrázek

Ako každá správna vtáčia klietka mala aj táto moja na bokoch diery na kŕmitka. Pôvodne som ich chcela zadrátovať, ale jednak mi to prišlo zbytočne pracné a potom som tomu ani moc neverila, tak som to vyriešila tenkou laťkou prichytenou páskami. Funguje perfektne a až bude treba, tak nie je problém vymeniť. Hrýzť ich to nejak nenapadlo.
Obrázek

No a nakoniec kŕmiaci kútik na zeleninu a ovocie...
Obrázek

...a miska na zrno so súkromnou čiernou dierou. Nech do nej nasypem čokolvek, hneď je to preč :roflmao: Z jednej strany ju mám navlečenú v očku z pásky, pretože mi s ňou ináč jazdia hore dole a robia pekný kravál. Míč na šalát poučívam na sušené pečivo, alebo chlieb. Snažím sa ho nedávať moc vysoko, keby ich náhodou zase napadlo doňho liezť. Na dno ešte dostávajú veľkú keramickú misku so zajačikmi :loveit: s mäsom, prípadne nejakou tou varenou stravou.
Obrázek
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod chesterfield » 24 čer 2008 16:26

téééééda to si si vyhrala majú to krásne. Mňa čaká velikánská prestavba uff.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Veve » 25 čer 2008 14:37

pěkné :up:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod eva.jingle » 25 čer 2008 16:00

Tý jo :up: parádně udělaná klec :up: ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 25 čer 2008 17:43

Tý jo to vypadá super. To musejí mít celé noci radost
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Cirien Brisse » 25 čer 2008 18:20

Fíha, nechceš se nechat najmout? :oops: :roflcry: :roflcry: Moc povedené, klukům se to jistě líbí.
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Nelliss » 26 čer 2008 22:16

užasně vymyšlená klícka!! :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Sharkie » 04 kvě 2009 13:26

upratujem fotak a nasla som fotku novej volilery este pred par poslednymi upravami, ked som len rozvrhovala, co by kde mohlo byt ;) kosiky zavesene len provizorne, kedze nebolo este pletivo.. dole chyba dno namiesto tej diery a este tam nie je par blbin... az bude na finalnom mieste dodam aktualnu fotku, teraz by na nej nebolo nic vidiet :?

takze zatial len pre predstavu ;) rozmery: 90x75x150

Obrázek
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 04 kvě 2009 13:42

Sharkie to vypadá úplně Boží!! :shock: :up: :shock: Tu konstrukci si dělala sama?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod PxNxDx » 04 kvě 2009 14:31

Ta konstrukce vypadá jako ty plechové regály, co má taťka v práci :whistle: moc pěkné Sharkie!!!
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Sharkie » 04 kvě 2009 18:39

jj, regaly ;) casom chcem urobit vacsiu variantu, tak som si na mensej a lacnejsej chcela vychytat par veci, s ktorymi som si nebola ista, jak (ne)budu fungovat.. uz teraz viem o par, ktore v druhej verzii urobim inac ;) dalsie otestuju mysata :loveit:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 15 kvě 2009 01:30

klietka stoji, mysi nastahovane.. budem este musiet doladit taky detail ako zatvaranie dveri a prichytit k stenam zachodky a velke krmitko.. vsetky sa im uz podarilo prevratit :roll: a zajtra si vyskusam prvu generalku umyvania, lebo ta ryza, co tam dnes dostali, aby sa klbcili menej je UPLNE vsade :wallb:

edit: zacala som robit fotky, ale zaspavam uz a kedze su mysi relativne kludne, idem to vyuzit.. takze foto az rano :)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 16 kvě 2009 19:44

tak uz mam aj fotky ;) po troch dnoch zatial mysi neprisli na to jak zdrhnut, dufam, ze na to nepridu ani casom :lol:

cela obluda prazdna ;) (musim nejak doriesit zatvaranie, to co som mala kupene som niekde zapatrosila a nakoniec zistila, ze by aj tak nefungovalo :?
Obrázek

pohlad dnu (lave dvere mam trochu krive :oops: )
Obrázek

dno, velmi radi sa okolo tej bedne nahanaju :lol:
Obrázek

a s vybavenim.. zatial chybaju veci ako drenazna trubka a nejake hamaky a kosicky a tak, chcela som mat pristup k mysiam, az by sa moc mlatili medzi sebou
Obrázek

cele dno.. uz nikdy, naozaj nikdy, nebudem podomacku strihat dieru do plechovej police, naozaj debilny napad :wallb:
Obrázek

s najomnikmi :)
Obrázek

prve preskumavanie
Obrázek

vdaka zradlu sa prvych par minut ani neklbcili :lol:
Obrázek

nie, ta mys neni tak mala, ta miska je tak obrovska :D
Obrázek

Susi hned zistovala, kade prec ;)
Obrázek

tu uz vsetci spolu.. 16 mysi, bohuzial 4 utulkari sli po par bitkach von a neviem, ci sa tam budu vracat, asi skor nie :? takze bude obyvana 8 obludami zo starej velkej, 2 miminami (pardon, uz nie su mimi :roll: ) z mensej a teraz su s nimi aj kluci z rodinky z Aukra ;) utulkari ostanu v mensej, az by sli holky z aura prec, tak ich presuniem asi do klietky po nich
Obrázek
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod PxNxDx » 17 kvě 2009 11:44

:shock: :up: vypadá to.... :loveit: naprosto úžasně!!! Moc se mi líbí to dno... jak je tam ta mísa s hoblinama? prostě je to skvělej nápad! /plně suprový to je Sharkie :up: Jen mě vyděsil ten zástup myší :shock: jsem nevěděla, že jich máš tolik :oops: nebo si to nedovedla představit :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Další

Zpět na Naše klece