Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Karašmou Palace a Zámek Lednice

Ukažte jaký "zámek" mají vaši potkánci.

Re: Karašmou Palace

Příspěvekod kawi » 16 úno 2009 15:00

jak ty moje potvory vošklivý v noci nenavidim za prekousavani pater, okusovani drevenych pater, piskani pri nakrejvani a ohneni a prani, tak si zacinam zavidet, ze i kdyz mam klece z sekace, oc maj nakousany vsehcny rohy tam nahore, tak ZADNEHo meho potkana jeste nenapadlo to hryzat dal, aby mohl zdrhnout :loveit: :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kometa » 16 úno 2009 15:12

No já mam ten spodek rovnou ze smeťáku (sběrného dvora), ale když budu potřebovat nový, už ho budu muset koupit a ví bůh, jestli ten od Ferplastu bude uplně stejnej jako ten od Savice (rozměrově snad ano, ale stačí jiné konstrukční řešení a jsem namydlená)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 16 úno 2009 15:16

Nj, ti tam totiž "chybí" svobodomilovný dráček Karamelka ....
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 16 úno 2009 15:25

:wallb: :evil: :guns: :guns: :guns: :guns: :guns:

Chytnu mastičku, že si namažu ruce ... no... tak si typněte, kolik je v obalu děr ! 2, dohromady o 4 cm čtverečních a půlka krému vylízaná !!! Blbci malý, maj štěstí, že používám přírodní kosmetiku... by jim jinak bylo pěkně blbě... teda, ne že bych jim to ani trošku nepřála :twisted:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 16 úno 2009 15:39

Takhle to teď u nás vypadá. To napatlané červené hnusné cosi je chilli pasta, se kterou jsem zatím více méně úšpěšně bojovala proti tomu jejich hlodání. A to černé je trubka, kterou jsem tam nastrčila, aby si nechodily dovnitř a ven jak do holubníku.

Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 16 úno 2009 15:54

jeste me napadlo, nez poridis nejake jine dno a pletivo, natrit vsehcny ohlodane i dalsi potencionalni hlodaco-vhodne rohy silikonem s rozemletyma nebo nadrcenyma chilli seminkama :twisted: kupovane chilli v prasku neni ono, ale tkaove prave hcilli seminka, to je i pro potkany moc :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Cayro » 16 úno 2009 18:39

Kometko, a co to zalepit silikonem? Nejsem expert, ale vím, že bráchův známý, automechanik, lepí silikonem díry na autech...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Karašmou Palace a Zámek Lednice

Příspěvekod Kometa » 08 črc 2009 14:10

Ráda bych vám představila náš nový "skromný" příbytek Zámek Lednice

Obrázek

Ehm, pardon, chybička se vloudila :oops:
Tak tady:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vysvětlení názvu - ta velká plexi patra jsou položená na patrech z lednic, takže jinak to prostě nešlo :smi:

A jedna z nových obyvatelek:

Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kowkuska » 08 črc 2009 14:27

Krása...neskutocne sa mi pacia tie policky...proste tie motyliky :love: Je to celé pekne proste :up:
Bongo Amon Burizon Grepík
http://the-rats.weebly.com/
kowkuska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bubáčikovia:

Harvy of WinnieRat

Domennico-Tweedledee SunnyRat

Bongo Mišík

Amon de JaneLau

Burizon de JaneLau

Za dúhovým mostom:

Cotton of Crazy House
Smokey SunnyRat

Příspěvekod Kometa » 08 črc 2009 15:52

Děkuji :oops:

Ještě dodám náklady:
rošty z lednic - 0 kč
tyčky na podložení patra, pro který mi nevyzbyl rošt z lednice - 2*5 kčz OBI
plexi č.1- 25*50 cm, tloušťka 4mm, z OBI - 120 kč
plexi č.2.- 35*280 cm, tloušťka 2 mm - 0 kč, nalezeno ve sběrném dvoře, dříve fungovalo nejspíše jako dveře sprchového koutu
ručníčky - 3*15kč, z Kiku
týpíčko - něco jako Minifangst, ale z Kiku, šestipatrový stojí 29kč, použila jsem zatím jen jedno patro, takže 5 kč.
drenážka 1 metr - 35 kč
tapeta s motýlkama 1,5 metru - 90kč
el.spojky - cca 20 kusů - cca 6 kč
soudek od vína - nic
žebříček - z obi, takže stál asi 70kč

Celkem: přibližně 381 korun.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 09 črc 2009 02:33

Kuk jaké jsem si pořídila přívěšky, abych ladila s klecí :lol: A hádejte, z jakého "klenotnictví" byly :lol: Z potřeb pro kutily na Florenci, za 19 kč :lol:

Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 črc 2009 08:14

Ta je krásná. :up: Ti motýlci jsou úplně dokonalí a to jak ti na patrech tak ti z potřeb pro kutily. :up: :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kometa » 17 bře 2010 09:27

Kometa píše:Konečně po mnoha měsících, co o tom mluvím, se to stalo - koupila jsem vyšší komodu a postavila ji místo stolu, ze kterýho mi Adélka seskakovala. Takže mi tu teď uprostřed pokoje stojí 2 komody, celkem 80x100x120 (h,š,v) a to jen proto, aby měly slečinky stálý výběh a jen na mě 23h denně nekoukaly skrz mříže. A začíná mi zkušební období trnutí, kdy se budu ze spánku probouzet po každém podezřelém zvuku a po probuzení prohledávat postel, zdali ji nesdílím s něčím ocasatým :whistle:

Ale co by člověk pro ty svoje příšerky neudělal :loveit:

Kometa píše:Tak test už odhalil první slabé místo - Šmoulinka se tam tou nakloněnou trubkou nedostane. Úhel má max.30 stupňů, ale kombinace náklonu, hladkého povrchu a Moulinčiných slabých zadních nožiček způsobila, že myška nešťastně sedí v kleci u dolního ústí a smutně kouká, jak si odstatní běhají sem a tam, zatím co ona se tam nevydrápe :(

Takže zítra znovu a jinak :|

Cayro píše:Komet, já nevím, jak to u tebe vypadá a také, jak na tom Šmoulinka je s lezením, ale ve Zvěrokruhu jsem koupila klukům taková dřevíčka spojená drátem. Pro starší potkany ideální věc - pevné (unese to i Patýska!), nejsou v tom mezery, dostatečně hrubé - dřevíčka jsou s kůrou, a dostatečně široké. A prodává se to v různých délkách. Možná by se ti to hodilo.

Vypadá to u mě takhle:
Obrázek
Chich, je to stejně sranda, jakou zrůdnost si je člověk ochoten postavit do pokoje. Dřív ta trubka a deska byly pod jinym úhlem a stačilo je spojit drátkem. Teď je mám rozepřený laťkou, aby držely.

S myšlenkou dát něco do roury, po čem by se Šmoula mohla vydrápat předníma packama si taky pohrávám. Ale nevím, jestli se tam jen nenakýblujou ty tři fůrie a nevylezou odtamtud až když to odkoušou a odtáhnou pryč. Taky to pak bude trošku větší problém s hygienou, kudy chodí, tudy čůraj a kůra je zrovna extra nasákavá záležitost. Druhá možnost pak je udělat východ z jiných dvířek klece, z těch co jsou vedle napaječky. Ale tam zas bude problém jak smontovat trubku s deskou (musí tam být, zabraňuje tomu, aby skočily zezhora na trubku a zdrhly tamtudy), protože otvor v desce je dělaný na nakloněnou trubku - je oválný, ne kulatý. A kvuli mytí trubky to spojení musí být snadno rozebratelné (teď to mam na jeden šroubek).

Cayro, můžeš mi prosímtě hodit foto toho, o čem jsi psala?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 18 bře 2010 09:49

nešlo by tam dát drenážku? místo té trubky :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kometa » 18 bře 2010 12:17

Womi, díky za super nápad. Sice ho teď hned nezužitkuju, protože Šmoula se rozhodla bojovat a už několikrát se tam vyšplhala, tak jí zatím budu sledovat, jak moc je to pro ni náročný, ale časem tam drenážka asi stejně půjde. ALE ne místo té trubky (to fakt netuším, jak bych konstrukčně vyřešila, ale dovnitř. Dokonce tu někde metr nepotřebný drenážky mám, takže super jednoduché řešení (teda až na to mytí pak :roll: ). Díky :up:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Naše klece