Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Karašmou Palace a Zámek Lednice

Ukažte jaký "zámek" mají vaši potkánci.

Karašmou Palace a Zámek Lednice

Příspěvekod Kometa » 29 bře 2008 14:49

Po dlouhých průtazích kolem projektování a financování jsme konečně přikročili k realizaci a započali se stavbou nového velkolepého obytně-zábavného komplexu :rose: Karašmou palace :rose:

Slavnostní otevření a zahájení provozu předpokládáme max. do poloviny dubna letošního roku.
Nyní na těchto stránkách můžete takřka v přímém přenosu sledovat, jak pokračuje stavba a po jejím dokončení i samotné nastěhování našich dvou překrásných VIP obyvatelek, Karamelky a Šmoulinky.
Naposledy upravil Kometa dne 08 črc 2009 13:41, celkově upraveno 1
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Karašmou Palace

Příspěvekod Kometa » 29 bře 2008 15:20

Materiál a náklady na novou klec:

plastové dno od klece - zdarma, nalezené na sběrném dvoře
pletivo (16mm čtvereček/1,2mm síla drátu) 3 metry - 300kč (železářství v Modřanech)
šroubky, matičky, 3 panty a 16 protáhlých, čtyřdírkových podložek- 140kč
další šroubky, podložky pro zpevnění, zavírání klece - cca 100 kč
materiál na patra- 10 kč (veliká deska ve výprodeji OBI), plexi zdarma (sběrné dvory skrývají mnoho pokladů ;) )

nářadí - štípačky, pilník, kladivo, rašple, kombinačky, šroubovák, vrtačka, el.pilka šukalka

rozměry: 110 x 55 x 39 (v, š, h)

Za 3 hodiny práce jsme ve 2 lidech nastříhali a naohýbali pletivo a zabrousili pilníkem koukající ostré dráty. Ale nutno dodat, že snad nejvíce času nám zabralo handrkování se o to, zdali to uděláme tak či onak a proč ten druhý nechápe, že řešení prvního je lepší ;)

Broušení drátů probíhá docela rychle, každý je třeba tak 4x silně přejet pilníkem, pak přejet lehce celou hranu a je to ok.
Obrázek

Ohýbání už je trošku horší. Šli jsme na něj s kladivem a zatíženým prknem, ale stejně si pletivo dělá co chce a hlavně se celkově trošku deformuje.
Obrázek

Po naohýbání stěn jsme se vrhli na víko, které vzhledem k malé velikosti bylo hračkou. Akorát jsem nyní při smontovávání klece zjistila, že je o trochu větší, takže ještě musím klec znovu rozmontovat a víko zmenšit.

Z důvodu pevnosti jsme po všech stranách víka nechali přesah 4 čtverečků.
Obrázek

Po prozatímním ledabylém smontování (v jednom člověku to jde ztuha)
Obrázek

Podložky používané ke smotnování namáhaných spojů a k pantům. Jedna sice stojí 5,50,- ale drží to opravdu pěkně.
Obrázek

Po dostavení novou klec připojíme drenážkou k nyní používané čímž dostaneme obydlí, která je podle kalkulátoru vhodné až pro 6 potkanů :smi:
Naposledy upravil Kometa dne 11 dub 2008 00:15, celkově upraveno 1
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod chesterfield » 29 bře 2008 21:31

hezká práce - tak jsem na ten pakr zvědavá ;)
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Veve » 29 bře 2008 21:40

pěkné, jsem zvědavá na další fotky a vybavení :up:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Tara » 30 bře 2008 18:42

hezky popsaný...a jako všichni jsem zvědavá jak to dopadne a jak bude vybavená:-))
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Zuza » 30 bře 2008 19:20

Mno mě úúúplně nejvíc dostal "KARAŠMOU PALACE" :whistle: :lol: :up: To nemá chybu :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 30 bře 2008 20:26

Díky moc za odezvy. Na fázi vybavovací se taky těším, jen ještě nemám vyřešené, jak chabá samonosná konstrukce unese tu megavětev, co bych tam ráda měla :roll: ... ale to se vše uvidí.

Dnešní večer patří dvířkám a tak mezi songy Xfactoru zní naším bytem všemi milované kovové drnčení :twisted: Udělala jsem si totiž z předsíně dílničku a tak se snažim dodělat práci dřív, než rodině rupnou nervy a i s klecí mě pošlou do háje :whistle:

Jako další krok na řadě bude inovace, kterou tu myslím ještě nikdo nepoužil - přetřu pletivo Laksilem, aby se z toho lépe umývala špína a déle vydrželo. Tak jen doufam, že z toho hned nesleze :roll:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 10 dub 2008 23:29

:) Máám radost :) Konečně jsme zas po dlouhé době výrazně pokročili. Né že bych dny předtím nějak proflákala, to ne, ale však to znáte, některá práce je prostě vidět víc.
(Popravdě jsem v uplynulém týdnu zajišťovala hlavně správný počet šroubků, matiček, podložek, tyček, vrutů.. atd atd.. přičemž opravdu nejsem schopná si vše doma spočítat a nakoupit při jedné návštěvě obchodu, takže už jsem nejspíš mezi Pražskými železářstvími legendou :blink1: :ooo: )

A dneska jsme na to konečně (protentokrát s maminkou)šláply a vytvořily 4 patra z plánovaných 5 :) Ještě jim samozřejmě chybí povrchové úpravy (nalakovat, hrany oblepit lepenkou), ale už to nevypadá jak hromada zohejbanýho pletiva, ale výtvor konečně dostává podobu klece.

Navíc jsem si dnes spočítala, že bychom cca kolem 1.května mohli počít miminka, tak už si je v té kleci představuju :loveit: (ale nejspíš to není příliš realistická představa, protože moc nevěřím, že by se mimča čtverečkem 16x16 neprotáhla :? )

Strašně ráda bych se pochlubila fotečkama, ale foťák byl jaksi rodičovstvem zabaven a odvezen... ale to je možná dobře, aspoň palác uvidíte až bude v plné parádě :)

P.S. na závěr malé doporučení pro ty, co si chtějí pro úsporu peněz také klec vyrobit - vydělat si na kupovanou na brigádě vás bude stát mnohem méně času než samovýroba ;)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 21:04

Chcete napřed dobrou nebo špatnou novinku?

Dobrá je, že se zdárně dobíráme k cíli. Klec stojí na svém místě, patra namontována, propojovací elementy taktéž, hamáčky visí. Chybí v podstatě jen jedno lano od zhora dolů (materiál na něj, stará cejcha, si teď užívá kolotoč v pračce), přimontovat dveře, složit tunel propojující starou klec s novou a takové ty blbůstky k zaplnění...

Ale ... ta špatná zpráva je, že holky si zřejmě myslí, že jsem jim postavila něco na způsob perníkové chaloupky :mnam: a snaží se sníst si vybavení :wallb:

(měla jsem naivní domněnku, že jim chutná jen bavlna, jsem jim udělala žebříček z nylonu a pod. Navíc se děsím až si všimnou toho, že jedno z pater je přidělané jen takovými těmi plastovými zadrhovátky :roll: opět jsem si hloupě myslela, že potkanům asi z nějakého důvodu nechutnají, když je tu používá tolik lidí, ale poté, co se mi dnes jeden ztratil a našla jsem ho v Kájině pelíšku naporcovaný na 5 milimetrové kousíčky už jsem asi vyléčena :blink1: )
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 21:41

Rychlé foto (rodiče opět odváží foťák :x )

Obrázek

2. a 3. patro od spoda jsou z plexiskla, aby klec nebyla moc tmavá, zbytek z jakési desky, podobné plovoucí podlaze, ale větší, kterou jsem ještě pro sichr natřela Laksilem.

Detail spinkacích pater: (rozkousaný hamak ignorujte ;) )

Obrázek

Všechno se musí opatrně prozkoumat:
Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 21:53

Při vytváření klece jsme stvořili i nové slovo "pissovatět" (čteme pizovatět ;) ). Tímto výrazem označujeme objekty, které se stále a stále, přes veškerou lidskou snahu, naklání na stranu. Copyright na to nemám, klidně také užívejte až se vám něco bude tak pěkně kácet jako nám tahle klec :) (možná to není vidět, ale je křivá až je to k neuvěření).

Taky mi teď došlo, že holkám budou zítra 4 měsíce, tak to mají jako dáreček k narozkám :rose:
(no, řeknu vám, často dárky vyrábím, ale nikdo ještě nedostal žádný takový, který by se dal s tímhle co do pracnosti srovnávat)
Naposledy upravil Kometa dne 12 dub 2008 22:13, celkově upraveno 2
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 12 dub 2008 22:10

to vypadá dobře, kdy tě můžu otravovat o návod? :D
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 22:17

Proč mi to tam píše, kolikrát jsem upravila příspěvek? Copak musí každý vědět, že se neumim vymáčknout (ani napsat větu bez chyb) ? :x :lol:

No, napřed s dovolením klec dokončím ;) A až žas budu sedět na nějaké nudné přednášce tak ještě budu ráda za to, že mám co dělat :lol: Bude mi ctí přispět do tvého ubytovacího katalogu :up:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod pute » 27 srp 2008 08:07

Moc pěkná klec.

Kde v Modřanech si pls kupovala to pletivo? U Modř. kina v želez. Štolba, nebo někde jinde?
pute
Růžovka
Růžovka
Potkani: *********
*Jehla (Chs Navel)
*Bukakkó (Chs Akai Tatsu)
*Zmazaná Zástěra (Chs OdAdush)

†Dido (Chs X-Rats) :-(((
†Ferda (nalezenec) :-(
†Chicky von Zverimex :-((

Re: Karašmou Palace - skříňovka ?

Příspěvekod Kometa » 17 led 2009 18:23

Řeším teď, co s holčičíma klecema.
Z Karašmou Palace jsem musela (možná dočasně) vypustit volné pobíhání po stole a po klecích zvenku, protože holčičky objevily, jak mi odtamtud zdrhat (jednou se Karamelka osmělila, skočila na topení a už to bylo). Takže teď kromě chvíle, kdy je pouštím proběhnout (jen cca 30min denně, protože po delší době začnou mít roupy a kousat věci), musí být zavřené v klecích. To, že jsou klece podle potkaního kalkulátoru vhodné až pro 6 potkanů, je moc neuspokojuje - a tak hlavně Karamela je naštvaná, občas hraje na mříže a ještě raději hlodá plastovou vaničku od větší klece a děsím se, kdy ji prokousne. Podotýkám, že dřív tohle nikdy nedělala.

Takže jsem myslela, že jediné řešení je, že bych koupila lamino desky a dala je na konce topení tak, aby z topení nemohly skočit jinam... což je možnost, ale pro mě trošku komplikovaná v tom, že bych ještě musela stehovat nábytek tak, aby opravdu nikam nedoskočily.

No a nebo mě teď napadla jiná možnost - měla jsem v pokoji starou ošklivou komodu (75x 39x 118 (š x h x v))a pořídila si teď novou a tu starou vám chtěla někomu za odvoz nabídnout na skříňovku. A do toho mě napadlo, že bych ji z toho vlastně mohla vyrobit taky a holkám zvětšit životní prostor takhle (nyní by obývaly 2 myši místo pro 12 :roflmao: ). Takže - proč to sem píšu - když udělam všechny možné úpravy proti zatékání moči - jak dlouho skříňovka vydrží nepáchnout? Vzhledem k tomu, že by ji obývali jen 2 potkani a měli ještě tolik jiného prostoru, kde předpokládám, žeby trávili víc času, protože je výš.

Co si o tom myslíte?
Díky
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Naše klece