Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Skipperův a Barneyho netradiční bejvák :)

Ukažte jaký "zámek" mají vaši potkánci.

Skipperův a Barneyho netradiční bejvák :)

Příspěvekod MarKr » 30 črc 2014 20:32

Ahoj,

koukám na fotky klecí, které máte doma a řekl jsem si, že taky ukážu, v čem moji kluci bydlí. V nadpisu mám "netradiční" protože klec má kruhový půdorys, nikoli obdélníkový. Nejdříve jsem si říkal, jestli to pro ně nebude divné, ale vypadají spokojeně, tak snad v pohodě :).
Rozměry:
Průměr podstavy: 55,3 cm
Výška pletiva: 100 cm

P1170388.JPG

Spodní a vrchní díl jsou misky pod květináč, největší, které jsem v místním zahradnictví našel. Tyto misky nejsou k pletivu nijak přidělány, pletivo je do spodní misky jednoduše posazeno a vrchni miska je taktéž pouza nasazena - je zároveň dostatečně těžká, aby ji potkani nedokázali zvednout. Díky tomu je do klece zvrchu snadný přístup a při čištění se nemusí nijak složitě rozebírat.

Na vrchním patře kluci tráví většinu času, tak abych je donutil k pohybu, misku s krmivem mají dole a pamlsky jim dávám do té budky se zelenou miskou.
P1170395.JPG

(Tady Barney vypadá dost tlustě, ale v reálu to tak špatný neni :D)
Tenhle domeček se chystám vyměnit za větší. Dřív se do něj vešli oba, teď se vchodem sotva procpe jeden :)

Napáječky mají taky dvě - jednu dole u krmiva a k druhé přístup z větve, po které lezou na vrchní patro.
P1170404.JPG

P1170393.JPG

Tady ten hadr vzadu, to je moje staré tričko :D. Je zavěšeno na svíracích špendlících a to tak, že přeloženo "na půl", takže kluci můžou být na něm, nebo si vlézt dovnitř - tuhle věc využívá spíš Barney, Skippera moc neláká.

P1170392.JPG

Tady ještě Skipper :).

Jinak čištění klece je jednoduché - po odklopení vrchního víka se vyndají větve,"triko" a budka, pak se zdvihne pletivo, ze spodního víka se vybere (vysype) stará podestýlka, víko se opláchne plastová patra omyjí. Pak už se jen všechno naskládá zpátky. Celková doba čištění cca 10-15 minut.
Naposledy upravil MarKr dne 30 črc 2014 23:32, celkově upraveno 1
MarKr
Růžovka
Růžovka

Re: Skipperův a Barneyho netradiční bejvák :)

Příspěvekod potkusaci » 30 črc 2014 20:37

Origoš, ale když se kouknu do klecí k mým klukům, co tam mají hamáčků, košíčků, průlezek a jiných zábav, tak tady mi to přijde hrozně málo podnětů a zábavy. :smi:
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod MarKr » 30 črc 2014 20:50

Přemýšlel jsem o průlezech - to by možná trochu využili, ale oni jsou takový flegmouši, že ať jim tam přidělám kdejakou prolejzačku, tak si to jen napoprvý očichaj a pak se toho ani nedotknou jen si skočej pro jídlo, napít se a zase chrápou :/ takže je spíš nechávám běhat po místnosti, rozmístím tam pár kartonových přepravek s vyřezanýma dírama - vždycky nějak jinak a oni se zabaví tím, jak to prolejzaj a drbou je na kusy :D ...
MarKr
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 30 črc 2014 21:13

:-) musím říct, že mě to přijde jako hodně originální přístup k vlastní kleci! Moc se mi to líbí. A myslím, že kluci tam mají nejdůležitější podněty a zábavu - pelech na spaní a plná miska :-) Jak dlouho už tu klec máš?
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod MarKr » 30 črc 2014 21:32

Už asi rok. Po různu interiér předělávám - přesunu patro, něco přidám nebo odeberu a nahradím něčím jiným...Naposled jsem asi před týdnem přidal tu budku se zelenou miskou...chvíli jim trvalo než přišli na to, kudy tam vlézt, ale jakmile jim došlo, že tam většinou čeká piškota nebo jiná mňamka, cestu už našli rychle :D

Ještě mám v plánu tam dát tu prolézací rouru. lezlo by se do ní dole a vedla by vnějškem klece po obvodu nahoru...jen takový koncept co mám v hlavě :)
MarKr
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 31 črc 2014 07:56

Tak to je super klec, moc se mi líbí. A trubka po venkovním obvodu bude super :up:
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 31 črc 2014 08:44

klec je to pěkná, ale chybí mi tam nějaký záchytný hamak ve spodní části, aby nepadali z takové výšky :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Naše klece