Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kde sehnat zdravého potkana pokud to je vůbec možné

Jestli sháníte potkánka, napište si inzerát.
Prosíme o výstižnej název témy.
Pravidla fóra
Nepište do názvu témy, že sháníte potkánka. Do názvu témy napište o jakého potkánka máte zájem. ;)
Vyhrazujeme si právo mazat inzeráty neaktualizivané déle než tři měsíce.

Kde sehnat zdravého potkana pokud to je vůbec možné

Příspěvekod sidy » 05 pro 2017 14:38

Dobrý den, rád bych si pořídil 2 potkany. Mám ale zkušenost, že všichni potkánci mých známých většinou předčasně odešli na nádor. Z tohoto důvodu jsem si žádného nikdy nepořídil, i když mě jejich chov velice láká, a mám je rád už jen od vidění. Zjistil jsem ale že jsou chovné stanice, a mohou se zaměřovat na to aby byly jejich chovanci nejen krásní, ale i zdraví.
Chtěl bych se zeptat jestli to tak opravdu může být, že potkánek od takového chovatele skutečně bude žít dlouho a život mu nezkrátí rakovina. Případně bych prosil o nějaké doporučení. Mockrát děkuji za radu, a přeji vašim miláčkům dlouhý šťastný život :up:
sidy
Růžovka
Růžovka

Re: Kde sehnat zdravého potkana pokud to je vůbec možné

Příspěvekod womi » 05 pro 2017 18:34

Přesunula jsem téma, kam patří

K dotazu - ano, jde to :-) Předně - potkani musí být vždy minimálně dva, stejného pohlaví. Chovatelské stanice ani na samotku potkany neprodají. Není podmínka, aby byli ze stejné chs, ale ověřují si, jestli je opravdu rezervace u někoho jiného. To jen na okraj.
Co se týče nádorů - ono nikdo nezaručí, že bude potkan zdravý celý život. To i s nejlepší vůlí a kontrolou linií prostě nejde. Ale třeba nádor na mléčce u samičky nad rok a půl je "v pohodě", na rozdíl od zverimexových, které je mají klidně už v roce i dřív. Stát se může cokoliv, ale co mám třeba samičky já, tak mám teď 8 samic, všem budou nejpozději v březnu dva roky a nádor nemá žádná.
Samci na nádory mléčných žlaz většinou netrpí.
A třeba dwarfíci postrádají růstový hormon, takže ti je nemají vůbec. A žijí i celkem déle, než klasicky velcí potkani. Ale zase jsou to prckové :-D
Jakou bys měl představu pohlaví a barev? podle toho tě případně zkusím nasměrovat.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Re: Kde sehnat zdravého potkana pokud to je vůbec možné

Příspěvekod sidy » 06 pro 2017 20:14

Děkuji za odpověď, ti dwarf potkani mě i zaujali protože mi jde hlavně o zdraví, ale budu ještě přemýšlet.
Nemám zkušenost jaké pohlaví je jaké povahy ale co jsem tak různě načetl tak asi spíše samičky. Barva konkrétně také nevím, vlastně mi na ní zatím ani tak nezáleží:)
sidy
Růžovka
Růžovka

Zpět na Koupím potkánka