Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

označení vrhu

Kontakty na chovatelské stanice a odkazy na jejich webové stránky.

označení vrhu

Příspěvekod pitbull.ghazi » 08 bře 2013 07:36

Dobrý den,

chtěla bych vědět jak se značí vrhy v chovatelských stanicích. Bohužel nechápu např.: co znamenají ta písmena - H4 - a ta čísla taky nechápu.

Děkuji za odpovědi :-)
pitbull.ghazi
Růžovka
Růžovka

Re: označení vrhu

Příspěvekod womi » 08 bře 2013 08:18

pokud jsou vrhy s průkazem původu, tedy jsou zapsány v plemenné knize, značí se abecedou. podle pořadí vrhu. Pokud máš například vrh s PP H4 tak to znamená, že to je vrh s průkazem původu a abeceda už se jede počtvrté. potkan s PP může na výstavách do oficiálních kategorií, ale pro další chov s PP musí být uchovněn.

Pokud je vrh oznacčený VP, má jen výpis předků, ale není zapsaný v plemenné knize. Není proto horší, ale abys mohl vzít potkana z tohohle vrhu na výstavu do oficiální kategorie, musíš ho nechat uchovnit. Ty hle vrhy podle abecedy jít nemusí, ale je spousta chs, které je do abecedy započítává, takže mají třeba vrh Y s VP.

No a pokud se ptáš na označení miminka například H4, tak to znamená, že chovatel nezadal jména, ale nechá nového majitele si jméno pro mládě vybrat, ale musí dodržet počáteční písmenko. A aby je chovatel rozlišil, tak je očísluje.
Doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně, pokud ne, ptej se dál :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Jména potkanů z CHS

Příspěvekod Piškot » 04 dub 2014 13:22

Zdravím,
kdesi jsem četla, že pokud si bereme od CHS potkana např. z vrhu "J" jméno potkana musí začínat také na "j". Znamená to ale, že musím potkanovi říkat tak, jak je to napsané ve VP či PP? Vím, že je to trochu blbá otázka, ale nechci potkanovi říkat nějak "složitě" :lol: Díky
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Re: Jména potkanů z CHS

Příspěvekod Dr.Jenny » 04 dub 2014 13:27

nooo, je to trochu blbá otázka... :lol: samozřejmě že nemusíš....říkej si mu uplně jak chceš..tohle jméno je jen formální a uvádí se třeba na výstavě nebo v chovu...mazlíčkář doma si mu může říkat, jak ho napadne
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Re: Jména potkanů z CHS

Příspěvekod Piškot » 04 dub 2014 13:28

Dr.Jenny píše:nooo, je to trochu blbá otázka... :lol: samozřejmě že nemusíš....říkej si mu uplně jak chceš..tohle jméno je jen formální a uvádí se třeba na výstavě nebo v chovu...mazlíčkář doma si mu může říkat, jak ho napadne

J8 vím, že blbá otázka :smi: DÍky :up:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 05 dub 2014 21:21

no, kým by som stihla krížom cez celý byt zavolať: "Český Ráj von Rattenburg, poď večerať!" tak potkan by mal už dávno prázdnu misku a chrnel by v hamaku :roflmao: fakt nie, meno, na ktoré zviera reaguje, má byť krátke, jasne znejúce, dobre odlíšiteľné ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Piškot » 01 čer 2014 15:51

A ty jména...ty musí začínat na písmenko na jaké začíná vrh...a to jméno může být jakékoliv? Naříkal jsem snad ještě nikde neviděla české jméno...a k tomu jménu se potom nejak přidá ještě název ChS? Nějak tohle nechápu... :whistle: :D
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 čer 2014 19:22

vrhům s PP se musí dávat jméno začínající na písmenko vrhu...to je pro přehlednost. Vrhy pouze s VP na jedno písmenko abecedy začínat nemusí, ale většina CHS to tak dělá... A název chs ve jméně, to je jako příjmení pro toho potkana. Třeba já mám chs Epes Rattus, takže moje potkaňata se budou jmenovat třeba Andělíček Epes Rattus.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod womi » 01 čer 2014 20:17

Buď jako příjmení, nebo titul před jménem :-D já mám CHS Womi's Rats a myš ode mě se jmenuje Womi's Andělíček. A pak je ještě třetí možnost, mám myš se jménem Honzíček OdAdush nebo například Hope Od Ddus, víc variant asi není... Jo CHS Potkanviv dává jména jako PV Murphy, tak ať v tom je pořádnej guláš ;-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Piškot » 02 čer 2014 06:34

Supr :lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Chovatelské stanice