Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ferplast Jenny & Jenny KD

Vše o ubytování pro potkany.

Ferplast Jenny & Jenny KD

Příspěvekod KatyQ » 19 lis 2005 19:33

Jak se vám zdá takováhle klec? Rozměry jsou 80 x 50 x 79,5. Byla by pro dva potkánky. Samozřejmě by to chtělo ještě trochu dozařídit (hamaky a tak).
Jestli by byla dobrá, myslím, že vím, co si přát k vánocům. :lol:
Přílohy
jenny_klec.jpg
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Příspěvekod Adéla » 19 lis 2005 20:02

Pro dva potkany v pohodě, ber to ;)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod zuzana » 29 kvě 2006 21:52

Jenny klec je skvela. My ji meli, nez nase mile potkanice udelaly toto

Obrázek

A potom toto
Obrázek

Takze jsme museli koupit novou klec (uz ne plastikovou) a setrime na novy koberec. Jako kdyby jim nemohly stacit jejich hracky :evil: :x :D :lol:
:love: Buster, Poppy, :love:

:sad: Keaton, Bubbles, Buttons, Butercup, Bambi, Blossom, Lemina,Spud-u-Leeka,Rikku a Lulu and Yuna, Lolly :sad:
zuzana
Růžovka
Růžovka

Re: Taková klec?

Příspěvekod nevi » 21 zář 2007 10:49

KatyQ píše:Jak se vám zdá takováhle klec? Rozměry jsou 80 x 50 x 79,5. Byla by pro dva potkánky. Samozřejmě by to chtělo ještě trochu dozařídit (hamaky a tak).
Jestli by byla dobrá, myslím, že vím, co si přát k vánocům. :lol:

Stačila by tahle klec pro pět?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 21 zář 2007 16:09

Nevi Jenny je blbá klec, hrozně špatně se prý čistí a ten chrom je taky naprd, prej to po par mesicich je strasne hnusny...znam asi 10 lidi co ji meli a vsichni už od ni odešli, je draha a ne prilis kvalitni.

ale jinak krasny klece, ale teda asi docela drahy, i když kdovi kolik by stala obyčejna klec pro potkanky dělají tady :
http://alumat.cz
http://www.voliery.cz/
Já si asi klec od nich nechám udělat, z referencí vím,že ta investic se fakt vyplatí, ty klce jsou pry hodne kvalitni..jeste nevim od ktery spolecnosti, ale ais si necham udelat kalkulaci u obou a podle ceny se rozhodnu..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod zuzana » 21 zář 2007 16:15

Tak podle teto kalkulacky by ta klec mela stacit na pet potkanu.

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/

Důkladně promazáno - nevi
:love: Buster, Poppy, :love:

:sad: Keaton, Bubbles, Buttons, Butercup, Bambi, Blossom, Lemina,Spud-u-Leeka,Rikku a Lulu and Yuna, Lolly :sad:
zuzana
Růžovka
Růžovka

Re: Ferplast Jenny

Příspěvekod Kometa » 03 črc 2009 10:54

Ahoj, vy co máte Jenny, můžete sem dát fotečky vybavených klecí? Budu ji zařizovat a ráda se nechám poučit, jaké rozložení pater je vzhledem k jejich čištění nejlepší. Díky.

Add hnusné mříže - mám doma jednu starou ptačí klec s částečně odrbaným bílým lakem a jednu ze samonosného pletiva... oproti nim je Jenny ještě kráska :lol:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod dunčo » 10 črc 2009 21:25

ahojte. tiež mám Jenny. keby som len dopredu rozmýšľala... :)
mreže sú za nejaký čas úplne hrozné, treba ich vydrhnúť. čistí sa zle, veľké dvierka sú len zvrchu. jedny malé dvierka vpredu a jedny vzadu sú v rohu klietky, cez ne sa čisti len ťažko. nikomu ju teda neodporúčam. keby som poznala tieto nevýhody, určite by som sa poobzerala po inej.
dunčo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dili, Debi, Magi

Příspěvekod Kometa » 10 črc 2009 23:39

Když bych kupovala novou klec, tak bych si ji asi nevybrala. Ale vzhledem k tomu, že jsem měla docela výhodou nabídku starší klece, vzala jsem ji. Pro, ty, co nekoukali do mého tématu o klecích sem hodím odkaz na fotky, jak jsem ji holčičkám zařídila:

http://picasaweb.google.com/Karasmou/Le ... cekLednice

Při téhle organizaci pater se dají všechna docela pohodlně otírat i přesto, že jsou docela veliká a zařízení členité.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod kofola » 11 črc 2009 09:34

Ja som Jenny pouzivala asi dva roky. Za ten cas jedine, co chalani znicili bolo to, ze okusali rury na okrajoch. Ale inak nic. Mreze boli sice trochu zajdene, ale ani po tych dvoch rokoch to zas taky hnus nebol. Obcas som to preliala Pulirapidom na vodny kamen a klietka bola ako nova. Nemusela som ju kartacovat ani nic.
A cuduj sa svete, cistila sa mi tiez dobre. Dno som oddelila, umyla vo vani. Konstrukciu som tiez hodila do vane a umyla tam. Krasne sa do vane zmesti, staci otocit vrchom dole a dostanete sa do celej klietky uplne bez problemov.
Co sa tyka vybavenia, mala som v nej okrem poschodi, rebrika, rur aj hamaky samozrejme, a osvedcili sa mi aj sietky na hracky z Ikey, tie boli uplne super a chalani ich milovali.
Kto xce vidiet nejake foto, tak na tejto linke sa staci prehrabat http://www.squeek-rat.info/gallery/main ... &g2_page=3 a tu je odfotena skoro cela http://www.squeek-rat.info/gallery/main ... itemId=768 (a jo, nemala som v nej vela vybavenia, len police a hamaky, chalanom som dopriala volny pohyb po celej klietke, radi splhali, takze som nexcela, aby bola klietka zbytocne preplnena).

Takze...az na ten chrom, ktory bolo obcas naozaj potrebne precistit niecim proti vodnemu kamenu som s klietkou bola spokojna. Ale je pravda, ze druhy raz by som si ju uz nekupila. Je zbytocne predrazena, za priblizne rovnaku cenu mam teraz klietku, ktora je cca 3x tak velka ako Jenny ( http://www.zoohit.cz/shop/18998/19077/1 ... 096/146163 )
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Kometa » 11 črc 2009 10:18

kofola píše:Obcas som to preliala Pulirapidom na vodny kamen a klietka bola ako nova.

Já si koupím určo něco ekologického, sodasan nebo ecover, ale dík moc za tip :up:
Jak jsi to na to aplikovala, rozprašovačem?
Konstrukciu som tiez hodila do vane a umyla tam. Krasne sa do vane zmesti, staci otocit vrchom dole a dostanete sa do celej klietky uplne bez problemov.

To se mě bohužel nepodaří, máme sprchovou baterii nad prostředkem vany, ale ještě že máme zahradu, hadici ... a vapku :wohow:

Ale je pravda, ze druhy raz by som si ju uz nekupila. Je zbytocne predrazena, za priblizne rovnaku cenu mam teraz klietku, ktora je cca 3x tak velka ako Jenny ( http://www.zoohit.cz/shop/18998/19077/1 ... 096/146163 )

Krásná klícka, akorát ty rozestupy .... přes řidší mříže se sice líp fotí, ale i prolejzá :twisted:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 11 črc 2009 10:44

kofola píše: (a jo, nemala som v nej vela vybavenia, len police a hamaky, chalanom som dopriala volny pohyb po celej klietke, radi splhali, takze som nexcela, aby bola klietka zbytocne preplnena).

Na téhle kleci je úžasné, kolik se toho do ní vejde. Chtěla jsem tam dát co nejvíc pater, kolik ještě půjde uklízet. Zavěsila 4 pelíšky, dala roury, žebříček.. a přesto stále vypadá poloprázdně a šplhání můžou mít hafec (ale moje dámy už po tom zas tak moc netouží :dozey: a Šmoula vyloženě dává najevo, že už se jí nelíbí ani strmej žebříček, lenivka moje strárnoucí).
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kofola » 12 črc 2009 07:01

Kometa jj, Pulirapid som na to davala rozprasovacom. Uz ked sa to dotklo mrezi, tak bolo krasne vidiet, ako z nich lezie vodny kamen a pripadne chcanky. Inak myslim, ze sprchova bateria nad stredom vane by nemusela vadit, skusala si to? Klietka sice trochu trci z vane, ale nie je to nijaka katastrofa. Prave na tuto klietku sa vsetci stazuju, ze sa zle umyva, kvoli dvierkam, ale teda ja som s nou problem nemala. :) Ale aj zahrada je riesenie. :-)
Inak tiez som tam nejake to zariadenie samozrejme mala, a aj tak vyzerala skoro prazdne. :-D Chalani sa mohli nahanat a splhat, a to oni fakt milovali.

Co sa tyka novej, jo, ma velke rozostupy, ale nepreliezla mi nimi 307g fuzzinka, ktora tu bola na krytie. Takze by som to zas tak katastrofalne nevidela. S miminami je to problem, to ano, ale s dospelym potkanom potom uz ani nie. Mam tam chlapov a mrezami uz nepreliezli cca 6-7tyzdnovy. :)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 srp 2009 12:32

Zmodernizovali klec Jenny od Ferplastu, udělali z toho typ furetek. :) Zvětšili dvířka, potáhli žbrdliny eloxem a celou konstrukci zpevnili. :up: Podle mě udělali moc dobře, konečně to bude klec opravdu vhodná pro potkany. :lol: Kdy dojde k nám, nevím, ale myslím, že to nebude dlouho trvat, však furet pluska je už taky zmodernizovaná. ;)
Ferplast Jenny KD
Obrázek
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Sharkie » 14 lis 2009 13:46

prave som ju nahodou objavila ;) da sa tiez rozoberat jak furetka? to by bolo uplne super :)

edit: tak podla stranok ferplastu sa skladat vraj da :) este keby ju tak sem zacal niekto za rozumnu cenu dovazat :whistle:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Další

Zpět na Klece