Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hryzání klece??

Vše o ubytování pro potkany.

Hryzání klece??

Příspěvekod CraftyRat » 20 dub 2010 08:36

Ahoj,

mám 3potkaní holky v kleci s vyšším plastovým dnem a jednu holčičku nemám uplně od mimina ale až od 7měsíců a už z předchozího domova hryzala dno klece, a dělá to i mě a nevím co s tím :-( dokáže to prohryzat uplně durch :/ Poradíte někdo co s tím?? :( :( :( :(
CraftyRat
Růžovka
Růžovka
Potkani: NYMERIA (nar. 28.1. 2013) dumbo, husky

ANAMIRTA - CHS Pavor Nocturnus (nar. 16.2. 2013) fawn, dumbo fuzz

Re: Hryzání klece??

Příspěvekod Haslerka » 20 dub 2010 08:48

kovové dno :)
nic jiného s tím neuděláš (prohryzané plastové dno lze opravit soupravou na opravu laminatových lodí..)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod CraftyRat » 20 dub 2010 08:58

Haslerka píše:kovové dno :)
nic jiného s tím neuděláš (prohryzané plastové dno lze opravit soupravou na opravu laminatových lodí..)

Aha, tak soupravu na opravu laminatových lodi vazne nemam :-D takze asi to kovove dno teda :( ale kde to sezenu? Nebo spis kde bych sehnala to kovove dno primo na miru?? Šlo by to? nevis?? :)
CraftyRat
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Navel » 06 kvě 2010 20:06

tu soupravu koupíš normálně v Barvy Laky, dno ti vyrobí všude, kde pracují s plechem, případně nerezem..
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod CraftyRat » 26 kvě 2010 05:31

Navel píše:tu soupravu koupíš normálně v Barvy Laky, dno ti vyrobí všude, kde pracují s plechem, případně nerezem..

děkuji moc za rady :loveit:
CraftyRat
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 19 čer 2013 15:19

Ahoj, máme v kleci 7 holek - starší skupince čtyř je něco přes rok, mladší skupinka tří myšek se přistěhovala letos po 10 měsících od první...
Klec je poměrně velká, vydržela dvě skupiny kluků bez větší úhony, i první 4 holky v ní rok bydlely, aniž by ji poškozovaly. Vcelku najednou, asi 3 měsíce po nastěhování mladších, začly dvě ze starších prohryzávat díry do plastového dna, ve třech rozích už mají cca centimetr. :-( Když už nějakou přistihnu, tak je to hyperaktivní Drobka nebo neurotická Klobása, obě ze starší skupiny. Sice to nedělají nějak dlouho a systematiky, spíš se asi nudí... ale za chvíli asi půjdeme do plechu. :-( Kolik to tak asi může stát? Máte někdo zkušenost?
M.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod nets » 28 čer 2013 21:58

Nám se Chumtalky starší prohryzali skrz jednou jedinkrát, ale zase tak že si prostě udělali vrata ven (prostě zmizel roh vaničky)! Oprava jednoduchá: prostě jsem to zalaminoval! Tenkrát to bylo myšleno jako provizorní řešení, než koupíme kovovou vaničku. Jenže ono to perfektně drží už rok a Chumtalky asi pochopili, že tudy cesta nevede - další rohy už nezkoušeli! :D
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Evcaj » 26 dub 2014 11:44

Nám holky udělaly díry do 3 rohů, zkoušeli jsme laminátovou sadu, ale v těch rozích se to špatně dělalo. Nakonec jsme na to vyzráli tak, že jsme si nechali vyrobit na míru sklo. Holky totiž kousaly v takových ozdobných vystupcích kolem klece a na to jsme položili to sklo, sice jsme tím zmenšili výšku plastové nádoby, ale zase nemají už co kousat. :-)
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 27 dub 2014 07:29

já bych se ovšem toho skla bála - stačí aby na jeho mrtvý bot spadla miska a rozbije se - plexisklo by byla bývala lepší volba
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Evcaj » 21 lis 2014 17:11

Ahojky, tak sklo by nebylo nejhorší, holky si zvykly, ale horší to bylo pro mě při čištění klece.. Většinou jsem byla tak šikovná, že se mi kousek nárazem odštípl a navíc to bylo těžké, tak jsem hledala jiné řešení a našla jsem na netu pána, který vyrábí trusníky do klecí na míru.. Je spolehlivý a fakt přesný.. Nechali jsme si vyrobit trusník z plechu přímo do vany v kleci. Musím říct, že skvělá komunikace a trusník je oproti sklu lehký a skvěle sedí! Jelikož předpokládám, že nebudeme jediní, kteří budou mít problémy s tím, že potkani prokoušou vanu, tak sem vkládám kontakt na pána, který nám trusník vyrobil.Vojtěch Káňa
Tel: 732 911 556, vojtechkana@seznam.cz.
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 21 lis 2014 18:44

ehm, co je to prosím Trusník? Jako plechová vana do klece?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Evcaj » 02 pro 2014 22:45

Ano, trusník je plechová vana. A je skvělý! Holky mají útrum.. 1den to zkoušely kousat, ale zjistily, že jejich zoubky tohle nedají :-)
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 03 pro 2014 08:46

Na kolik vyjde taková sranda?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 03 pro 2014 09:19

a jak ten plech vypadá po použití?

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Evcaj » 07 bře 2016 22:35

Plech je naprosto v pohodě, protože je ošetřen.. Nerezaví. Máme jej stále :-) a na cenu si už bohužel nevzpomenu.. Ale nebylo to nějak drahé.. Myslím, že do 600,- jsme se vešli. Rozhodně je to lepší, než chytat potkany po pokoji.. :-)
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Zpět na Klece