Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Klec pro fretky, činčily a veverky Perfect

Vše o ubytování pro potkany.

Klec pro fretky, činčily a veverky Perfect

Příspěvekod Kometa » 11 črc 2009 10:38

Myslím, že jsem objevila klec, která není uplně marná a ještě tu nemá své téma.
Jedná se o Klec pro fretky, činčily a veverky Perfect, cena 3490,- :

http://www.zoohit.cz/shop/18998/19077/19105/146160

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mě osobně by se hodně líbilo to vysouvací dno. Ale nejsem si jistá praktičností jejího úžasně starožitného vzhledu. Pochopitelně asi jako s každou velkou klecí s ní bude trošku horší manipulace při velkém úklidu (do vany a pod.)

Máte jí někdo? Jaké jsou zkušenosti? Myslím, že už jsem jí tady u někoho viděla, ale vyhledávač při hesle "perfect" nic nenašel.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Klec pro fretky, činčily a veverky Perfect

Příspěvekod eva.jingle » 11 črc 2009 23:34

;) vypadá pěkně,jen bych viděla problém za a)že zespodu bude mohutně vypadávat bordel a za b)velké rozestupy mříží.
Podle vybavení klece a pater to vypadá na stejného výrobce jako u Tiny (guangdong) a ta má rozestupy něco málo přes 2cm.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kometa » 11 črc 2009 23:42

Píšou že rozestup mříží je 2 cm, což je míň než některé jiné.
Asi by byla spíš pro někoho, kdo stele třeba hadříky. A nebo by stačila trocha šikovnosti a dát si dolu okolo klece plexi.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod eva.jingle » 11 črc 2009 23:54

;) já už bych do klece s takovými rozestupy nešla :smi: -člověk pak musí když chce do smečky žačlenit mimčo buď pořídit "seznamovací klec" do doby než prcek vyroste,nebo to potáhnout pletivem :roll: :lol:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod W.i.t.c.h » 12 črc 2009 12:57

dobrá kluc,akorát ma velkej rozestup mezi mřížema :o
W.i.t.c.h
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 12 črc 2009 13:11

Mě osobně se zdají nepraktická i ta patra... za 1. jsou plastová a myslím, že náhradní díly se budou schánět těžko v případě okousání či nalomení (jasně, že se dá vyrobit jiné, ale komentuji originál) a za 2. jsou rozděleny těmi ratlemi uprostřed(resp. jestli je to tak, jak to vypadá, tak každé patro tovří 3díly, které mají okolo sebe rantlík) a okolo něj se bude uchycovat bordel (nejde setřít jedním pohyben hadřičky).A patra mohou být jen na těch 3úrovních (nejsou výškově nastavitelná jako např. u FN) Ale to jsou jen takové detaily, které by mě ale znepříjemňovali zbytečně život. Dál dole je jen rošt a ne celistvá podlážka (což např. u těch fretek je docela nevhodný a já bych to nechtěla ani pro potkany) a zavírání je jen na takovou západku (to by se podle mě muselo taky předělat, jinak si to šikovnější zvíře (a to je každé druhé) vytáhne ven :smi:
Takže klec jako taková třeba není špatná, ale na mě moc detailů, které bych musela řešit...
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Alweira » 16 říj 2009 08:44

Ahojky, já jsem se včera ve zverexu zamilovala do podobné klece, jen měla ještě o patro víc a dole odkládací prostor pro "potkaní potřeby" taky zavírání bylo na záklopku (musí se zmáčknout 2 čudlíky pod sebou) a dveře byly v každym patře po celé jedné straně. Psali na ní - klec pro fretky a stála cca 7500. Nemáte někdo podobnou? Docela bych o ní uvažovala :whistle:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod PxNxDx » 16 říj 2009 09:00

Podle popisu mi to vážně nic neříká. Zkusis si zadat "klec pro fretky" na googlu a najdi obrázek. Pak se třeba někdo najde, kdo s ní bude mít zkušenost :up:
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Pepinie » 29 črc 2011 12:09

Prodejce: http://www.zoohit.cz

Cena: klec 2478,- + poplastované pletivo 140,- = 2618,-

Rozměry: 79 x 52 x 141 cm

Rozteč mříží: 2,4 cm

Velikost dvířek: 3 dvířka 29 x 36 cm

Dodávané vybavení: 8 plastových pater, napaječka (teče, nepoužíváme), miska na krmivo (plastová, nepřidělatelná, nepoužíváme)

Výhody:

• velikost (vhodná pro 10 potkanů) - bez problémů do ní lze vložit drenážní trubku a spoustu hraček a vybavení pro zábavu
  • variabilita pater - patra lze přidělat na docela dost způsobů (do pěti různých výšek) a jsou dostatečně velká, takže se na nich potkani pořádně vyřádí
    možnost přidat či nahradit patra dodávána s klecí ferplastovými
  • velikost dvířek - lze se dostat do každého koutu klece, dvířky lze dokonce prostrčit hlavu do klece
  • vyjímatelná spodní vanička
  • klec je na kolečkách - snadnou manipulaci
  • klec je lehce rozložitelná - výhoda pro občasné pořádné vyčištění

Nevýhody:

• příliš velká rozteč mříží - tedy nevhodná pro miminka a malé samičky (lze ale jednoduše vyřešit pomocí poplastovaného pletiva)
  • nízká spodní vanička - pro ty jejichž potkani nepoužívají záchod a mají na dně klece podestýlku (pro nás nepodstatné)

Tedy bych to schrnula asi takto: klec je naprosto úžasná a její výhody naprosto převažují to, že jsme museli dokoupit poplastované pletivo a klec zabezpečit. Navíc při použití tmavě zeleného poplastovaného pletiva a opravdu pečlivé práce nelze nakonec skoro poznat, že se jedná o upravovanou klec. Holky jsou v ní naprosto šťastné, protože mohou bez problémů běhat.

Obrázek
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Pifelka » 28 pro 2011 04:48

Ahoj, mám doma také klec perfect a začíná mě štvát ta rozteč mříží. Nevíte někdo o nějakém kvalitním pletivu, které by po čase např. nezrezlo nebo nezapáchalo. Popř. jaké to teda je, na kolik by mě to asi vyšlo a hlavně kolik pletiva by bylo potřeba? Děkuju za odpovědi. ;)
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

Příspěvekod Pepinie » 28 pro 2011 11:43

jak píšu o příspěvek výše - poplastované pletivo - máme ho už od července a nic nerezne - jaksi nemá co, protože je to potáhnuté plastem...a cenu tam taky máš - 140 kaček nás stálo
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kofi » 06 čer 2012 20:38

už sice nikdo dlouho nepřispíval ale to nevadí , my tu klec máme taky a jediná nevýhoda je že v ní mám 4 holky a někdy mám problém je tam najít :roflmao: možná ještě jeden problém je tak velká že než ji uklidím tak to trvá přes 2 hodiny :dozey: ale jinak jsme ji obalili pletivem a nemůžu si stěžovat
kofi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pifelka » 13 říj 2012 19:38

Tak když už jsem se tu kdysi ptala... Klec už mám opletivovanou. Opravdu to stálo jen pár korun.... Výhoda toho pletiva je i v tom, že potky po něm můžou lézt a já tam aspoň na to můžu zavěsit napaječku...
Budu se opakovat, ale nevadí :D
Výhody: velká klec za poměrně málo peněz, kolečka na kleci, takže se s ní dá dobře hýbat
Nevýhody: patra jsou sice velký, ale z těch krajů se ten bordel fakt špatně vydělává... navíc jsem asi gramla, protože za ten čas co tu klec mám se mi nepovedlo to patro z klece oddělat bez toho abych si "neodškrábla" aspoň kousek kůže na prstech.... celkem dost mi i vadí ta nízké dno. Neboť kluci když v něm lítají, tak můžu denně zametat... problém je, že jsou na kobercu a zametat koberec není taková sranda .....
Naposledy upravil Pifelka dne 13 říj 2012 20:27, celkově upraveno 1
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

Příspěvekod Pepinie » 13 říj 2012 19:59

k tomu čištění - já to vyřešila tak, že ty mezery a kraje pater normálně vysaju vysavačem bez nástavce a je po problému, uklizenou ji mám asi za půl hodiny...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod PxNxDx » 02 črc 2014 12:52

všechny mimina se protáhnou ven? :roll:
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Klece