Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Sara (výrobce Marchioro)

Vše o ubytování pro potkany.

Sara (výrobce Marchioro)

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 12:38

Ahoj, nevíte někdo, jak se může jmenovat mega klec, je modro teď nevím jestli bílá nebo stříbrná, ale dala by se velikostně srovnat s Furet tower, možná kousek nižsí, je na kolečkách a mám na ní zálusk, v Průhonicích ji mají asi za 5900 a co jsme ji objevili v chov. potřebách v .. teď si nevzpomenu na město.. tak ji měli za 5500. Je veliká a moc se mi líbí a je i skvěle vybavená, hledám ji na netu a nemůžu najít :( jen trochu velké rozestupy mříží, ale odrostlejší potkan by neprolezl :smi:

Ještě tady o ní nic není, takže jsme si dovolila změni název tématu - nevi
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: klec z pet centra

Příspěvekod nevi » 28 led 2009 13:03

Sara C3 - http://www.klece.estranky.cz/stranka/marchioro-sara (Tabulka cen je aktuální k loňskému březnu, takže tou se neřiď)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Sara (výrobce Marchioro)

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 13:19

Jůva no vidíš, to asi bude ona, ale koukám ohlasy na ní nic moc ; :whistle: Budu si jí muset ještě zajít prohlídnout do Průhonic a popřemýšlet o tom :whistle: Ale děkuju moc :up:

A zároveň prosím, kdo má s touto klecí zkušenosti, pište pište, moc díky!! :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 28 led 2009 13:25

Zkušenosti nemám, ale myslím, že je lepší mít víc menších pospojovaných klecí než jednu mega - z důvodu údržby. Mega klec, pokud neni rozkládací, třeba nedáš do vany a i manipulace s ní bude horší. A rozkládací kleci bych zas moc nevěřila, že mi nevožerou potkani plast, že se ty spojky časem nerozlámou a tak.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod PxNxDx » 28 led 2009 13:33

Já nemám zkušenost s potkyškama (zatim :oops: ) takže to posuzuju z pohledu fretkaře, ale přijde mi ta klec dost drahá. Já mám ferret nation http://obchudekumajdy.cz/?p=productsMor ... rretnation a ještě levnější... na údržbu je úžasná, jelikož se dá v podstatě otevřít celá přední strana, takže je všude přístupná, jen je o trochu větší asi :smi: Obrázek
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 13:36

To je právě ono, proč si jí chci ještě zkouknout, jestli to drží pohromadě jen plast a nepůjde nijak rozumně nahradit, pak to nepadá v úvahi, i když kluci plast moc nekoušou (nebudu mít věčně jen neplastožravý potkyše) a že jí nenarvu do vany to by mi tolik nevadilo, já tady do sprcháče co jsme nenarvu ani tu klec co mám teď a krásně se mi to čistí hadříkem a octovou vodou, to by bylo v pohodě, ale taky bych potřebovala velký dvířka na mnoha místech, to musim taky zkouknout, u klece co mám jako největší výhodu vidím malý rozestup mezi mřížemi a geniální zavírání, jinak asi nic, jen jedny větší dvířka asi v polovině výšky klece jsou nepraktická pro údržbu vyšších pater a instalaci čehokoli do vyšších poloh klece :smi:

PxNxDx: To je skvělý to otvírání strany, to jo, ale zase má svislý mříže, což se mi pro potkyše vůbec nelíbí :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 28 led 2009 14:20

Je tam otevírací strop, mám pocit. Ale co vím, tak spousta lidí s tou klecí nebyla spokojená, má totiž velkou rozteč a to vybavení není nic moc. A jo, je dost drahá, když to porovnáš s konkurencí...
Jinak pospojované klece jsou z hlediska průběžné údržby děs... měla jsem na činčile elox menší klícku a nedostala jsem se nikam výš, než jsou dvířka od činčily. Původně jsem chtěla někde sehnat další činčilu a dát je na sebe, ale pak jsem se raději rozhodla pro velkou klec a velkými dveřmi a jsem naprosto spokojená - sice neprojde dveřmi, ale nemusím ji jimi tahat každé tři dny, protože se hadrem dostanu všude
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 14:27

:lol: nevi ty máš furet tower?
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 28 led 2009 15:00

Nee, XL. Ale v budoucnu bych šla i to Tower.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 15:11

Mě se právě towerka líbí taky, ale zase ta Sara se mi líbí že má robustní mříže a tváří dost odolně, ale zatím co to čtu, tak s towerkou mají lidi lepší zkušenosti :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 28 led 2009 16:17

ja měla saru:-)
- rozestupy mříží větší, čištění..je těžší.., mříže černají..
ale zas je velká, má vybavení
¨prostě plus i minus má to jo..

co zkusit klece z abyshopu? větší..levnější?
http://abyshop.ic.cz/?p=p_21&sName=h-l-o-d-a-v-c-i

ale tady sou foky mojí sary:-) bývalý
http://www.squeek-rat.info/gallery/main ... temId=5920
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Zuza » 28 led 2009 16:26

Tara: Na abyshop jsem koukla a klece super, ale někde se mi nelíbí dno, jinde zase že jsou mříže převážně svislé mříže a přijde mi,že budou ještě těžší než tyhle "sériovky".. Já teď spíš uvažuju jestli furet tower nebo tuhle Saru :smi: Proč ses jí nakonec zbavila a jakou sis pořídila místo ní? Děkuju moc za info, protože to nebude malá investice, tak abych věděla, do čeho vlastně jdu :whistle:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 28 led 2009 23:41

no , hlavne proto , ze mam dve smecky kluku a nemuzu si dovolit dve klece..
takze jsem si poridila tuto:
http://abyshop.ic.cz/?p=productsMore&iP ... e=trojklec
jinak jak sara tezsi neni..

jinak kdyz uz chces zainvestovat..tak bych si urcite vybrala furetku..ma lepsi mrize..-elox, ne chrom jako sara, lepsi rozkladatelnost..
proste se sarou, kdyz uz ji rozlozis to je na dyl.. takhle mas u furetky dve dna.. a lip se to i myje..podle meho nazoru:-)
jediny co bych rekla u sary jako plus je mnozstvi dvirek
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Haslerka » 28 led 2009 23:50

ale furetka ma zas tak velky dviře, že se tam pohodlně vlezeš do pul těla, takže není problem s přiděláváním vnitřního vybaveni a s čištěním...osobně mi prijdou lepsi 3 obr dvirka, než 10tery maly:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Zuza » 29 led 2009 09:57

Holky moc vám děkuju za názory a informace,nejspíš se tím opravdu budu řídit a časem asi půjdem do towerky,aby kluci měli rozlet :lol: no doufam že se bude mojí polovičce taky líbit jako Sara :whistle:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Klece