Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Klec z regálu?

Vše o ubytování pro potkany.

Klec z regálu?

Příspěvekod lju.lju » 14 říj 2008 17:10

Ahojte! mam dotaz .. premyslim o nove kleci a napadlo me koupit takovy ten regal, co prodava napr. Makro nebo tak - celokovovy, nebo s drevotriskovymi patry, vysoky cca 170cm,sirka asi 80 a delka do hloubky cca 60cm... Nemate nekdo zkusenosti? jde mi o to, ze je to docela levne a robusni... dobre by se to cistilo a mam dojem, ze je urcen i na potravinarske ucely, ze by se z te barvy nemusely uvolnovat nejake skodliviny ... Pak bych to samo potahla samonosnym pletivem a v patrech udelala otvory na prolejzani ..
Kdyztak kdo sem nechcete psat nejake sahodlouhe clanky, pisnete soukromku :) diky predem za odpoved. :up:
lju.lju
Skákavka
Skákavka
Potkani: Ursi, Blitz, Ruby, Maugli, Baalu, Lilith, papírovky od Womi Elify a Elicia, alias Sára a Sofie :-)

Re: Vhodná klec s dobrou cenou

Příspěvekod Haslerka » 14 říj 2008 19:21

Obrázek
Předpokladam, že myslíš něco takového
tak tady mas i navod http://leptospiroza.cz/potkani/voliera.html
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: Vhodná klec s dobrou cenou

Příspěvekod chesterfield » 24 říj 2008 06:20

měla jsem tuhle klec - snad tu samou od leptospirézy je úžasná. vároba je supr ale nedávej tam dřevotřísku, ale potažené desky bílé, nevím jak se jmenují - jsou tz nich staré kuch. linky. Jinak je opravdu dokonalá a moc mne mrzelo, že se mi do nového bytu nevešla.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Klec z regálu?

Příspěvekod Andyd » 09 pro 2013 19:26

Ahoj, tenhle víkend jsme dělali novou klec z regálu, ale regál jsme koupili moc lehký, z nějakého plechu (šli jsme po nejlevnějším). Dokonce nám padal na zem, protože se mu ohýbaly nohy :dozey: , takže jsme je museli uštípnout. Jeden problém jsme vyřešili, ale teď nám zase nefunguje zavírání dveří. Koupili jsme obyčejné západky/zástrčky, ty se ale ohebností regálu nedají zavřít. Teď dveře klece dočasně zavíráme přelepením papírovou izolepou. Nevíte o nějakém řešení jak by se klec dala zavřít? Momentálně nový regál kupovat nemůžeme a stará klec je nevhodná (je ze dřeva a zapáchá). Už mám té klece plné zuby :evil: . Děkujeme za každý nápad :up:
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sonny, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 10 pro 2013 05:33

to je mrzuté, ale nevím jaký regál se takhle ohne, nejspíš bych se pokusila o zpevnění stávajícího kovovými tyčkami. A dveře - pošli foto celé klece, určitě na něco přijdem
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod kožíšek » 10 pro 2013 08:50

použít kus drátu? dočasně jsme dveře klece taky drátovali než se udělalo pořádné řešení ;-)
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod Andyd » 10 pro 2013 13:50

Kožíšek- Drátovat nemá smysl, protože i při drátování se dveře klece otevírají. Nevím, jak to vysvětlit:D Ale děkujeme za nápad :up:
Chesterfield- Už jsme přemýšleli o dřevěných tyčkách s průřezem do tvaru trojúhelníku.
http://ajda88.rajce.idnes.cz/nastenka/#IMAG1664.jpg
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sonny, Stuart

Příspěvekod Ema4 » 18 pro 2014 16:27

Dobrý den,
měla jsem v plánu vyrábět klec z regálu, ale pak z toho tak nějak upustilo, kvůli různým nedostatkům ve výrobě a t. d. ...
Teď jsem chtěla pokračovat...
Máte s tím někdo zkušenost?
Je to takový ten normální regál čtyři nohy a pár polic.
Abych tam dala pletivo, budu muset police postupně odmontovávat a přidělávat... Myslíte, že tam půjdou namontovat, přesto, že mezi nohou a tou montovanou policí bude pletivo?
Nebo nemáte nějaký typ na návod? Dívala jsem se na ty předešlé odkazy, ale již nejsou aktuální...
Díky...
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 20 pro 2014 07:29

já bych do toho především nešla pokud je dřevěný. Ta vynaložená práce na dobu cca jednoho roku, z toho půl roku smradu je zbytečná. Zasmrádne to přes všechna opatření

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Ema4 » 20 pro 2014 16:24

Ne, je kovový :D
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 21 pro 2014 09:35

tak pletivo z venku, udělat průlezy do polic a je to. A dolu dovnitř nějaké dno na podestýlku, jinak bude všude.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sharkie » 21 pro 2014 11:10

mozes pozriet, jak som to riesila ja: viewtopic.php?p=225061#p225061

ale z mojich skusenosti.. fakt nedoporucujem :) pokial to bude velke, tak to neodtiahnes do vane a bude sa to fakt blbo cistit.. ja tu moju likvidovala hodne skoro, pretoze tam, kde som byvala to v lete fakt neslo, takze jedine na co bola nakoniec dobra, bola ta zabava pri stavani ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Zpět na Klece