Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plány a návody na ručně dělané hrady ;-)

Vše o ubytování pro potkany.

Re: Plány a návody na ručně dělané hrady ;-)

Příspěvekod Swynford » 21 srp 2012 13:37

Může mi někdo poradit, kde koupit samonosný pletivo? V železářství ho nemají, v hobby obchodu stojí 5m 700,- na netu 5m za 600,-. Tak mě jenom napadá se podívat do baumarktu, jinak nevím. :x
Swynford
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 21 srp 2012 15:22

baumarkt, obi, Hornbach a tak dále, ale nevímco tam stojí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Swynford » 21 srp 2012 21:19

Jestli někdo znáte ceny, tak je tu prosím napište, mám to tam docela daleko, tak jestli se mi to vůbec vyplatí.
Swynford
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 21 srp 2012 21:23

u nás v obi mají podobné ceny jako v tom hobby obchodu :roll:
v železářství sem kupovala cca 50 za metr.. ale asi měli zlevněný, protože na internetu teď mají cenu kolem stovky za metr
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Swynford » 22 srp 2012 14:54

Já ještě zkusím někam zajet a uvidím. Jestli to neseženu levněji, tak to holt koupím za těch sedm stovek. :|
Swynford
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 22 srp 2012 15:09

ehm, to už pomalu koupíš hotovou klec třeba z druhé ruky - možná by to bylo jednodušší řešení.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Vell » 26 srp 2012 19:24

tak jsem konečně začla dělat klec (ano, opravdu vím, že mám hovězí nápady) a došla jsem k jednomu zásadnímu problému.. jak narovnat to pletivo, protože se mi neustále kroutí, jak bylo srolovaný :zip:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod bekynka » 15 zář 2013 12:44

Chtěla bych se zeptat, jaký materiál by byl vhodný na skříňovou klec, který by nenasákl moč. Jestli nějakou plastovou odnož? A případně, kde se dá nakoupit. Když jsem viděla různé karanténní klece, taky tam byl nějaký asi-plast a to mi přijde, že když to má být desinfekční a omyvatelné, aby se tam nedržela infekce, tak to přece musí být odolné i vůči moči, ne? Akorát jsem neměla se koho zeptat, co to je a kde se to shání.
bekynka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 15 zář 2013 15:21

Plast je oproti dřevu rozumné řešení, ovšem netuším jak je to se spojováníml

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod bekynka » 15 zář 2013 16:40

Ještě mě napadlo sehnat nějakou plastovou skříň, k tomu se přimtují velké dveře z pletiva možná? Ale pak to asi vyjde o dost dráž než obyčejná pletivná klec, což?
bekynka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 15 zář 2013 16:53

v záadě ano - jukni na bazary tam občas najdeš klecové poklady

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Ema4 » 19 lis 2014 19:35

Budu dělat potkanům klec, tak sem dám potom návod. Potkany mám 2 a plánuji pořídit ještě dva, tři... Klec bude mít rozměry: výška: 140, šířka: 120, hloubka: 27, případně: výška: 140, šířka: 60, hloubka: 54... Cenově vychází kolem 1000. S vybavením 2000 Kč. Myslím že je to docela levné :D
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod j0hny » 27 pro 2016 04:48

Ahoj. Nedavno som sa tiez chystal k vyrobe klietky.
Pred kupou potkanikov som obehal zverimexy v okoli, a vsetko hotove a krasne bolo strasne drahe.
Potreboval som to vo forme skladacky koli stahovaniu a cestovaniu po europe. Volba padla na nestastnu klietku pre morcata a zajace od ferplastu. Bola krasna, velka, jednoducho skladatelna a hlavne lacna :lol: Len, tie 2cm medzery medzi mrezami sa po tyzdni ukazali ako uplne nevhodne napriek tomu ze som si zo zverimexu vybral "dospele" slecny. Casto cez ne nasilu preliezali. Bal som sa ze sa tam jedneho pekneho dna zaseknu a ublizia sebe aj mojim nervom.
Previazat povodne mreze jemnym pletivom som zavrhol, prislo mi to sice ako najrychlejsie riesenie problemu, ale s mizernou trvanlivostou.
Takze som googlil vhodne pletivo a jedine co mi padlo do oka boli panely s rozmerom 100x250cm za 16€ + posta cca 6€. Na ten format to nieje vela, mriezka je 15x50mm, a drot hruby 2mm co je oproti inym dostupnym pletivam s hrubkou 1,2 a 1,4mm super (Vo vacsej hrubke 1,7 a 2mm som nasiel len pletivo s okom 19x19mm a 25x25mm, teda pre potkany nevhodne ani to mensie oko...).
Tak huste a hrube pletivo uz udrzi aj roznu vybavu pri velkych rozmeroch stien. Moj navrh mal pasovat na povodnu vanicku od ferplastu rabbit 100, t.j. cca 94x54cm, a vyska opletenia by z jedneho panelu vysla na 50-55cm plus vanicka cca 15cm.
Pletivo by som nastrihal na potrebne tabulky aby koncili presne na priecnom drote tak aby ostre droty neodstavali ani milimeter, prebehol ostre hrany pilnikom a nasledne zviazal nilonovymi stahovacimi paskami cca kazdych 10cm.
Pracicka na hodinku vratane ohybania rohov prednej a zadnej steny do tvaru L s presahom 5cm, kedze by inak pletivo nevyslo na bocne steny
Zial objednavka pletiva mi bola stornovana s tym, ze momentalne je pletivo na niekolko tydnov nedostupne.
Takze nakoniec sme nasli na inzertnych strankach inu skladacku od ferplastu za polovicnu cenu s podobnym rozmerom, a rozostupom mrezi len 9,5mm.
Komu ostala podobna alebo mensia vanicka, tak smelo do toho.
Pletiva s drotom tensim ako 2mm hoci su nazyvane samonosne, su na vacsie klietky bez konstrukcie labilne.
Tie panely su fajnove, len si treba dobre spocitat material a rozkreslit si to tak aby v niektorom rohu neostala diera, a treba pocitat aj s vyrobou dvierok :lol: Z dvoch panelov by mohla byt uz krasna "voliera". Idealne teda asi 100x45x120cm s minimalnym odpadom, pripadne podstava tych 100x100cm pre velku potkaniu svorku, ale tam by uz vosla aj svokra 8)
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Předchozí

Zpět na Klece