Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak vyrobit patra

Vše o ubytování pro potkany.

Re: Materiál na patra

Příspěvekod myjka » 01 črc 2007 21:37

A nemala by si lepsie k nemu doviezt klietku?
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Re: Materiál na patra

Příspěvekod Ka3na » 01 črc 2007 21:43

Bohuzel jako jedna z mala tady,ne-li jedina mam holky v terarku,ktere je opravdu moc tezke a navic cestujeme Brno-ova busem.
Uvidime,vsak ono se to nejak vymysli.Snad z toho pritelovu mamku neklepne pepka,jeste uvidime,jak se na to bude tvarit,az zjisti,ze tam budou bejvakovat mesic :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Re: Patra

Příspěvekod Kometa » 24 srp 2008 10:36

Mam patra z dřevotřísky - ála plovoucí podlahy, několikrát nalakované Laksilem (spešl bezbarvý lak) a teď se mi povedlo to, že jsem na vapce, kterou klec meju, nechala špatnej nástavec, který je prý na mytí betonu (jsem se dozvěděla až potom) a ten lak si odrbala :?

Tak se budu muset dokopat k tomu, abych je zas někdy demontovala a nalakovala znovu, přeci jen to vyřezávání bylo dost náročné a nechci, aby mi je holčiny pročůraly.

Ale stejně je to zvláštní - lak to odrbe, ale ten zašlej svinčík na samonosnym pletivu odolává :evil:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Patra

Příspěvekod kottel » 24 srp 2008 20:08

Kdyz uz sme u tech pater já mám dřevěný z takovejch tech "do sebe pasujících" prken http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=2293 (neni to tam sice moc vidět a ještě k tomu jsou to starý fotky...)prostě je to slepený chemoprenem(neni tam co ohlodávat takže si nemusim dělat starosti ;) ) a ze stran tam sou navrtaný díry pro hřebýky které to drží prkna sou sice nalakovaný ale stejně je to náročný na čištění , takže mě dneska něco napadlo:Protože sem modelář také rád používám modelářské materiáli pro potkánka(ne elektroniku :lol: ) a tak sem měl doma ještě kus oracover (což je vlastně nažehlovací folie ) no tak sem ji nažehlil na to nejmenší prkínko a docela s úspěchem jenom se to po čase musí seškrabat a znovu nažehlit protože pro ostré potkaní drápky to neni uplně myšleno :lol:
Jedinej problém:cena (docela sem se divil kdyz sem cetl ze tunel pro potkana od Freplast je drahá...ale 179 kč mi teda moc nepřijde vzdyt mu to vydrz dlouho a stejne velkej kus EPP je mozna drazsi :lol:)cena hlavne protoze to vydrzi asi tejden(ale fakt jednoduse se to zas "přežehlí") a kdyz zagooglujete zijstite kolik to stoji :whistle:
kottel
Růžovka
Růžovka

Re: Jak vyrobit patra

Příspěvekod Santa » 16 úno 2009 18:46

Ahoj. Mam prosim dotaz... Nevíte kde bych mohl sehnat plastová patra, ktera by sla do akvarka ktera jsou dlouha pres 115 cm? Dekuji ahoj.
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Glorie, Safira, Jingles

Příspěvekod eva.jingle » 16 úno 2009 19:20

co třeba nějaká firma,co dělá plastová okna?Dají se sehnat odřezy,nebo celý kus plastového parapetu,dá se to vrtat a řezat,takže to pak můžeš do terka přichytit např za horní okraj drátem.Nevím na kolik by to vyšlo,my jsme vysomrovali odřezy zadarmo :oops: :lol:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Santa » 16 úno 2009 20:00

a nebo neco z umely hmoty?
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Glorie, Safira, Jingles

Příspěvekod eva.jingle » 16 úno 2009 20:25

Santa píše:a nebo neco z umely hmoty?

plast=umělá hmota viz.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Plast -nebo jsem to nějak nepobrala :smi: ?

fotky patra z plastového parapetu:
Obrázek
Obrázek
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod martkarl » 22 dub 2011 19:11

Jasně že synonymum k plastu je umělá hmota. Jen proti označení umělá hmota bojuje mnoho vědeckých pracovníků, zejména markromlekulární chemici, jelikož jse ten název zavádějící/nepřený.
martkarl
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jerry-černý hooded, uši standard;
Black (Chachar)-Dumbo,Black, Solid z CHS Od Máji

Příspěvekod Miko-chi » 04 srp 2012 12:50

Ahojky,když si budu dělat patra z plexiskla(barevného) jak to jde uřezat? A jak připevnit? Děkuji za rady
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod Vrabček » 01 zář 2015 18:49

ahojky, tak jsme včera vyměnili zašlá patra v kleci činčila elox menší. Koupili jsme tzv. Hobbyglass (Google najde) v Hornbachu, hned nám to tam i zařízli na potřebnou délku, doma jsme udělali drážky na upevnění v kleci a je to ;) Holky po tom lezou, jakoby průhledná nebyla, jen občas na sebe nevěřícně přes patro koukají :lol: Tloušťka 4 mm, celá akce nás stála 200 Kč :smi:
SAM_4247x.jpg

SAM_4249x.jpg
Vrabček
Růžovka
Růžovka
Potkani: Viki - přinesena ze zverimexu 22.4.2014 asi ve 2-3 měsících, F, S, černá hooded
Ellie - přinesena z ChS Family Geluzee (Avisand), narozena 7.5.2014, F, D, černá husky

Příspěvekod Ka-Boom! » 02 zář 2015 15:15

To vypadá dobře, tak futuristicky (jj hrabká mi :lol: ). Jen bych se asi bála, aby se jim nic nestalo (průhledný plast a potkaní zrak :roll: ), ale asi jim to nijak neva, když tam tak vesele sedí :lol:
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Klece