Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Klec s celkovým předním otevíráním

Vše o ubytování pro potkany.

Klec s celkovým předním otevíráním

Příspěvekod AmalkaAOliverek » 28 led 2017 11:47

Ahoj :) Sháním klec, která by měla celkové otevírání přední části.. kvůli čištění atd. Jsem ve světě velkých klecí nová a tak nevím, kde hledat?
Chtěla bych se vlézt do 3500 s klecí š100xd80 a výška je mi docela jedno.. Děkuji moc za radu. Pokud taková klec neexistuje, tak chápu :D
AmalkaAOliverek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Amálka a Oliverek

Took the midnight train going anywhere: Venoušek, Lukáška, Růženka a Krteček

Re: Klec s celkovým předním otevíráním

Příspěvekod j0hny » 29 led 2017 00:39

Par s trochu mensimi roymermi ich existuje, ale bud su nevhodne koli velkym mezeram (potkanik preleze) alebo koli pevnosti (rozpadla by sa).
Jedine klietky s rohovymi profilmi, a v takomto rozmere do 3500 za novu klietku nevlezies.
100x80cm je strasne moc. Este tak 100x60, alebo 80x80...
Vacsina maju dvierka tak 1/4 plochy prednej steny, tuhost u tzch profilovzch je super, a myslim ze by slo vystrihnut otvor na dalsie dvierka. Tie sa napr. u ferplastu daju objednat zvlast...

Z dalsej stranky je do takej klietky tazke montovat stabilne patra a ine vybavenie...
Takze asi bude lepsie si klietku "homodomo" postavit, alebo upravit a vystuzit profilmi hotovy produkt.
Napr. zo stranky levneklece, kde utratis polovicku na samotnu klietku, a druhu polovicku investujes na vystuzenie a upravu klietky.
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod womi » 29 led 2017 02:26

Cely předek jedine v pripade, ze budou ve dverich i mensi dvirkam jinak se ti smecka rozutece nez to zavres.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod AmalkaAOliverek » 29 led 2017 10:37

Womi: To je pravda, to mi úplně nedošlo, děkuji za radu

j0hny: Máš zkušenost s klíckami z levneklece? Protože ta cena je opravdu nízká a tak mám strach, jestli jsou kvalitní, jako jsem ochotná investovat i více, těch 3500 je spíš částka, kterou můžu utratit hned :)
AmalkaAOliverek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod j0hny » 29 led 2017 11:05

Osobne skusenosti nemam, ale hlavny problem u tychto klietok su pevnost, teda spoje v rohoch a medzery medzi panelmi ktore su pospajane len hacikmi, takze ideal k vystuzovaniu profilmi :)
Pripadne skus oslovit niekoho kto klietky vyraba
Inak obrovsku klietku robil SAVIC Royal nieco, neviem ci sa da este zohnat, skus pogooglit
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod Veselka » 29 led 2017 14:36

Osobně můžu doporučit tuhle klec http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_fretky/80cm/229475. Koupila jsem jí potkyšům a je skvělá.
Nemá tedy otevírání celého předku, ale otevírání je ve středu a dost široké, takže čištění je v pohodě. Šikovné je, že se každé patro otevírá zvlášť a osobně se mi líbí i možnost variabilního uspořádání plastových pater.
Mají ji ještě v nižší dvoupatrové variantě a i ta je dost prostorná.

Pro dospělé potkany je perfektní, pro mimina má široké šprušle.
Obrázek
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod AmalkaAOliverek » 30 led 2017 09:56

Jop, na tu ze zoohitu jsem koukala a vypadá fakt dobře, ale asi bych pořídila jen menší variantu, plánuji totiž tak maximálně 4 potkánky, ale je problém, že teď mám zatím jen miminka (vracím se kchovu potkyšků po 6 letech)
AmalkaAOliverek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 30 led 2017 14:49

Když byli kluci mimina jedny jsem odchovala v menší kleci s malým rozpětím mřížek a dalším jsem klec s podobnou roztečí ovázala králičím pevnějším pletivem s malými oky.....stojí pár kaček a stačí nastříhat velikost na celé stěny/dvířka a připevnit plastovými stahovačkami, když nejsou potřeba ucvaknou se a pletivo se dá pryč.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Zpět na Klece