Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bezpečnost v kleci

Vše o ubytování pro potkany.

Bezpečnost v kleci

Příspěvekod suil » 07 led 2017 00:20

Zdravim všechny milovníky potkanů, dnes jsem holka koupila novou velkou klec, dorazila i s vybavením, tak jsem vše nainstalovala, ale mám strach, že když se budou škádlit v horním patře a nějakým nedopatřením spadnou, tak si způsobí otřes mozku, bohužel jednu takovou zkušenost již mám :-( Jak to řešit vy? Mam v plánu ty nejhlubší díry "podestlat" hamaky,ale pokud to vezmou po mřízích, tak je to stejně k ničemu.....Děkuji za případné nápady :-)
suil
Růžovka
Růžovka

Re: Bezpečnost v kleci

Příspěvekod j0hny » 07 led 2017 17:43

Ahoj. No, mala by byt zariadena tak aby sa nemohli prepadnut zhora az nadol, alebo aby mali v danom stlpci padu dost priestoru otocit sa vsetkymi 4 labkami nadol a padli do makkeho.
Myslim ze 2 nasobok dlzky telicka je este bezpecna vyska.
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod suil » 07 led 2017 22:30

Děkuji za odpověď, budu se snazit, aby tam nebylo jediné hluboké místo, jen u dvířek to bude asi trochu horší:-)Ty moje holky pořád lezou po mrizich místo po tunelech, lánech a hamacich:-D
suil
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod j0hny » 08 led 2017 04:17

Tie moje tiez liezli najprv len po klietke, ale casom nabrali na sile a zacali aj skakat/preskakovat. Osobne to hodnotim kladne.
Tym splhanim naberaju "atleticku" stavbu telicka :lol: aj obratnost a odolnost voci padom.
Ze si klepne hlavicku o nieco tvrde z metrovej vysky je skor velmi zriedkava nestastna nahoda.
Tiez to nemam idealne, cakame na zasielku novych doplnkov, v podstate by sa mali patra a hamaky dostatocne prekryvat.
Wendy mi uz raz z plnej vysky spadla rovno na rebrik a ostala par sekund ochromena. Dost som sa zlakol a zacal hned improvizovat.
Prikladam foto tohto provizoria.
spojenezmensene.jpg

Hned ako klietku zaplnis vybavou, podobne ako ja a vela dalsich zistis, ze tam pohodlne vojde X dalsich potkanikov :oops: :lol:
Edit: Este dodam, ze cim vacsia a tazsia je miska na zradlo, tym nizsie ku dnu by mala byt umiestnena, aby nedoslo k urazu. U nas je po vyprazdneni permanentne "upratana" vedla zachodika.
A tiez vrchne dvierka pripadne upravit tak, aby sa otvarali na plnych 180 stupnov, pripadne zaistovat proti nahodnemu privretiu aj so zavesenym potkanikom
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Zpět na Klece