Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vyčištění moči

Vše o ubytování pro potkany.

Vyčištění moči

Příspěvekod Alessa » 15 čer 2014 20:11

nevím kam to dát, nenašla jsem nikde nic:)
Deska jsem se naštvala a vydrhla mříže klece v rámci možnosí (do vany se nevejde, zahradu nemám, je na ní pletivo)
Koupila jsem 1bal kys.citronové a 1 sodu, dala to do rozprašovače s vodou a nastříkala na mříže, hned se začal uvolňovat hrozný smrad z té moči a šlo to docela obstojně dolů, tak kdyby někdo hledala něco pro krysátka nezávadného, zkuste ty chemické sajrajty sem zavrhla, z něterých je zle i mě.
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Re: Vyčištěí moči

Příspěvekod chesterfield » 15 čer 2014 20:20

tak to je dobrá rada já brala ocet, ale moc se mi neosvědčil - ten je spíš na králiší moc
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Vyčištění moči

Příspěvekod womi » 16 čer 2014 06:34

a jaký typ mříží? chrom?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Alessa » 16 čer 2014 14:27

Ano,chrom,viz.mail ze vcera zarubova,řeším teď koupi eloxu,tenkrát to byla volba finanční a chtěla sem pro holky velký prostor,což tady mají vážně luxusni
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Alessa » 16 čer 2014 14:30

Ocet je spis dezinfekce,používáme ho na dezinfekci dřevěných polic v syrarne,kvůli hygieně je povolena jen vroucí voda,sůl a ocet,takže z toho vycházím i u holčičí klece,po savu sem.sáhla jen u prekoupene klece a důkladně ji sprchovala a pak lakovala nezavadnym lakem
Alessa
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 16 čer 2014 15:17

ano ale na králičí zásaditou moč je jediným prostředkem - všechno králičí jde dolů
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Vell » 16 čer 2014 21:58

zítra zkusím a budu se modlit, aby mi to nesežralo klec :lol:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod womi » 17 čer 2014 08:17

No ale třeba z plastového dna jsem morčecí moč octem nedostala, ani jinou sra*kou :smi:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod potkusaci » 17 čer 2014 08:27

Womi, plastovou (tvrdou, ostřejší) škrabkou. A hlavně dno se musí mýt průběžně, tj. tak často, aby se toho moc nestačilo usadit. Pak stačí houbička na nádobí (s takovou tou jemnou plastovou "drátěnou" stranou) a mýdlová voda.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod chesterfield » 17 čer 2014 09:23

mne právš ta králičí z plastového dna octem jde hezky, nechám chvíli působit a je to.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod womi » 17 čer 2014 15:35

Tak jako když myju normálně potkaní klece, tak je to v pohodě, to beru mýdlem a dostanu všechno dolu. Ale dostala jsem klec s takovou miskou, co se dá použít jako dno a z toho to prostě nejde. Nicméně, neřeším, estetika mě až tak nezajímá, jsou v tom stejně hobliny, a potkanům je to úplně ukradené :-)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Alessa » 17 čer 2014 16:17

Jj,to sem měla u marodky,králíci klec a proste to vydrbat neslo,dezinfikovana byla,takže jsem to taky neřešila,užívání to nevadí a zadarmo lepší než drátem do oka,zvlášť když sem holky potřebovala mít v klidu,ono asi taky záleží,jestli se to čistí pravidelně a správnými prostředky nebo se to zanedba
Alessa
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod potkusaci » 18 čer 2014 13:05

Dají se na čištění dřevěných pater účinně použít nějaké z těchto rad?
http://zena.centrum.cz/bydleni/clanek.phtml?id=803695
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Vell » 18 čer 2014 13:31

tak sem včera ozkoušela tu kyselinu citronovou s jedlou sodou.. nejdříve sem se lekla, že sem vyrobila bombu :roflcry: nastříkala ve vaně na mříže a nechala asi pět minut.. no smradu jako v hradu.. musela sem pak koupelnu vystříkat osvěžovačem.. ale šlo to úplně nádherně dolů a klec je jako nová.. určitě by byla lepší, kdybych měla nervy se s tím detailně drbat.. ale hlavně! ta klec vůbec nesmrdí! zatím ozkoušeno na míň znečištěný kleci
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Alessa » 18 čer 2014 16:01

potkusaci píše:Dají se na čištění dřevěných pater účinně použít nějaké z těchto rad?
http://zena.centrum.cz/bydleni/clanek.phtml?id=803695

To už jsem někde psala, tím, že dělám v sýrárně, tak police na sýry jinak ošetřovat nesmíme-horká voda, rejžák, ocet, sůl
Je to strašná dřina a časem to stejně zajde a potkanní moč to je na dřevo mor, ani 3 vrstvy nezávadného laku nepomohly:D
Raději si na ty patýrka kup voskovaný ubrus nebo omyvatelnou tapetu.

Vell, jj, vypěnilo to na mě taky krásně, jsem zapomněla zmínit:D jsem ráda, že to pomohlo, ten smrad je strašnej, jak kdybych tu klec nikdy nemyla..
Alessa
Malý potkan
Malý potkan

Další

Zpět na Klece