Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Čištění dřevěných pater

Vše o ubytování pro potkany.

Čištění dřevěných pater

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 16:05

Zdravím,
zajímalo by mě, jak se čistí taková dřevěná patra? (Jsou hlavně v klecích pro činčily...). Jde nějak zabránit pachu z pater? Popř. jak? :D
Děkuji za odpovědi... ;)
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Re: Čištění dřevěných pater

Příspěvekod Kimik » 03 bře 2014 16:16

Výměnou za plastová? :lol: Dřevěná patra nevyčistíš, po nějaké době používání prostě smrdět budou, s tím se nedá nic dělat. Já je kdysi polepila samolepící tapetou, vydržela potom o něco dýl, ale nakonec jsem stejně přešla na plastová.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 16:18

Kimik píše:Výměnou za plastová? :lol: Dřevěná patra nevyčistíš, po nějaké době používání prostě smrdět budou, s tím se nedá nic dělat. Já je kdysi polepila samolepící tapetou, vydržela potom o něco dýl, ale nakonec jsem stejně přešla na plastová.

Jo, to je asi pravda :lol: Ale mně se děsně líbí ty klece pro činčily s DŘEVĚNÝMI PATRY :weep: :bash: :wink: Dají se někde získat plastová? A kde? :lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kimik » 03 bře 2014 17:17

Patra se koupit dají, ale je potřeba to všechno dobře přeměřit než koupíš klec, aby se tam vešla: http://ostatni-hlodavci.heureka.cz/ferp ... -do-klece/
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 03 bře 2014 17:32

čistit dřevěná patra...: ehm.... Popelnicí? :lol:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Elerían » 04 bře 2014 13:28

Relatívne dobrá alternatíva dreva sú dosky z plávajúcej podlahy. Majú nevsiakavú povrchovú úpravu a aj pekne vyzerajú. :) Ale okraje časom aj tak nasiaknu močom a verím, že po cca 2 rokoch ich aj tak budem musieť vyhodiť :D Alebo potom za smiešnu cenu sa dajú kúpiť reklamné tabule z PVC (predávajú v reklamných agentúrach). ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod goldie » 04 bře 2014 15:41

Asi takhle, já mám pro holky dřevěný domeček - takový ty klacíky propíchaný dráty a dá se to ohnout do tvaru domku nebo jiné prolézačky. Vždycky to vezmu (a že to proch... taky), a rejžákem s mýdlem komplet vydrhnu, nechám uschnout a po uschnutí to tam dostanou zpět. Ten dřevěnej domek používám co mám velký holky a to už bude skoro rok a půl... Neplesniví ani nesmrdí. Zatím jediná věc, kterou holčiny nezničily :D
Jinak já měla (mám) šprušlová patra v Remi kleci, tak sme koupili zbytky lina, prodávají v hornbachu za směšné částky, a z toho vyřezaly patra a dali to na ty šprušle, to se taky dobře čistilo...
No a teď sem koupila novou klec a k té jsou dvě plastová rohová patra, holky dostaly jedno na zkoušku, močej na to hadice jedny, takže to tam asi zpátky nedostanou... Ty rohový prodávají i samostatně, myslim že na zoohitu jsem je viděla, ale nebyly zas moc levná....
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Vell » 05 bře 2014 02:54

dřevěná patra vyčistíš jen popelnicí :roflcry:
patra z plovoučky jsem měla taky, ale po 3 měsících hnus zelenej a vyčistila jsem to taky popelnicí.. již nikdy více
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Elerían » 05 bře 2014 13:08

Vell píše:dřevěná patra vyčistíš jen popelnicí :roflcry:
patra z plovoučky jsem měla taky, ale po 3 měsících hnus zelenej a vyčistila jsem to taky popelnicí.. již nikdy více

Hmm a ako často si ich čistila? :P Ale nie, verím, že pri viacerých potkankoch to môže byť ťažké, ale moje tri holky sú teda demoličné komando (najradšej rozdrobia na poličke granule, pochčijú to a dostúpajú, mňam) a keď to čistím každé 2-3 dni, tak je to v pohode. Mám tie poličky už pol roka a stále sú ok ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Piškot » 05 bře 2014 16:27

Kimik píše:Patra se koupit dají, ale je potřeba to všechno dobře přeměřit než koupíš klec, aby se tam vešla: http://ostatni-hlodavci.heureka.cz/ferp ... -do-klece/

Děkuji :lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Vell » 05 bře 2014 18:46

Elerían píše:Hmm a ako často si ich čistila? :P Ale nie, verím, že pri viacerých potkankoch to môže byť ťažké, ale moje tri holky sú teda demoličné komando (najradšej rozdrobia na poličke granule, pochčijú to a dostúpajú, mňam) a keď to čistím každé 2-3 dni, tak je to v pohode. Mám tie poličky už pol roka a stále sú ok ;-)

po pár dnech, protože mám naprostý čuňata.. měla jsem na tom teda sedm holek.. nejlépe okousat, počůrat, nadrobit, zašlapat, rozšlapat bobky
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Evcaj » 21 lis 2014 17:16

Já nakonec od dřevěných taky upustila (a to jsme je měli důkladně obalené igelitovým ubrusem a stejně to časem začalo smrdět), tak jsem koupila police pro činčily z plastu a zatím jsem vážně spokojená.. Nejen, že tyhle nekoušou, ale stačí utřít a vůbec nesmrdí! :-)
Evcaj
Růžovka
Růžovka

Zpět na Klece