Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Savic klietka pre hlodavce Zeno 2

Vše o ubytování pro potkany.

Savic klietka pre hlodavce Zeno 2

Příspěvekod lucka12 » 10 říj 2015 16:16

Ahojte! Chcela by som vás poprosiť , o váš názor. Takže , rozhodla som sa že Dumbovi kúpim novú klietku - dôvody : JE MALA a má drevenné dno ktoré je premočené a ved viete ... smrdí smrdí , toto smrdý :roflcry: . Takže kedže mi je XXXnásť tak veľa prachov nemám , tak ma napadlo že mu kúpim použitú klietku cez internetové inzerácie /stránky ako bazoš , bazar/ , no klietky boli všety malé alebo priveľké , ktoré by sa mi tam nezmestily :whistle: . Tak som sa rozhodla pre plán B - kúpiť mu novú klietočku . Ale ked som videla tie otrasne vysoké ceny , skoro som odpadla. Vraj 289,99 € , 179,99 € , 379,99 € , 219,99 .... až som našla najlacnejšiu , za 94,99 € . To ste ma mali vidieť , do tej klietky som sa zamilovala... elegantná a dokonca s poschodím :roflmao: . A áno , volá sa Savic klietka pre hlodavce Zeno 2 . Našla som ju tu: http://www.zoohit.sk/shop/hlodavci/klec ... 0cm/334590 . Počula som , že Savic , je dobrá a kvalitná značka, a prosila som Vás , či by ste mi neporadili , či je to dobrá kúpa a pod. a HLAVNE či nepoznáte slovenskú stránku , kde by som lacne nejakú zohnala alebo akú klietku majú vaši potkaníci a kde ste ju kúpily. Dakujem veľmi pekne až aj za to že ste si toto prečítaly :lol: :lol:
Obrázek
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Re: Savic klietka pre hlodavce Zeno 2

Příspěvekod chesterfield » 10 říj 2015 17:50

tu Ti posielamZhodnocení:

mě i myškám se stýská po prostoru 1x1x0,5m, kde každá mohla trucovat v jiné části, po nastěhování myšek jsem si připadala jako tyran:( pořád chtěly ven, jak vězení. bohužel u nás v bytě nelze tak velkou klec nijak efektivně umýt, pletivo kvůli rozteči bylo taky naprd.
Pořídila jsem Zeno kvůli inzerované snadné rozložitelnosti, čili čistitelnosti. Což je velmi mylná informace, klec nešla pomalu ani složit natožpa rozložit!!
Epoxový (nikoli elox) lak se ihned v 1.hodně ošoupal v místě zavírání, které je zbytečně důsledné:)
Jednotlivé součástky do sebe nepasovaly, tudíž plastové krytky se musely zarvat násilím (a ne, nejsem technický analfabet), potom se to celé muselo trochu roztáhnout, aby to sedělo na vaně (pořád nám vyskakovala ze zarážky. Při zkoušce, zda klec půjde rozebrat, jsme 10 minut s citem ze všech úhlů páčily plastovou krytku ven, ale stejně se ulomila!
Ke kleci jsem pořídila poličku Marchioro, která dorazila s ulomeným držákem (1 ze 4) nepříliš kvalitní provedení (při té ceně, fuj)
Nevýhoda, kterou jsem zvažovala jsou pouze 1 dvířka, i když velikostně docela dobrá, srovnatelně cenově klec Jenny má i horní dvířka, ale zase pouze 2 pidi vpředu!Suprově vypadala klec Freddy 3, která se v ČR nedá koupit:( a bůhví kolik bude stát
Přiložený hamak má příšerný styl úchytu a je tak dobrý na mládě potkana, holkám se rozhodně nelíbí! Napáječka protéka, stejně tak předchozí savic
Otázka je, zda dražší alternativa Savicu by byla lepší nebo měla stejné nedostatky.
Za mě doporučuji pouze lidem, kteří jí nikdy nehodlají rozebírat a nevadí jim přetáčení klece, kdykoli chtějí upravit zbytečně obří patro.
jediné plus je šroubovací úchyt patra, takže se nebude lámat jako ferplast.

Zároveň posielam odkaz kde najdeš celú diskusiu na toto téma a ináč si prečítaj aj téma klece
viewtopic.php?f=42&t=10926
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 14 říj 2015 18:47

objevila se nová klec Zeno 3 http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... =true#more
a.. já jí asi fakt nutně potřebuju :oops: jaký jsou vaše zkušenosti se Zeno 2? Vím že někdo nadával a zase naopak většina lidí si jí chválila. Docela nutně se potřebuju zbavit pochromovaný klece, která smrdí víc jak rasův pytel. Moji kluci jsou prasata největšího kalibru a občas se už bojím, že ta klec začíná žít vlastním životem. Nepočítám s tím, že bych jí nějak rozkládala. Momentálně bych tam nacpala 10 myší, časem počítám cca třeba se 4 (ne, fakt jsem rozhodnutá :twisted: ). Sice jsem hroznej sysel, ale nechci vrážet takový prachy do něčeho, na co bych pak zase jenom nadávala :oops:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod lucka12 » 20 lis 2015 18:26

Vell, úplne súhlasím... a máš pravdu - niektorí ľudia na ňu nadávajú, iní ju zase chvália... napr. :
chovateľská stanica Equilibrium ju chváli ... - http://www.chsequilibrium.eu/?k=ako_chovame_my&p=ubytovanie (druhá z vrchu - súčasné ubytovanie našich samčekov) ... ale tam zasa píšu aj: NEVÝHODY: - absencia dvierok vo vrchnej časti klietky
- pri skladaní klietky je potrebné použiť určitú dávku sily
- mreže, ktoré sú vsadené do vrchnej časti klietky sa po zložení stále vcelku hýbali, bolo potrebné ich opatriť v strede dlhšej časti ešte drôtikmi
Takže vážne neviem ... :smi: Ale ja ju určite nekúpim - cena ... 95 eur ... :dozey: a zistila som že ja teda šetriť neviem :roflmao: ...
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Příspěvekod Tami » 13 pro 2015 12:05

V mene ChS Equilibrium dodávam ešte jednu nevýhodu - Savic ani Ferplast poschodia sa neprepchajú cez predné dvierka... :D Ináč sme ale stále spokojní ;)
Basmath * Odet * Radegast * Désirée * Merlot * Deidra * Betelgeuse * Eri * Esha * Liora * Farida * Farkas * Hephzibah * Hajar * Hayley * Chayyim * Chenglei * Xaria * Hulk * Mia Amore * Lentilka * Aris * Khajiit * Kamenwati * Leia * Lancelot

A za dúhovým mostom na nás čakajú: Ňufa, Amaya, Arleen, Eileen, Priscilla, Arya, Ereira, Zarja, Daphne, Freya, Gooshi, Venibbeth, Adaliah, Aston, Alvar, Usoa, Cyka, Claribel, Collette, Xochilt, Rozárka, Kalamita, Ishmar, Désirée, Curry, Cadfael, Cadhla, Ghaliya
Tami
Skákavka
Skákavka
Potkani: Basmath Adarats *24.7.2015
Odet van Rattenburg *22.9.2015
SBA Radegast *13.11.2015
Merlot Od Pekelného Strážce *27.11.2015
Deidra Equilibrium *10.1.2016
Betelgeuse Myšmaš *18.1.2016
Eri Equilibrium *6.5.2016
Esha Equilibrium *6.5.2016
SBA Liora *23.5.2016
Farida Equilibrium *15.6.2016
Farkas Equilibrium *15.6.2016
Hephzibah Equilibrium *10.10.2016
Hajar Equilibrium *10.10.2016
Hayley Equilibrium *10.10.2016
Chayyim Equilibrium *20.10.2016
Chenglei Equilibrium *20.10.2016
Xaria of Lavan *17.1.2017
Unique Rattery's Hulk *30.3.2017
Mia amore od Raubířů *30.4.2017
Unique Rattery's "Lentilka" *?.?.????
Aris of Lavan *2.7.2017
Khajiit Equilibrium * 4.7.2017
Kamenwati Equilibrium *4.7.2017
Leia Equilibrium *25.8.2017
Lancelot Equilibrium *25.8.2017
Chovatelská stanice: Equilibrium

Příspěvekod womi » 13 pro 2015 17:07

kdyby tam dali stropní dveře, byla by skvělá. Takhle mě ale od Ferplastu rozhodně nedostanou :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Butzina » 23 zář 2017 15:09

Kedže som potrebovala veľkú klietku za dobrú cenu, neostávalo mi nič iné než klietka činčila chrom.
No potom som narazila na stránku ZooHit kde bola klietka savic z 89.99 eur zlacnená na 69.99 eur.
Neváhala som a hneď som objednávala. Objednávala som na českom zoohite a prišla mi za tri dni.
Plusy:
- je veľmi veľká
- má veľmi pekný dizajn
- je kvalitná
- podstielka nevylieta z vaničky
- je vybavená napájačkou, miskou, hamakom a poschodím
- rozmery mriežok sú 0,95 cm takže nieje možné únik malých potkaníkoch
- bezpečné zavretie dvierok
Mínusy:
- dvierka sú moc malé
- ak chceme namontovať hamaky, je potrebné klietku rozobrať
- savic by mohli predávať poschodia navyše