Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chování po smrti

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Chování po smrti

Příspěvekod nets » 07 srp 2013 19:18

Pořídit mu kamaráda nebo darovat. Opravdu je škoda ho nechat trpět samotou :(
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 19:44

Stefanek je moje zlatíčko... udělám jen to co pro něj bude dobré....... sice mi to vyrve srdce, ale chápu že to jinak nejde. Zkusím si s mamkou o tom promluvit. Jinak budu hledat nového majitele.
Luss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 srp 2013 19:47

Zlatý pravidlo je, kam se vejde jeden, vejdou se i dva.... do teď si měla dva potkánky, tak snad se mamča nechá obměkčit..;-) kdyby mu bylo 2,5 roku, tak to je jiná třeba, ale takhle mladý kluk, to by opravdu byla škoda a chyba nechat ho samotnýho..;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 07 srp 2013 20:17

můžu jenom podtrhnout to cotady už ostatní řekli - vysvětli mamce, že potkánek NESMÍ být sám, a pokud mohli byt dva teď, tak určitě i nadále - myslím si, že mamka to pochopí, když tak ji sem pošli, sama jsem matkou, možná si dá říct. A jak starý byl jeho kamarád?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Umřel mi potkan

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 21:10

Udělám pro něj co musím....... Snad to nebude pro mě ta horší varienta.........
Luss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 21:12

Teddy měl tak 4 měsíce... umřel nejspíš kvůli ,,chybě" veterináře. Ale nechci na něj nic svádět...
Luss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 07 srp 2013 21:26

Takovej mlaďoušek :( , a smutní hodně čumáček? Oni umí opravdu nějakou dobu skutečně strádat viditelně. Tak at se povede pro něj to nejlelpší, aniž by si se musela sama trápit. Jukni na nabídku miminek, určitě si s mamkou vyberete.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

osamělý bráška

Příspěvekod mia86 » 19 říj 2013 23:47

Mám stejný problém. Měla jsem dva potkánky - brášky. V noci ze čtvrtku na pátek mi jeden z nich nečekaně umřel. Byl to šok... ještě přes den byl čilý, bez jakékoli viditelné známky nemoci, o půlnoci byl prý jakoby unavený a když jsem přišla ráno z práce, musel být už aspoň 1-2 hodinky po smrti. Ležel na boku a zorničku v oku měl bíle zakalenou. Nevím, co se stalo a dost mě to vzalo.
Ale teď mám větší obavy o jeho brášku. Nedá se říct, že by vyloženě strádal, ale když je v kleci sám, je na něm vidět, že je opravdu smutný. Dočetla jsem se tu, že bych mu měla pořídit společnost jednoho nebo i dvou mladých potkánků, což rozhodně udělám. Jenom mám obavy, aby je nějak neporanil, pokud si s nimi nebude rozumět. Tak jsem se chtěla poradit, jestli je lepší pořídit mu jednoho nebo teda dva potkany, po jak dlouhé době od smrti toho prvního a jakým způsobem a za jakých okolností je seznámit, popř. na co si dát pozor... Nemám příliš zkušeností s chovem a budu ráda za každou radu. Moc děkuji Kamila
mia86
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 20 říj 2013 00:18

Kamaráda/y bych pořídila co nejdříve. Nevím jak je potkánek starý. Ale pokud budeš pořizovat mimina, tak bych byla pro dvě. Budou si spolu moct hrát a staršího klidnějšího člena smečky nebudou svým hraním tolik otravovat. Bude tedy mít společnost, ale zároveň i svůj klid ;-)
Jinak je mi líto tvé ztráty, ale určitě bych s kamarádem pro osamělého brášku nečekala.
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod chesterfield » 20 říj 2013 07:37

je to tak - co nejdříve určitě dvě mimča - ne nějaké skorodospěláky ale fakt mimi. Určitě dvě jak ppíše Draxi. Téma seznamování tady je, to si pročti je tam hodně rad amožností, vždy záleží na povaze potkánka na jeho věku a na Tobě abys uměla číst jejich tělesné projevy. Nevím odku si, možná by pomohlo, kdyby někdo zkušenější při začátcích asistoval. Ale nečekala bych dlouho s pořízením. Bude určitě šťasnější a zapomene na smutek. Protože oni umí smutnit velice

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod nevi » 20 říj 2013 11:37

Jestli nemáš s potkany moc zkušeností, navrhuji dvě miminka. (Jinak bych asi navrhla, že ti seženu velmi rychle hodného 4měsíčního samce, jsi-li z Prahy :whistle: )
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

osamělý bráška

Příspěvekod mia86 » 20 říj 2013 14:27

Děkuji za vaše rychlé odpovědi a za rady. Potkánek má něco přes půl roku. Oba byli hodně hraví a každou chvíli se navzájem škádlili, tak snad si bude rozumět i s novými mladšími potkany. Jsem z Karviné, takže Praha je pro mě dost z ruky, ale v Ostravě a okolí je několik chovatelských stanic, tak se tam pozeptám. Určitě se mrknu i na téma seznamování mezi potkany, abych něco nepokazila. Už teď jsem nervózní... :oops: Ještě jednou děkuji... :up:
mia86
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod suzan.norton » 28 úno 2014 15:08

Zdravím...
Měla bych dotaz k tématu chování potkánka po smrti jeho parťáka. V neděli bohužel zemřel jeden z mých dvou potkánků - Ferinek. Jeho bráška a parťák Fízlík tak bohužel zůstal sám. Naštěstí žere normálně. Ale je na něm vidět, že se mu stýská. A jelikož Fízlík dnes úspěšně absolvoval dlouho plánovanou operaci nádoru na nožičce, začínám uvažovat, co dál.
S chovem potkanů nemám v plánu pokračovat, takže pořizovat dva prcky nechci. Je vhodné pořídit k dospělému potkánkovi (22 měsíců) nového kamaráda? Je v tomto věku ještě možné, aby přijal nového parťáka? Pokud ano, jak starého potkánka hledat?
Nebo potkánka již nestresovat dalším seznamováním a snažit se mu společnost vynahradit?
Budu moc ráda za jakoukoliv další Vaši zkušenost, radu. :up:
Děkuju,
Zuzka
suzan.norton
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fízl
Ferin

Příspěvekod chesterfield » 28 úno 2014 20:10

hodně by záleželo na povaze obou ppotkánků, je to risk kde nevíš jak to dopadne. Určitě bych asi ale volila potkánka, který byl ve smečce, v žádném případě ne samotáře. Ale dřív než to zkusíš nic vědět nebudeš. a jak je starý? na tom také dost záleží.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod suzan.norton » 01 bře 2014 10:03

No, Fizlik je hodny, neni agsivni, ale je tvrdohlavy a dokaze se vztekat, kdyz mu o neco jde.
V dubnu mu budou dva roky.
suzan.norton
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fízl
Ferin

PředchozíDalší

Zpět na Chování