Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chování po smrti

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Chování po smrti

Příspěvekod nnicool » 28 led 2013 13:50

Dobrý den chtěla bych poradit. Asi před rokem a půl jsem si osvojila potkánky na kterých se testovalo. Z toho důvodu potkánci trochu na člověka zanevřeli..Vystačili si sami dvě. Bohužel ale po dlouhé nemoci jedna holčička zemřela. I když chováme psy tak jsem potkánky opravdu chtěla zachránit ale nechci je chovat dál. Proto jsme se doma dohodly že další pořizovat nebudeme. Holčičky je mi ale moc líto.. poslední měsíce trávila staráním se o nemocnou potkanku a ted je zmatená co se stalo. Na svůj věk vůbec nevypadá..je aktivní ale veškeré pokusy se spřátelit se mnou dopadly špatně..Nekouše ale zajímám ji jenom pokud mám jídlo. Nejsem si ted jistá za by pro ni nebylo lepší se poohlednou po někom kdo už doma potkánka má a zkusit ji darovat aby zase byla v páru.Na druhou stranu si nejsem jista zda bych měla sílu ji dat pryč proto bych prosila o radu co je lepší pro potkánka a tomu se podřídím.
nnicool
Růžovka
Růžovka

Re: Chování po smrti

Příspěvekod womi » 28 led 2013 14:06

Upřímně si myslím, že by asi nejjednodušší bylo nechat jí prostě dožít. V tom stavu, jaký popisuješ, by jí stěhování rozhodně nepřidalo, navíc zařazení do jiné smečky by nemusela zvládnout, sice byla zvyklá celoživotně na kamarádku, ale i tak by to mohlo být dost náročné. Další alternativa je pořídit dvě miminka, ale vzhledem k tomu, že nechceš pokračovat s chovem, nechala bych to prostě tak, jak to je a zkusila bych se potkaničce víc věnovat, s ohledem na vlastní prsty.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Mereia » 23 úno 2013 21:10

Ahoj, měla jsem dva potkany, před měsícem a něco jeden umřel. Druhý byl asi měsíc sám a teď dostal dvě prťata. Zajímalo by mne, jak dlouho je schopen si potkan pamatovat toho druhého eventuelně pamatovat si to jak všechno bylo předtím. Říkala jsem si, jak bude rád, ale happy end se nekoná... je úplně jiný než býval, než býval před smrtí Caribúa, dvou prťat si nevšímá, spíš je vidět, jak ho obtěžují, nemá chvíli klidu, vyhledává samotu. Je mi smutno při pohledu na něj, vidím, že není něco v pořádku. Zdravotně je na tom výborně. Dneska mě i zarazilo, že nechtěl maso. To nikdy neudělal. Většinu času prospí někde o samotě, snaží se jich stranit. Je takový opatrný, prostě... přijde mi opravdu smutný. Dříve tolik nespal a normálně vyhledával společnost druhého potkana. Je dost ustrašený, je to takový introvert, všechno co dělal, dělal defakto až poté, co mu to dneska už mrtvý Karibú ukázal... Fakt se mi to nelíbí, je mi moc líto, že to takhle je.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 24 úno 2013 07:25

a jak dlouho tam má mrňata?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Elfsin » 24 úno 2013 09:16

Já pořídila miminka hned v den smrti Tipa, protože Ťap byl smutný už poslední dny jeho života, že si s ním nikdo nehraje a netulí se. První den je taky v podstatě ignoroval a taky jsem se bála, jestli stesk zvládne, ale teď jsou s ním 5. den a je to na něm vidět, jak je rád, že neni sám. Zkus dát myšákovi čas.
Elfsin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 24 úno 2013 10:13

to záleží na potkanovi, každý smutní jinak, na některých to ani není poznat, někteří se trápí klidně přes dva týdny.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod giutav » 13 črc 2013 13:20

Ahoj!
taky mam podobny problem. Pred cca rokem a pul jsem vzala dva potkanky, aby delali spolecnost memu starsimu potkanovi, ktery je ale nikdy neprijal. Takze jsem je mela oddelene. Ted po roce a pul, nechapu proc, jeden z brasku umrel. Uplne necekane, nic zvlastniho jsem na nem nepozorovala. Zaril zdravim, byl aktivni, jedl, zlobil brasku. Byl to vazne sok, kdyz jsem ho rano nasla lezet v kleci mrtveho :((. Ted se bojim, jak to braska ponese. Dalsiho potkana uz brat nechci. Nemuzu uz koukat na to, jak postupne umiraji. Mate nejake rady, krome toho vzit dva nove potkanky, jak bych mu mohla ulehcit smutek? Samozrejme se mu budu venovat co nejvic. Co treba vymenit klec? nebo by to byl jen stres navic?
giutav
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 13 črc 2013 15:04

no třeba klec jenom přestavět, vyměnit bych nedoporučovala. A jak smutní? Ne vždy to musí být drama. Záleží na jednotlivci. A pokud už nechceš další potkany (ale je to škoda - umirání patří ke všem zvířakům, a oni jsou ve dvou letech letití kmeti) tak holt zůstane sám, ale bude nešťastný. Ještě je možnsot nájít mu smečku kam by ho vzali - ale to je také riskantní. Opravdu nejjednodušší jsou dva mimísci :whistle:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Umřel mi potkan

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 08:51

Včera mi umřel potkan Teddy Rippah, jeho bráchá Stefan je z toho už teď nešťastný..... co mám dělat? Přejde ho to? Stefan není starý ( je mu teprve půl roku ). Prosím pomoc :(
Luss
Růžovka
Růžovka

Re: Umřel mi potkan

Příspěvekod goldie » 07 srp 2013 08:55

Moc mě to mrzí...
Stefanovi aby mu nebylo smutno, bys mohla sehnat kamaráda, aby nebyl sám...
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 08:56

Bála jsem se že to jinak nepůjde :/ Děkuju za odpověď.......
Luss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Luss » 07 srp 2013 08:58

A opravdu to na 100% jinak nejde?
Luss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod goldie » 07 srp 2013 08:59

jestli ho chceš nechat samotného, tak ho radši někomu daruj... sám bude nešťastný.
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 07 srp 2013 09:04

Dokud je mladý a půjde ještě zařadit, je lepší ho darovat a moc s tím neotálet...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 srp 2013 09:43

přesně tak.. pokud si ho chceš nechat, tak jedině s novým potkaním kamarádem.... kdyby sis ho nechala samotnýho, tak by se ti to mohlo vymstít a mohla by se z něj stát kousající bestie a nešťastný byste byli oba... takových případů už jsme tu viděli víc než dost...
pokud už jiný potkany nechceš, tak mu najdi novýho páníčka, kde kamarády mít bude...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Další

Zpět na Chování