Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Požírání bobečků

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Požírání bobečků

Příspěvekod Danda » 26 pro 2011 23:08

Dobrý den, zpozorovala jsem u svého pětitýdeního mláděte, že si požírá bobečky. :| Chtěla bych se zeptat jestli s tím někdo nemá zkušenosti a ví proč to dělá. Předem děkuji za odpověď. ;)
Danda
Růžovka
Růžovka
Potkani: Matýsek :o)

Re: Požírání bobečků

Příspěvekod PxNxDx » 27 pro 2011 14:44

já jsem tohle řešila u králíka, kde mi bylo řečeno, že je to naprosto normální, ale u potkanů jsem si toho nevšimla :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod iwanhoe » 27 pro 2011 19:08

já jo a prej je to taky normální... ale prý pojídají jenom ty čerstvější, ty vyschlý bobky už ne :D
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Danda » 29 pro 2011 13:32

Zajímaví tvorečkové ti potkánci..... :roflcry:
Danda
Růžovka
Růžovka
Potkani: Matýsek :o)

Příspěvekod jejula » 29 pro 2011 20:06

No co jsem četla tak zvířátka pojídají bobky,protože je tam vláknina a takovy ty dobrý bacili a že jim to pomáhá líp trávit.Ale nevím co je na tom pravdy já jsem si toho všimla jen u osmáků u potkánků zatím ne. :lol:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Zzuzka612 » 29 pro 2011 21:20

já bych řekla že je asi pojídaj jen když jim to něco chybí :smi:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod cwdjelen » 07 čer 2012 10:25

můj šestitýdenní prcek teda taky občas nějakej ten bobek sní, a přitom má docela kvalitní druhy žrádla, pamlsků a různejch vitamínků, dostává i rejži a zeleninu..takže jestli mu něco chybí, tak by mě zajímalo co..
cwdjelen
Růžovka
Růžovka

jí hovínka

Příspěvekod Meivis » 04 dub 2014 08:31

Ahoj,
dneska jsem přistihla svého potkyše jak jí hovínka. Nevím, jestli vlastní (jsou v kleci 2). Podotýkám že tam měl i tak dost jídla (zrní, vločky, sušená jablíčka) i pití. Přijde mi jinak celkově zdravý. Ještě mi přijde že je to takové čuňátko co se moc neumývá (je bílý, ale věčně je nějak ušmudlaný) a neokusuje si drápky (musím mu je zastřihávat). Jsou mu 4 měsíce. Setkali jste se s tím už někdo?
Meivis
Růžovka
Růžovka

Re: jí hovínka

Příspěvekod chesterfield » 04 dub 2014 10:21

hodně zvířat požírá své hovínka, není na tom nic závadného - znám pejsky, co si na potkaních hovínkách přímo pochutnají. Takže to není nic zlého.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod goldie » 04 dub 2014 13:27

morčata, křečci, králíci spousta hlodavců apod baští svoje bobky, bylo mi tenkrát vysvětleno (a teď jestli si to pamatuju správně, abych nekecala...), že když vykadí bobek, tak ten čerstvý má v sobě ještě "důležité živiny", které při prvním strávení nedokázalo tělíčko zpracovat, proto je prý snědí aby využili všechny živiny z toho jídla, kterým bobek původně bylo :D. Asi to nedělají pořád, spíš jen když cítí, že jim "něco chybí"... těžko říct, morčata to dělaj běžně, králíci taky, u mých potkyšů jsem to ještě neviděla.

Tady je to popsané proč to dělají morčata: http://fishcity.blog.cz/1112/morce-ji-svoje-bobky předpokládám, že u ostatních, kteří toto dělají, bude účel obdobný...

edit: cituji web "Pojídání vlastních bobků: potkani to sice nedělají tak často jako třeba králíci, ale stát se to může. Občasné pojídání exkrementů je u potkanů normální." - čerpáno: http://potkanomilec.konicky.net/2zvlastnosti.php
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 04 dub 2014 13:44

často to bývá při větší potřebě vápníku...doporučuju přidat zeleninu. mléčné výroky ....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Piškot » 01 črc 2014 09:54

Cituji z knihy Potkan (Jak na to) od Gerda Ludwiga:
"Nezakazovat požírání výkalů
Výkaly ze slepého střeva: Až 60% potkanů někdy požírá speciálně měkké a světlé výkaly ze slepého střeva
Bohaté na vitaminy: Výkaly ze slepého střeva jsou bohaté na živiny a vitaminy, jestliže se zvířatům zabrání výměšky požírat, může dojít k projevům podvýživy.
Mláďata: V období mezi 15. a 28. dnem dnem požírají potkaní mláďata i matčiny výkaly ze slepého střeva."
Doufám, že jsem pomohla :up:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Pojidá vlastní bobky

Příspěvekod Ka-Boom! » 10 zář 2015 15:10

Omlouvám se jestli zakládám nové téma, ale hledala jsem a nenašla. :oops:
Každopádně, co to znamená, když potkan pojídá svoje bobky ? Je možné že mu něco chybí (vitamíny atp...) , nebo je to normální? Jinak oba jsou v pohodě a čilí, papají taky normálně... ( mám je teprve čtvrtým dnem)
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování