Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

"vřeštění"

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

"vřeštění"

Příspěvekod Dandali » 20 lis 2011 14:29

Tak jsem tady s dalším dotazem. Náš nejklidnější, nejhodnější a nejspolečenštější potkan od včerejška "vřeští". Vzala jsem si ho ven - to vypískl poprvé, tak jsem myslela, že se mu prostě nechtělo ven a dává najevo svou nelibost. Když jsem ho pak ale hladila občas zavřeštěl taky. A když jsem ho nadzvedla, abych se podívala, jestli mu něco není, tak vřeštěl pochopitelně taky. Není to pískání - ale opravdu spíše vřeštění, jako když se perou a nebo se jim hodně něco nelíbí. Jak já, tak přítel jsme ho alespoň zhruba prohlédli, ale nenašli jsme na něm nic divného - kromě chování tedy. Chůzi má normální, vypadá normálně, jen se nás více straní (což ale prostě může mít jen takovou náladu). Řekli jsme si, že ho zkusíme na noc oddělit, že je možné, že se nějak chytnul s ostatníma a nebo se někde narazil, tak strávil noc v přepravce, aby si případně nemohl ublížit ještě více. Trošku se prý zklidnil (nejsem teď doma), ale "vřeští" pořád :| Co s tím?
Náš nejmladší je taková malá hysterka, který občas píská jen proto, že se na něj sahá - co kdyby mu chtěl někdo ublížit (a zároveň je to největší provokatér v kleci), ale to jeho je jen takové vypísknutí, kdežto tohle zní jinak.
Poraďte prosím nebo mě odkažte do nějakého již existujícího tématu.
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Re: "vřeštění"

Příspěvekod chesterfield » 20 lis 2011 14:59

napadá mne jenom, že má bolesti, jinak nevím
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dandali » 20 lis 2011 17:42

To mě napadlo taky, ale netuším kde a z čeho. Navíc jinak vypadá v pohodě, chodí, nepoléhává.
A když jsem ho pak zvedla opatrně - tj. zlehka do obou dlaní, tak nevydal ani hlásku. A když vřeštěl při kontaktu, tak bylo celkem jedno, kde se ho člověk dotkl - jestli na hlavě nebo bříšku. Jinak bych měla jasno v tom, že ho někde něco bolí. Až přijdu domů, tak ho ještě jednou pořádně prohlídnu a kdyžtak se s náma prostě projede na veterinu, stejně tam zítra máme cestu.
Jinak nás napadlo, jestli prostě nemůže být akorát vynervovaný... je to vůdce smečky a jeden člen mu onemocněl, druhý je akční hysterka a třetí individualistická hospodyňka :)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod Deppo » 20 lis 2011 18:08

Tiež mám doma podobný problém. Náš Ró po liečbe s atb , je úplne alergický na hocijaký dotyk - " vreští " pri každom kontakte a nejak ho to nechce prejsť. Ale to bude skôr reakcia na to liečenie, zrejme si akúkoľvek manipuláciu spojil s tou nepríjemnou liečbou. Spomínam si však dávnejšie na nášho Fidžiho , ktorý takto reagoval presne na problémy v klietke , kedy ho " zhodil " mladší člen z pozície alfa samca. Tiež bol nejakú dobu úplne vynervovaný , no po čase to ustalo.
Deppo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Iko, Ró a dark Henry:)

Příspěvekod Dandali » 20 lis 2011 21:54

Hmm... tak po důkladném prohmatání jsem mu našla bouličku na krčku. Jakože zespodu hlavičky. Takže důvod měl. Vůbec jsem si toho předtím nevšimla :( Takže zítra veterina.
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod CZpavinka » 20 lis 2011 22:49

no, mě napadlo to zjistit tak, že ho dát na místo kde ho můžeš pořádně prohmatat a zkusit zjistit, kde píská nejvíc...já takhle zjistila třeba náhodou že mýmu menšímu potkoušeovi nějakej darebák (že ali :evil: ) pokousal záda :roll: naštěstí nic vážnýho, ale jak sem ho drbkala, pískl vždycky na zádech, tak sem se bála, jestli nemá něco s páteří. Je fakt, že nevřeští ale. A reaguje nějak když tu bouličku přejedeš? Vím asi co myslíš, já když byla na veterině s mírnou hysterkou eplíkem tak vřeštěl jen co se ho doktor dotkl vůbec :roll:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Re: "vřeštění" + boulička na krku

Příspěvekod Dandali » 21 lis 2011 13:10

Tak jsme dnes byli na veterině a Edie trošku vřeštěl jen když dostával injekci. Tak třeba se to zlepšuje :) Nicméně pan doktor si myslí,že by to mohl být nádor. Nicméně s mým návrhem zkusit nasadit atb a doufat, že se to bude zmenšovat souhlasil. Takže tam teď budeme chodit každý den a jakmile by si všiml, že se to horší, tak ho zkusí operovat.
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod CZpavinka » 21 lis 2011 13:25

antibiotika? Nevím, zdaleka nejsem znalec, ale co by měla boulička společného s nečím, na co antibiotika zabírají?
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Dandali » 21 lis 2011 13:45

zvětšené uzliny nebo cosi zánětlivého
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod CZpavinka » 21 lis 2011 13:51

ajo...no tak uvidíte...můj eplík měl taky asi uzliny zvštšený, no, netuším, vet mi to tak říkal...ale vypadalo to spíš jak absces, ale nic sme na to nedostali :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Dandali » 21 lis 2011 14:27

Tak já nemám zkušenosti s tím, jak co "vypadá", takže vůbec nevím, co by to mohlo být. Ale pokud antibiotika zaberou, budu moc ráda...
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus

† Kory (Qhorin Iletis)

Příspěvekod IgnisNocte » 28 úno 2015 14:47

Dandali, chci se zeptat, jak to u vás dopadlo s tím potkánkem, máme úplně stejné problémy s tím vřískáním a veterinář nám dal zatím jen vitamíny a něco na bolest.
IgnisNocte
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování