Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kousání

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Kousání

Příspěvekod Bart3wik » 01 zář 2015 19:39

Tak dnes se ni stalo, že uklízím klec. A ten novej potkan Chicco se strašně lekl, vyskoči do vzduch a kousl mně do prstu, protože ho nemám od mala, tak mě to ani nepřekvapilo (nebylo to vážné 1 cm x 3 mm do hloubky) jak mám s ním zacházet a na co si dát pozor? Jo a dá se toto chování zlepšit? nebo se to bude opakovat? Mně se to teď stalo poprvé. :roll:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Mishoo » 03 úno 2016 16:12

Ahoj,
napadá vás příčina? Prcek ze zverimexu, prozatím shodou nešťastných událostí sama.
Je ochočená, kamarádská, mazlivá, ale z ničeho nic kouše. Nejdřív jsem si myslela, že je to její žravostí, prst=jídlo, za posledních 14dní několik hlubokých a velkých jizev,
ale potom, co ke mně přiběhla z úkrytu během hry a vší silou se zahryzla do prstu, si to nemyslím. Bohužel klasická výchova na ní nezabírá a bojíme se, že jí to neodnaučíme. Je to nevyzpytatelné.
Fascinujou jí moje krémy na ruce, voňavé, ale nedělá to jen mně, tak tím to taky neni...
Mishoo
Růžovka
Růžovka

Re: Kousání klece

Příspěvekod vilema » 03 bře 2016 20:58

Ahoj,
prosím o radu. Mám dvě holky v kleci Remy 70x60x40. Holky jsou půlroční a pouštím je každý den min na půl hodky ven. Syrka začala kousat spodní plastovou vaničku tak moc, že jsem na rychlo koupila novou. Bohužel tu novou vykousala za dva dny tak, že může zdrhnout. Mám tam provizorně dané dvě vyndané patra a potřebuji nutně pomoc co dál. Prosím co mám s ní dělat ? Díky Viléma
vilema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 15 bře 2016 17:09

ahoj,mám dvě myší holčičky.Jednu mám od srpna,a druhou od září.Mladší byla takový chudák,pořád se té starší bála,ta ji pořád napadala,a občas ji kousla,i když nikdy krev netekla.
Pak se skamarádily,spí spolu v boudičce,a někdy je slyším v noci jak se hašteří. Jenže nedávno jsem je měla puštěný,obě běhaly kolem mě,a najednou ta starší zapištěla,a z ocázku ji začala téct krev. Ta mladší ji prostě kousla. Myslela jsem,že to bylo vyjímečně,jenže dnes opět měla krvavý ocácek,hlavně tu špičku tam měla kousnutí vidět nejvíc.
Co s tím mám dělat? Nejsem s nimi celý den,nechci je rozsazovat,protože spolu normálně jinak spí jako kamarádky.Čím ji to mám ošetřit? Má tu někdo podobnou zkušenost? :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Re: Kousání klece

Příspěvekod marty_potkan » 17 bře 2016 09:44

to vilema:
z mé zkušenosti - pokud se potkanka rozhodla, že bude něco kousat, tak jsem nenašel způsob, jak ji to odnaučit. Zajímavé je, že mají různé chutě, jedna třeba kouše některé plastové hadice (u mě HeiShu prokousla hadici od pračky) a jiná je nekouše vůbec. Jediný způsob, který funguje, je to udělat neprůstřelné. V případě vaničky klece bych si asi nechal udělat (naohybat) vložku z tenkého nerezového plechu a tu dal do vaničky (zevnitř). Potkanky na pořízení nejsou drahé, ale ten "provoz" je někdy drahý dost :-))
Marty
marty_potkan
Růžovka
Růžovka
Potkani: Myš, Líza, Mini, HeiShu, Šmyš

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2016 11:54

s klecí Ti dávám za pravdu, jediné tu část oplechovat. Většinou si pak další roh už nevšimnou. K tomu kousání ocásku Ti asi neporadím, není to běžné když už spolu takto žijí. A kousne i Tebe bez varování?

To Mishoo - máš potkanku samotnou? to by pak její chování vysvětlilo, nemá kamošku je frustrovaná a to se projevuje kousáním. Potkánek opravdu nesmí být sám, trpí a začne být problematický.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod VOTA » 20 bře 2016 12:10

tak se ten nas maly prcek dneska cinil.. pustení na posteli (sedim na ni s nima), zahrabani v decce a ja pisu na ntb praci do skoly.. s kazdym podezrelym zvukem nebo náznakem, ze neco kousou se otáčím a kontroluju.. no ale to smráde maly, kousalo tak potichu, ze ze zacatku nic slyset neslo a kdyz jsem se otocila, tak vidím, že mi tu frajer okousuje zed.. uloupal kus nateru (mel by byt odpudivy pro vodu a proti plisni) a taha si to do te deky :dozey: .. tak jsem mu to zatrhla a ted se tu k tomu furt nenapadně přibližuje smrade jedno a zkousi a dělá jak je nenapadny :whistle: .. jen doufam, že z toho nic nesnedl kdyz uz :?, myslíte, že by mu to něco udělalo?
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2016 12:16

:lol: , ehm promin za chechtání, oni to mají tak, když na něco přijdou tak je téměř nemožné jim v té činnosti zabránít, jenom nepřekonatelná překážka - což je někdy problém. A myslím, že uškodit mu to neuškodí, většinou je to jenom stavební materiál
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod VOTA » 20 bře 2016 12:25

:lol: to já znám, že budou věčně zkoušet a zkoušet a využijou každé příležitosti kdy nedavam pozor :D.. taky doufam, že to chtěl jen na "stavbu" :D, ale stejne jsem se chtela radeji ujistit, abych zabranila mé pripadne paranoie :whistle:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod janajana » 01 dub 2016 23:15

Mě ještě nekousla. Nosím ji na rameni po bytě,sedí,ani se nehne :-) Neutíká,když ji dám na sedačku,pobíhá okolo,a zas se vrací. Jen je problém,když je s tou starší myškou.Začalo to škádlením,pak ji občas kousla,jen tak lehce.Ale ted poslední dobou se už bojím nechat je spolu.Když ji tak ošklivě kousla do ocásku,nechala jsem je už každou zvlášt,a střídala je každý den v klecích.Venku když jsem byla s nimi,tak běhaly spolu. a zas se kamarádily,zoubkama odrbávaly,a najednou tu to bylo zas.Zas ji kousla,tentokrát do pacičky,div ji neukoula prst. A zas krev.Takže je už k sobě nedávám vůbec.Nechci tu starší vystavovat riziku,že ji zas ublíží. Takže je ted každá sama,beru je ven jednu po druhé,a mrzí mě to. Co ale s tím? Mám aspon k té větší koupit ještě jednu myšku? Ale už nemám třetí klec :-) A co když se zas poperou :-( Nebo je tu mám mít tak jako ted,každou samotnou? :-( Napadlo mě,jestli to nemůže být tím,že ta starší byla koupena od pani ze zverimexu co má nějaký chov,a ta mladší je myška,která byla původně pro hady :-( Je pravda,že je trošku jiná,taková robustnější,průbojnéjší.Ta starší je víc štíhlá,delší,jemnějšího chvání :-) :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Equisetum » 25 led 2017 12:33

Naša Eli, čevenooká šedá fešanda, nás nedávno začala zrýzť do nôh. Presnejšie do chodidiel cez ponožky. Pár krát sa stalo, že začala okusovať vlasatú časť hlavy. Celkom sa jej začínam báť :D Máte s tým niekto skúsenosti? vonia jej šampón, resp. prášok na pranie? aviváž nepoužívame. Použiť na ňu zasyčanie alebo nejaký iný "stop signál"? Má cca 3 mesiace, do teraz bola z babskej dvojky vždy tou maznavejšou.
Equisetum
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 25 led 2017 13:02

Neznám příčinu, ani jak odnaučit. Já to zažila jen u Barborky (králík). Když jsem spala nebo ležela na zádech, chodil ke mě na polštář a žvechtal...Poprvé jsem si myslela, že si přitáhl seno, až ráno jsem zjistila, že mi sežral většinu ofiny :D.. do té doby dlouhé s ostatními vlasy.
Když si pak další dny znovu takhle přišel lehnout, kryla jsem si hlavu rukou, ale stejně si vyčíhl, když jsem usnula a ruka tam nebyla. To jsem pak poznala následující den, ale mě to tak nějak bylo napůl jedno, vlasů jsem měla a mám dost a žral mi jenom ve předu, akorát kadeřnice se mě pak ptala proč mám tu ofinu tak divně ostříhanou :D, tak jsem musela přiznat, že to ne nůžky v mé ruce, ale králík:).

Nikdy jsem na důvod nepřišla, ale myslím si, že to byl nějaký deficit, stejně jako to, že mi hrozně rád olizoval obličej, jako jeho maminka Amálka... a nebo je taky třeba možné, že se potkyš nudí a lumpačí:)....
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Kimik » 25 led 2017 13:14

Nevím, jak s hlavou, k tý se mi potkani nedostanou, ale na nohy jsou úchylní celkem všichni. Když je mám puštěný, tak každou chvíli některý přiběhne, hryzne mě do nohy, a zase uteče. Nejspíš je to taková jejich hra, noze v ponožce prostě žádný potkan neodolá. Nijak to neřeším, když mi to jo vadí, tak si vezmu bačkory nebo si dám nohy na křeslo. Jestli tě jinak nekouše, tak se jí nemusíš bát, je to jenom hra.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 25 led 2017 17:46

To je bohužel zcela normální - potkani jedou po palcích ve fusekli jako najatí. :) Anglicky mluvící potkanáři už tomu i vymysleli pojem - "sock shark". Sedí to dobře. Čím propocenější fusekle, tím lépe.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Equisetum » 25 led 2017 22:59

Ďakujem za odpovede :-) som spokojnejšia s informáciou, že fusakloví žraloci nie su raritou :roflmao: Ona očas hryzne celkom silno a v jednej téme som tu našla, že po prieskumníckom okusovaní príde na rad krvilačné :D a dokonca zatiaľ nezačali hrýzť ani káble. K vlasom sa mi dostáva, keď sú v kapucni.. na to sme si už všetky tri celkom zvykli :-) a k nudeniu.. je to možné.. sú to šidlá, neposedia, nepostoja.. ako výbeh majú vlastnú posteľ, kde sa im snažím meniť preliezky, skrýše a hračky, ale ponožky sú asi predsa len ponožky :lol:
Equisetum
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Chování