Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kousání

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Kousání

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 zář 2014 09:20

Dejfík, tohle je úplně normální. Představ si to v přírodě... potkan ti jen tak na otevřené prostranství nevyleze... co kdyby ho tam něco lapilo...je tam vidět a není kde se skovat.
Jinak tuhle hru s potkanama hraju taky. Pomáhá to utužovat vaše vzájemné vztahy. A buď ráda, že ti tak důvěřuje, že se běží ukrýt k tobě :-)
Jen jestli si ho necháš, tak mu pořiď kamaráda. Opravdu to je pro ně nutnost a i když si tak hezky hrajete, tak ten správný parťák pro něj nikdy nebudeš. :smi:

Fatima: jinak tím dotazem na původ potkana jsem nechtěla začít rýpat, že ChS je lepší a zverimex je zlo. Spíš pozoruji, že se to poslední dobou dost rozmáhá. Potkan s nejistým původem a začne takhle vyvádět i když má doma kamaráda a milující páníčky... :roll: Vorva má doma kluka z adopce, to byl podobný případ a čekáme, jak u něj dopadne kastrace. Jestli mu to pomůže se uklidnit a zařadit se do smečky zase. Vím, že u jednoho takového kluka jí to už vyšlo. Zkus si pročíst její vlákno v sekci Potkani.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Dejfík » 06 zář 2014 23:00

[quote="Dr.Jenny"]Dejfík, tohle je úplně normální. Představ si to v přírodě... potkan ti jen tak na otevřené prostranství nevyleze... co kdyby ho tam něco lapilo...je tam vidět a není kde se skovat.
Jinak tuhle hru s potkanama hraju taky. Pomáhá to utužovat vaše vzájemné vztahy. A buď ráda, že ti tak důvěřuje, že se běží ukrýt k tobě :-)
Jen jestli si ho necháš, tak mu pořiď kamaráda. Opravdu to je pro ně nutnost a i když si tak hezky hrajete, tak ten správný parťák pro něj nikdy nebudeš. :smi:

já vím, uvažoval jsem o tom, jenže je ze zverimexu, nevím, jak je starý (odhadem půl roku) a kdyby se něják nesnesli, tak bych musel řešit, co s tím :|
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 zář 2014 10:36

a nemáš ve svém okolí nějakého jiného potkanáře s klukama? nebo tolerantní prodavačku ve zveráku aspoň? že by ti dovolila to ozkoušet a pak teprve si ho koupit...
jako mám zkušenost, že pokud is s tebou takhle harjou, tak jsou to pohodáři i na ostatní potkany...obzvlášť, když mu doneseš mimino :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 08 zář 2014 11:48

no to právě nemám..ani jedno, ani druhý:(
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 zář 2014 18:00

a odkud jsi?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 08 zář 2014 21:57

z Prahy..
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Fatima » 09 zář 2014 07:57

Dr.Jenny Právě že nejsou, nikdy s tím problém nebyl...stalo se mi to poprvý.
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Dejfík » 09 zář 2014 13:41

Dr.Jenny: tak jsem dal na tvojí radu a dohodl se ve zverimexu, že bych tam Bobeše přinesl a vyzkoušel, jak bude reagovat na jinýho potkana :)
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 zář 2014 22:20

Dejfík: tak to si se ani nemusel domlouvat ve zveráči... spousta z nás je tu z prahy včetně mě...stačilo říct a mohl sis to ozkoušet na mojí klučičí smečce :lol:

Fatima: tak mrkni k Vorvě do tématu v sekci potkani nebo ke mě na začátek vlákna mých potkanů. Tam jsem řešila zase Stuarta. Jestli v tom vidíš podobnost.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 30 zář 2014 18:13

tak jsem si ze zverimexu donesl prcka..Bobeš se zachoval jako formát, i když jsem je seznamoval na posteli, což je Bobešovo výsostný území..chvíle očuchávání z obou stran sem tam zapištění, ale i mě, kterej je ze všeho vyplašenej přišlo, že je to v pohodě:)..po cca hodině už spolu sdílej novou velkou klec. :)

Jinak mě teda docela šokovalo chování k potkanům v pet centru v letňanech..vytahovali mláďata za ocas, dokonce ten, kterýho jsem si odnesl domů jím upadl na zem.

Jinak další věc je, že jsem chtěl vyloženě samečka..a i když mě pán ujištoval...ale jestli to sameček je, to nevím, moc se mi to nezdá
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 zář 2014 19:47

má kouličky pod ocáskem?? jestli ne, tak je okamžitě odděl... a máš si brát potkana z chovky a ne ze zveráku trubko... nebo aspoň adoptovat nechtěný vrh... vím o pár ChS, které teď mají osvojená nechtěná mimina k adopci....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 30 zář 2014 21:05

má pod ocasem takovou bouličku jak špendlíkovou hlavičku..velikostně je asi čtvrtinovej než původní potkan..koule jako bobeš nemá, před tim se stydim i já :)

no do pár jsem psal, říkali, že budou mít časem..ale já na to už docela spěchal a dneska jsem se rozhodl a vyrazil pro něj. tak snad kdyby to byla samička, tak takhle malou snad nenabuší, ne?
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dejfík » 30 zář 2014 21:47

nevím, co jsem koukal na obrázky, jak to rozeznat, tak mi to příjde jako samec..ale kdoví...zatim jsem je oddělil, ale chudák malej tedka leze po kleci a hledá velkýho a spí na jeho místě

jestli to někdo poznáte, tak vám pošlu fotky, budu rád, když mi poradíte
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 01 říj 2014 07:51

Nejrychlejší bude nahrát je sem do fora, ideálně do Anatomie, téma najdeš a odpoví ti první člověk co sem přijde
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 říj 2014 08:15

už jsem s dejfíkem domluvení... z těch fotek toho moc vidět nebylo :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Chování