Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kousání

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Kousání

Příspěvekod Tucnacek8449 » 08 led 2009 21:10

Můj potkan je asi necelých půl roku starý a musela jsem na týden odject a nemohla jsem si ho vzít sebou a byl sám v kleci a neměl se mu kdo věnovat a ted pokaždý když ho chci vyndat z klece nebo ho jenom pohladit tak kouše. Nevím jak ho to mám zase odnaučit že kousat nemá? poradíte někdo? :cry:
Tucnacek8449
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: bu

Re: Kousání

Příspěvekod chesterfield » 11 led 2009 06:30

asi jenom trpělivostí, v tomot věku se to může stát, přeščti si to tady, v nejhorším je zapotřebí kastrace. Zkusit na něj pomalu, netahat jej z klece ven, počkat až přijde.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod vranitko » 22 led 2009 14:30

Jak kouše? Tvrdě, do krve? nebo jen tak lehoučce chytne? Jak se přitom zachováš Ty? Nesmíš cuknout, protože si pak zvykne, že když chytí, tak uhneš - ustoupíš - a to pak bude kousat víc a víc...

když napíšeš, jak kouše - tak Ti poradím, ve kterém tématu hledat odpovědi a tohle tam pak přesunu ;-)
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Kadarka » 17 bře 2009 21:57

Prosím o radu, mám problém s kousavou potkanicí a nechci zakládat specielní auditko.
Mám třičtvrtě roku dvě potkaní holky, ségry. Jedna z nich poslední dobou útočí kousáním na mého přítele. Je to docela psycho, protože jakmile se přítel přiblíží ke kleci, tak Dyno startuje, je celá napružená, minule ho kousla, když k ní natáhnul ruku pod gauč. Dokonce se stalo, že jsme normálně seděli na gauči, holky po nás a okolo nás běhaly a najednou mu Dyno zaútočila na obličej a kousla ho do nosu. Kdybych u toho neseděla, tak nevěřím. Není to jen takový škádlení ... kouše tvrdě do krve. Přítel už se jí bojí a odmítá je krmit, protože vždycky zaútočí.
Mě to nedělá, normálně spolu fungujeme, přijde na zavolání a všechno ok. Vím, že je Dyno stresman, musí se na ní pomalu, když se dostane do stresu, občas zkouší kousnout i mě, ale ve většině případů to je jenom takový stisknutí bez následků, kdy si evidentně hned uvědomí, že tohle ne.

S přítelem a myškama bydlíme od začátku, není pro ně nový. Občas ho kousla i dřív, ale nejhorší je to poslední dva měsíce, přestěhovali jsme se do nového domečku. Holky asi po měsíci dostaly novou velikou klec. Od té doby je to s Dynamem takové. Přitom ve vztahu se ségrou je podřizená.
Zažil jste to někdo?
Kadarka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Všichni moji potkánci jsou už za duhovým mostem a nové teď bohužel nemůžu mít.

Příspěvekod Tommy33 » 05 srp 2009 20:20

Zdravím mám problém....
můj potkan R3D (red) nekouše...hezky mě olizuje atd....ked si s ním chci hrát tak se otočí a jaknom mě stiskne...no t o ten problém není....
problém je v tom když teda už vyleze ven mě na rameno, tak se mu líbí kousat do ucha...2* to udělal jenom lehce...a jnijak moc sem neucukl..no a dneska mě kousl až do krve...a dosti to bolelo...až sem se lek,on taky samo že a utekl do klece...
Můžete mi poradit, jak ho to odnaučit, bo jak se zachovat, prostě cokoli co bych měl dělat..jak ho potrestat? že se mu nebudu věnovat?

díky
Tommy33
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: R3D

Příspěvekod Cayro » 06 srp 2009 08:05

Tommy, tohle bych nedramatizovala... myšáci mají tendence občas jemně okusovat - můj první, Jerrýšek, mi pravidelně okusoval ruce, kluci zase mají tendence okusovat mi nohy a vlasy... To, že tě kousl do ucha víc myslím nebylo úmyslně, prostě omylem stiskl víc - kolik je myšáčkovi? Totiž, jestli je v takovém tom věku na začátku puberty, tak se musí sám srovnat s tím, že prostě má najednou víc síly než jako mimi. Jerrýšek mne v tomhle období taky párkrát stiskl víc, třeba i kapička krve, ale nebylo to úmyslně, prostě to jen neodhadl. Myslím, že u tebe to bylo to samé. Prostě víc stiskl a - mezi námi, - ucho je místo, odkud teče krve jak z vola i když se jen škrábneš. Vůbec nijak ho netrestej, podle toho, co jsi psal se sám lekl toho, co udělal. Nech to prostě být, já věřím, že teď už si dá pozor. Pokud by při okusování zase trochu víc začal zabírat, prostě ho sundej a on to pochopí. a neodnaučuj ho to, on ti tak projevuje přízeň.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Tommy33 » 06 srp 2009 10:41

Hojda díky moc za odpověd, no je to puberták, máš pravdu asi to nevychytal, tak snad si příště dá větší pozor,
pak sem koukal do zrcadla, a měl sem tam jenom malinkou dírečku...ale také krve, nechápu jak ženský si mohou nechávat propichovaz uši :oops:
Kdyby to pokračovala dám vědět, etě raz díky za odpověd
Tommy33
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: R3D

Příspěvekod thomas_19 » 25 lis 2009 22:23

zdravim, mam asi tak 3 mesicny mimi potkanice, boji se ruky a obcas po me i vyjede a chytne me zoubkama, neni krev, ale leknu se vzdycky a cuknu. vim ze to je spatne, ale nevim si rady. a ted se zacina i ta druha starsi potkanice zacina nejak trestit :-D
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 26 lis 2009 09:07

Vymazlovat, vymazlovat a zase vymazlovat. Ruku přibližovat opatrně a pomalu, aby se nelekla. Osvědšilo se mi na potkánka ruku položit a pak třeba pomalu vzít. Hlavně necukat rukou.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod thomas_19 » 26 lis 2009 11:40

Cayro píše:Vymazlovat, vymazlovat a zase vymazlovat. Ruku přibližovat opatrně a pomalu, aby se nelekla. Osvědšilo se mi na potkánka ruku položit a pak třeba pomalu vzít. Hlavně necukat rukou.

necukat, vono se to rekne kdyz je v klidu, sice se teda kouka, jako nesahej na me !! ale je v klidu, a najedno vystartuje, to se tezko necuka kdyz se leknu :-D ale budu se snazit :-)
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 26 lis 2009 14:37

Nesouvisí to s problémem zadavatelky, ale někde bych to ráda zveřejnila:
Včera jsem pouštěla holky, sedla si k nim, ať si po mě lozej, a všechny, včetně mé drahé malé sladké mazlivé Šmoulinky, mě kousaly. Ne do krve, ale co chvíli přiběhly a štíply. Nechápala jsem to, zpocená jsem nebyla, nesmrděla, nevoněla... a došlo mi to až dnes ráno, když jsem si změřila teplotu a tam 38,5. Asi ze mě cítily to vepřové :roflcry:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod lenka.lenka » 07 kvě 2010 22:57

Ahoj,mám krásnou potkanku teprv třetí den,není už tak vyplašená ale sama ven nechce jít. Pod tričko mi zaleze a šmejdí mi po břiše ale jakmile ji dám před čumák ruku nebo prst kousne mě do prstu :( . To začala dělat až ten třetí den,nevím jestli jsem udělala něco špatně?! :cry:
lenka.lenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 07 kvě 2010 23:00

kouše do krve, nebo jen chňape? jak je stará? ještě si na tebe nezvykla, dej jí trochu času.. POkud jen chňape, pravděpodobně má pocit, že jsi jídlo a nebo se preventivně vrátí. Je od chovatle nebo ze zverimexu?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod lenka.lenka » 08 kvě 2010 11:12

No je ze zverimexu.měla by mít nanejvýš 2měsíce,je fakt malušenká. Nevím jestli by kousla do krve,já se vždycky lekla a ruku odtrhla. Mám tam jen raka.
lenka.lenka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 10 kvě 2010 06:16

Je ještě malinká, myslí si, že jí něco dáváš... Mne Gek kouše - jen malinko - do prstu přes tričko. Jinak ne, ale jak mu dám omylem prst na čumáček přes tričko, tak chňapne... dělá to od malinka a netuším proč.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Další

Zpět na Chování