Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Agresivita

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Agresivita

Příspěvekod MaiaLee » 19 lis 2014 20:39

Máte někdo zkušenosti s agresí vůči jednomu člověku? Už od začatku Bárny nemusel mojí tchýni :lol: . Jenže se agresivita vůči ní začla zvětšovat. Dnes jí pokousal do krve. Nejdřiv jenom chňapal pokaždý když byla u klece, mě ani nikoho jiného nekousl nikdy u klece se vystřídalo nejméně sedm lidi včetně dětí a to se nechal tahat mazlit, a buhvi co ještě. Jenže jakmile se přiblíží tchýně je vzteklý a to jsem jí několikrát poučovala ať si umyje ruce vodou aby z ní něco necítil. Přitom když strčím ruku do klece spolu s ní mě líže a po její ruce vyjede. To samí když si ho vezmu do ruky tulí se ale jakmile si ho chce pohladit vyjede po ní. Mě zapřísáhla že mu nikdy nic neudělala. Dá se to nějak řešit nebo jí prostě nemá rád, ona i přes to furt chodí ke kleci a strká tam prsty :roll: .
Ostatní myšáci jí ignorují :smi:
MaiaLee
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Barnabášek a Bonifácek 12.5. 2014, Karlíček u nás od 7.10. 2014

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 lis 2014 22:22

tak to je s prominutím tchýně trošku pitomá. Nemá jí rád, něco mu na ní nevoní, tak by se mu prostě měla vyhýbat. Ty is jí varovala, takže to pokousání je její blbost.... :roll:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod MaiaLee » 20 lis 2014 10:01

Ťukám si furt na čelo ona piští že se ho bojí a jde ke kleci a mlaská na něj, dokonce mě nařkla že jsem ho proti ní poštvala :lol: . Taktně jsem nadhodila že má možná jenom čuch na zlí lidi :smi: . Nejhorší je že poslední kousnutí do krve se odehrálo v mé nepřítomnosti. Připadá mi že se ho za zády zkouší ochočit protože se nedokáže smířit s tím že jí nemá někdo rád :roflmao:. Postih pro myšáka je nemyslitelný mě nikdy nekousl ani nechtěně.
MaiaLee
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Barnabášek a Bonifácek 12.5. 2014, Karlíček u nás od 7.10. 2014

Příspěvekod nevi » 20 lis 2014 13:30

U potkana ne, ale stalo se mně to u kočky od kamaráda. Může to být pachem. Znám kočku, která se vztekle vrhá na každou ženu, která nebere hormonální antikoncepci a má normální ženský pach.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kysna » 09 dub 2016 23:39

Ahojte, rada by som sa s vami poradila coby skusenymi chovatelmi. je to druhykrat co chovam potkanikov, predtym som mala iba jedneho pana a s tym neboli ziadne problemy. Teraz mam troch - Chica, Beuysa (bratia) a Miška (ktorý je od nich starší asi o 10 dní). maju zhruba tych 5 mesiacov, co som teda citala ze je cas kedy je ich hladina testosteronu najvyssie a mozu byt viac agresivni, no tiez to ludia popisuju tak rozne a fakt neviem, ci sa mam bat, alebo je Miskove chovanie normalne.

Dnes som sa zobudila na strasny rev v klietke. Misko a Chico boli spolu v domceku, oddelila som ich, misa prevratila na chrbat a Chica zobrala na obhliadku, vsetko v poriadku, ziadne rany (ale rev to bol strasny). Par takychto situacii uz bolo, nastastie vsak ziadne vazne zranenia ani krv (sem tam sa vyskytne nejaka mini chrasta, ale nic hrozne).
Misove chovanie je nasledovne: vyzera ze ich vacsinou iba cisti, ale sem tam mam pocit ze aj kuse (aj mne niekedy okusuje prsty, ale nie bolestivo) - pride mi to akoby mal mozno aj problem sam rozlisit ze ci olizovat alebo kusat. Dnes som zbadala ako k Beuysovi pristupoval tak bokom a otrcal trochu zadok. ZIadnej najezenej srsti som si vsak nevsimla. Parkrat som zahladla ako sa Beuys zjavne bal a usiel od neho (ale na jeho povahe badam ze on sa vobec nebije, je to taky introvert a do nikoho nezabrda, Chico si vsak od Misa nenecha robit zle a vracia mu to spat, resp hra sa s nim). Dost casto ostatnych Miso napada od zadu - zacne im kusat do zadku. Dnes Beuysa obratil na chrbat a chvilu na nom stal.
Ku mne agresivny nikdy nebol, sem tam ma kuse ale nie do krvi ani bolestivo.

Fakt sa uz neviem vyznat v tom ci je to hra a casom sa ukludni, alebo to mam riesit s vetom. Nechcem nic zanedbat aby sa nestalo ze po tom, co nebude nikto doma tak sa zomelie nieco neocakavane, ale zase niekedy mam pocit ze s tym vreskotom je to trosku overreacting :) budem vdacna za akekolvek vase rady, ci skusenosti :up: :up:
kysna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Miško
Chico
Beuys
-------
♥ rip Pogo (jún 2013 - december 2015) ♥

Příspěvekod chesterfield » 10 dub 2016 06:07

je zlaté pravidlo, pokial netečie krv, tak se nič zlého nedeje. Miško si zrejme snaží vydobiť šéfovstvo a Chicco tiež. To stavanie sa bokom je výzva k "boji" , bitky niekedy vyzerajú hrozostrašně, chlpaté vreštiace klbko chlpy lietajú, ale obvykle to je všetko. To s tou krvou je potom bud skutočne zlé kusnutie alebo skor nehoda - dotyčný si viacmenej roztrhne kožúšok sám o zub protivníka. Nemiešaj sa do nich, hlavně ked sa "bijú" tak tam nešiahaj medzi nich. Oni si to urovnajů. Ale sú to chlapci a šarvátky tam prostě budú.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kysna » 10 dub 2016 11:37

okej diky moc :)
kysna
Růžovka
Růžovka
Chico
Beuys
-------

Příspěvekod Dyfflin » 10 dub 2016 22:31

Joj no tie ich vreskoty znejú fakt hrôzostrašne a pritom sa dokopy ani nemusí niečo extra diať.. Miško sa zrejme považuje za šéfisa, ale keďže Chico si nenechá "skákať po hlave" tak sa hašteria.. Ako Chester už napísala, oni si to urovnajú len táto puberta je najhoršia.. možno to bude trvať dlhšie, ale hold sú to chlapáci a to k nim patrí :D A ešte tým, že ho prevráti na chrbát a stojí nad ním mu len chce ukázať svoju dominanciu a kto je tu šéf.. skôr prajem tebe pevné nervy, ja som o tie svoje dakedy už prichádzala keď im prepínalo pravidelne o 3 v noci :lol: :roll:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod kysna » 14 dub 2016 11:15

Dyfflin píše:Joj no tie ich vreskoty znejú fakt hrôzostrašne a pritom sa dokopy ani nemusí niečo extra diať.. Miško sa zrejme považuje za šéfisa, ale keďže Chico si nenechá "skákať po hlave" tak sa hašteria.. Ako Chester už napísala, oni si to urovnajú len táto puberta je najhoršia.. možno to bude trvať dlhšie, ale hold sú to chlapáci a to k nim patrí :D A ešte tým, že ho prevráti na chrbát a stojí nad ním mu len chce ukázať svoju dominanciu a kto je tu šéf.. skôr prajem tebe pevné nervy, ja som o tie svoje dakedy už prichádzala keď im prepínalo pravidelne o 3 v noci :lol: :roll:

heh no jo, uz sa nastastie trochu ukludnili :up: Vsetky tie veci okolo toho su mi jasne, len tie vreskoty boli fakt neznesitelne a nevedela som ci tam nie je nejaka miera, kedy ich je lepsie rozdelit. :smi: (predsalen Pogusko bol sam, tak som tieto veci nikdy neriesila)
kysna
Růžovka
Růžovka
Chico
Beuys
-------

Předchozí

Zpět na Chování