Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Agresivita

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Agresivita

Příspěvekod PxNxDx » 06 kvě 2014 12:45

podle popisu bych řekla, že kastrace na místě je, ale zkušená nejsem :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod chesterfield » 06 kvě 2014 17:06

no ono je to tak, že tady kazdý poradí dle svých zkušeností, ale rozhodnutí je stejně na majiteli.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 06 kvě 2014 21:02

já bych do té kastrace taky šla. myšákovi se uleví a i kdyby ho kluci nepřijali a ěl by zůstat sám (což by tak jako tak zůstal), tak aspoň by to bylo bez těch nervů
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 kvě 2014 14:53

když jsem je měla ještě u sebe, tak ani na jednom nebyla vidět vyloženě ta agresivita, jako tehdy na Stuim... taková ta posedlost, jít kousnout a ulevit si. Pořád jsem na vážkách, jestli to není spíš špatnou "výchovou" v miminkovském věku. Žádný pořádný vzor ani mantinely jak od potkana, tak od páníčka. Jeden jejich "brácha" fuzzatý, který šel do adopce k jiné paničce je taky agresivní k ostatním klukům. Jí teda nekouše.
Podle mě jim chybí taková ta větší smečka, která by je prostě vychovala a ukázala jim, že tohle chování se tolerovat nebude. Něco jako kdysi holky vychovali Stuiho, když jsem ho začleňovala po kastraci. On byl vyloženě nevycválaný samotář, co byl na všechno strašně hrrrr.... Jenže takovou klučičí smečku já ještě nemám. Moji kluci jsou ještě mlaďoušci...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 07 kvě 2014 15:02

Smečku bych mohla zapůjčit, ale nevím, jestli by to mělo smysl, jestli by to pro chudáka nebyl spíš stres, když by se pak zase stěhoval někam jinam. Jinak tu mám docela drsnýho šéfa, na toho by si jen tak někdo netroufl... :twisted: Ten už jich pár vychoval. Ale ti moji nekousali do lidí, vždycky si to vyřešili na potkaní úrovni. Jak je vlastně starej?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 kvě 2014 15:16

to právě nevím...ale odhadem něco mezi půl rokem a rokem....Jinak prý trochu začíná dorážet i ten druhý sameček na toho staršího původního klučinu. Ten je prostě hodný a vyhýbá se mu.
Jako já bych tenhle pokus moc ráda uskutečnila, jestli by jim to pomohlo...ale na druhou stranu bych ti zase nechtěla nějak rozházet smečku, když jí máš tak hezky sladěnou. Ti kluci jsou v tomhle "křehčí" společenství než ty holky.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 10 kvě 2014 10:30

Tak jak to s divochem vypadá? Pořád zlobí a kouše?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 kvě 2014 17:34

Pořád....neřád. A nelepší se to , spíš naopak. A začíná zlobit i ten druhý. Přijde mi, že nemají nad sebou pořádnýho šéfa, protože dědouška už tohle nebere a tak když se jeden dostane do velení, tak neví co se sebou a začne takhle nadměrně buzerovat. Podle mě jim fakt chybí ten pořádnej vzor... :roll:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 10 kvě 2014 18:39

Chceš půjčit šéfa? :lol: A kdyby ani ten nepomohl, ještě máme Wildu, ale po jeho zásahu by z nich asi moc nezůstalo... :oops:
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 kvě 2014 19:08

No, docela bych o takovém pokusu uvažovala...:-) Už opravdu nevíme co jiného s nima. Teda krom kastrace o které nejsem ještě pořád uplně přesvědčená. Ale nerada bych aby ti nedej bože pocuchali klučinu.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ErumyRuby » 24 kvě 2014 06:22

Tak je to jasný... Arinka takhle šílí, když má říji. Dneska jsem to dobře chytla. Doufám, že maj potkani taky nějakej přechod...
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 kvě 2014 09:21

mají...kolem dvou let... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ErumyRuby » 24 kvě 2014 11:56

no tak to má ještě rok...
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Lkubik » 01 črc 2014 05:06

Ahoj, mam takový problém. Mam 2 asi roční potkany, jedna byla nedávno na operaci s nádorem, když jsem ji vrátila zpátky do klece tak se ta druha začala chovat velmi divne, přestala jist a pit, vůbec nechodila jen ležela v kleci. Vzala jsem ji na veterinu kde mi řekli ze je ve velkém stresu, dostala injekci a za dva dny byla v pohode. Jenže teď se nenechá ani pohladit, porad uskakuje a když k ni dam ruku tak kousne do krve, uz nevím co s ni mam dělat. Je možné ze si pamatuje ze jsem ji vzala na veterinu a chce to jen čas aby se uklidnila? Poraďte jak si ji mam zase udobrit. Dekuju za odpovědi. :)
Lkubik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 črc 2014 08:24

asi jedině přes žrádlo a nenásilně...oni si to někdy berou až moc...jednoho mazlivýho kluka, co jsem měla v dočasce jsem musela denně ošetřovaqt, protože měl absces a taky se se mnou nechtěl mazlit. V novém domově je to opět mazlík. Asi by zase byl i umě, ale neměla jsem čas si ho získat zpátky.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Chování