Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Agresivita

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Změna chování

Příspěvekod Danny » 11 čer 2006 19:38

Tak nevím, co se stalo ale jeden z kluku se mi zacal prát s ostatníma. Jeden jeho spolubydlici ma asi 4 rany po tele a druhy 2...Daa jsem ho na izolaci a pak ho zase zkusila dat nazpatek a zase se zacal jezit a napad ostatni, kteri se ho boji....Nemate nekdo s necim takovym zkusenosti? Nechci aby byl Baloun uz porad v jine kleci...Myslite, ze se to zase zlepsi .... ze je to jen nejake pohnuti mysli??? :evil:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lejdyna » 12 čer 2006 07:47

U nas se to stalo taky, jakmile damian dospel, zacal napadat spolubydliciho, dopadlo to nakonec tak strasne, ze musi byt sam v kleci a dokonce nekolikrat napadl i panicku, ma od nej chudak jizvy. Proste agresivni dareba, nepodarilo se nam ho prevychovat :( a takovej byl milacek. Jak citi nejakyho jinyho potkana, tak se hned jezi.
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 12 čer 2006 09:36

Když Baloun byl do teď v pohodě (je mu cca 1 rok a 7 měsíců) a teď začal takhle blbnout... je pořád na samotce, ale nechci aby tam byl do konce života...:-( Toho koho nejvíce potrhal, tak s tím do pátku každý den lehával v jednom hamaku a teď tohle....:-(
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 12 čer 2006 10:15

Ahoj tohle se mi nikdy nestalo ale napadlo mě, jestli by třeba nepomohlo, kdyby si zaskotačil se samičkou, jako že by se pak sklidnil.
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Agresivita

Příspěvekod Phoebe » 30 čer 2006 12:21

Jelikož další vývoj po KriKriho úrazu oka už spadá spíše sem než do nemocí, rozhodla jsem se založit další téma.

Od doby, co jsem KriKriho přinesla se zápalem plic a po otravě Atropinem domů už to není ten můj myšáček. První týden se zápalem jsem ho nechávala víceméně v kleci. Brala jsem ho akorát na gauč, ale i tam měl podivný cuky a tiky, skákal do vzduchu, chtěl se prát a lítal. Brala jsem to jako přebytek energie. Pak mi najednou občas usnul na klíně z ničeho nic, asi jako kotě.

Ovšem od doby, co antibiotika dobral (myslela jsem, že to může být jimi) se to nezlepšilo, spíš zhoršilo. Když KriKriho pustím, lítá jako šílenec. Už krátce potom, co jsem se vrátila z Řecka a donesla ho domů jsem si všimla, že kluci žárlí. Snažila jsem se tak vždycky jednat s oběma stejně, strkat ruce do obou klecí naráz, dávat jim krmení naráz, pouštět je naráz.
To ale už bohužel dost dobře nejde, protože KriKri Merlina (klidná nekonfliktní myš) napadá a pronásleduje. Nevím, jestli mu chce vyloženě ublížit, jestli žárlí, vadí mu nebo mu jen prostě ruplo v bedně. Dřív bývali kamarádi. Merlin je z KriKriho vyděšenej, neustále se schovává za skříň, lehá si na záda. Párkrát když se na něj KriKri vrhnul jsem ho chytila, pokaždý mě do krve pokousal, takže mám ruku jako cedník.

Zkoušela jsem různý věci - když ho napadá ho opatrně vzít a hladit, aby se uklidnil, dát ho k Merlinovi do klece (napadá ho i tam), dát jim oběma naráz vedle sebe jídlo... všechno marný, příměří trvá stěží pár minut.

Mám půjčenou klec od Morrigny, musím jí akutně vrátit, doma jinou nemám a nedaří se mi sehnat :( Prostě vůbec nevim, co s tim ani čím to může být způsobený. Co myslíte?

Omlouvám se všem, kteří toto již četli v tématu Oko v Nemocech. Přišlo mi lepší založit nové téma, na které by se třeba mohl chytit někdo, kdo má podobné zkušenosti.

Díííky Phoebe :)
Naposledy upravil Phoebe dne 28 zář 2006 12:00, celkově upraveno 1
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 30 čer 2006 12:27

Ještě bych dodala, že třeba když ho mám puštěnýho samotnýho je celkem spokojenej a jen tak si tu všechno prolejzá. Ale ve chvíli, kdy se k němu přiblížím a jen lehce a opatrně ho pohladím začne pískat a vlnět ocáskem, což je, jak jsem zjistila, projev veliké zlosti.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mela » 30 čer 2006 12:31

Vypadá to skoro jako by na VŠECHNY zanevřel a dost tvrdým způsobem :(
Nauč se smát se slzami v očích,
pomalu jít,když pospícháš.
Nauč se pohladit zaťatou pěstí,
jedině tak Ti nikdo neublíží,
nevezme štěstí.

…Hlupákovi
přes rozum neprojdeš.
Mela
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 30 čer 2006 13:46

ja nevim..pride mi jako by si myslel ze jsi mu ublizovala ty a merlin-me tohle Flek delal kdyz bral antibiotika a ja je mu musela strikat do pusinky.. :(
jenomze ze by to trvalo takhle dlouho? :( asi bych zacala jako od mala-ochocovani znova atd..ale nevim...ja bych byla bezradna... :roll: ...nebo ho nezkousej jen tak poustet po pokoji ale treba nekde kde stale MUSI byt s tebou v kontaktu..a az by si znova zvykl na tebe tak bych ho az pak zvykala na Merlinka...
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Phoebe » 30 čer 2006 13:59

Když on chce běhat, nechce bejt u mě a když ho držím je vzteklej :( je to prostě těžký.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 30 čer 2006 14:03

to verim.. :cry: a nejde s nim jit treba ven??,ale aby zase nebyl vystreslej
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness

Příspěvekod Phoebe » 30 čer 2006 14:03

Když on se snaží skočit na zem :( Napadlo mě zkusit to třeba v čajovně.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 30 čer 2006 14:06

to je dobry napad-a mozna bych s sebou zkusila vzit i merlina
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 30 čer 2006 14:20

holky já myslím, že když tam bude víc cizých potkanů, tak Krikri půjde hledat azil k Merlinovi, toho přece jen zná. Budu držet palce.
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Phoebe » 30 čer 2006 22:02

KriKri před chvílí zcela bezdůvodně kousl mojí maminku, která seděla na posteli a hlídala ho, zatímco jsem umývala klec :cry: Nechtěla, abych se zhroutila, tak nic moc neřikala, ale vim, že už by ho nejradši... a sama řikala, že vidět to táta mu zakroutí krkem - což on by fakt udělal :cry: :cry: :cry:
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 30 čer 2006 22:05

to uz je ale vazne divny..zkus s nim a s merlinem jkit nekam-treba do cajovny...jinak me nejde do mysli proc by se najednou takhle "ZBLAZNIL"?jestli na nej mely vedlejsi ucinky ty antibiotika..nebo nevim...ale je to divny :cry:
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Chování