Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mrskání ocáskem

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Mrskání ocáskem

Příspěvekod CZpavinka » 15 črc 2011 23:17

dneska sem zjistila vtipnou věc, ale ráda bych věděla váš názor čím si myslíte, že to je...vzala jsem eplíka do dlaní na posteli a schovala ho do nich...hráli jsme si a on začal hrozně vtipně mrskat ocáskem, tak jsme to i natočili...

https://picasaweb.google.com/czpavinka/ ... 3657502386

video je tady, zkusila jsem to i na alim a reagoval úplně stejně. Nevím, jaký to může být projev - eplík i ali u mě uplně v pohodě drželi, necukali se v rukách a netvářili se že jim to vadí, ale raději jsem to mockrát neopakovala, jen mně to přišlo hrozně vtipný :-D
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Denebola » 16 črc 2011 13:13

Já bych řekla, že se mu to opravdu moc líbí :lol: Je to roztomilé :loveit:
Mám v bytě krysy a jsem na to hrdá!
Denebola
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: potkanka Mandarin's Ciri od Jirky *20.11.2010
potkanka Mandarin's Mozzart od Jirky *20.11.2010
kocour Siddhartha - birma posvátná *24.9.2010

Vzpomínáme: činčilka Osvald *2003 +22.8.2010

Příspěvekod Pepinie » 16 črc 2011 16:51

myslím, že to byl projev naprosté blaženosti nad mazlením... :) ...vypadá to roztomile...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod womi » 16 črc 2011 17:00

Já bych řekla, že jsou někteří potkani lechtiví :whistle:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 16 črc 2011 18:59

To dělají potkani s rozčilení, např. někteří tím doprovázení ježení a funění:) tenhle je možná lechtivý, anebo nadšený, já nevím :roflmao:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod CZpavinka » 16 črc 2011 22:45

no já to pak zkusila i na alibabovi a ten to samý :D lítali na posteli jak šílení, ale v té ruce byli uplně v pohodě, nevztekali se nic, jen takhle házeli tím ocáskem :d tak já jen jestli nevíte někdo třeba :)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 18 črc 2011 12:10

je to orpavdu projev vzrušení či už kladného nebo negativního, nedělají to všichni, ale když tak je to opravdu většinou z rozkoše.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod CZpavinka » 18 črc 2011 12:18

jojo asi to tak bylo no...ale nedělají to pokaždé..jen když je mám vypouštěný a hraji si s něma, pak se dají takhle chytit a jsou z nich mrskači :)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Tami » 17 lis 2011 08:51

u nás doma som to zažila robiť len našu Eileen a aj to som vyskúmala, že to robí hlavne keď ju začnem hladkať v období, keď má ruju :)
Betelgeuse * Liora * Chayyim * Chenglei * Xaria * Hulk * Mia Amore * Lentilka * Aris * Khajiit * Kamenwati * Leia * Lancelot * Wincent * Maleah * Magnus * Ookami * Onatah * Orion * Quiché

A za dúhovým mostom na nás čakajú: Ňufa, Amaya, Arleen, Eileen, Priscilla, Arya, Ereira, Zarja, Daphne, Freya, Gooshi, Venibbeth, Adaliah, Aston, Alvar, Usoa, Cyka, Claribel, Collette, Xochilt, Rozárka, Kalamita, Ishmar, Désirée, Curry, Cadfael, Cadhla, Ghaliya, Hayley, Farida, Merlot, Farkas, Basmath, Odet, Esha, Radegast, Eri, Hephzibah, Deidra, Hajar
Tami
Skákavka
Skákavka
Potkani: Betelgeuse Myšmaš *18.1.2016
SBA Liora *23.5.2016
Chayyim Equilibrium *20.10.2016
Chenglei Equilibrium *20.10.2016
Xaria of Lavan *17.1.2017
Unique Rattery's Hulk *30.3.2017
Mia amore od Raubířů *30.4.2017
Unique Rattery's "Lentilka" *?.?.????
Aris of Lavan *2.7.2017
Khajiit Equilibrium * 4.7.2017
Kamenwati Equilibrium *4.7.2017
Leia Equilibrium *25.8.2017
Lancelot Equilibrium *25.8.2017
Wincent od Krisicy *15.10.2017
Maleah Equilibrium *17.11.2017
Magnus Equilibrium *17.11.2017
Ookami Equilibrium *8.3.2018
Onatah Equilibrium *8.3.2018
Orion Equilibrium *8.3.2018
Quiché of Beautiful Rats *6.5.2018
Chovatelská stanice: Equilibrium

Příspěvekod CZpavinka » 20 lis 2011 12:44

no eplík je "mrskač" stále :) je to ultraroztomilý :)) a je jasný, že je to projev toho, že se mu to líbí :)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Hýbe ocáskem

Příspěvekod kelidna » 08 bře 2013 00:08

Ahojky dneska jsem vypozorovala novou vlastnost naší Šarlotky. Stoupne si na gauč protáhne se jako kdyby k něčemu čuchala, zahledí se přitom do dálky (do zdi) a kinklá ocáskem nahoru a dolu.
Pořád nad tím přemýšlím. Mohlo by to být např že se hodně soustředí nebo taky ocásek slouží i jako udržení rovnováhy, ale přitom ona si stoupne rovně a pořádně se připraví a zahledí se do dálky a pak s nim teprve začne kinklat. Nebo že se možná chce pářit :smi: :lol:
Já jsem se s tím zatim ani u jedné z potkanek nesetkala. Nemáte s tím někdo zkušenost?
kelidna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chuchu, Kráska, Noemi ( VŠECHNY TŘI teď už v nebíčku) a teď máme nové mazlíčky Adélku a Šarlotku

Re: Hýbe ocáskem

Příspěvekod chesterfield » 08 bře 2013 00:46

u nás někteří vlní ocáskem třeba u hlazení, je možné se se ji třeba něco nelíbí ve vzduchu, nebo je rozladěná.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kelidna » 08 bře 2013 13:33

Aha tohle téma jsem hledala a nemohla najít :D mě uplně dostala protože to bylo fakt rychlý kinklání :D a jak byla natáhnutá, jako kdyby byla přípravená vzlítnout :D
kelidna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chuchu, Kráska, Noemi ( VŠECHNY TŘI teď už v nebíčku) a teď máme nové mazlíčky Adélku a Šarlotku

Příspěvekod Elerían » 29 srp 2013 18:27

Ja som mojich chlapcov videla vyslovene udierať chvostami o zem (akoby tým chcel jeden varovať druhého) len vtedy, keď si spolubývajúca doviezla znova na byt zajaca a oni ho videli po prvý raz v živote - uprene ho pozorovali a potom začali vrtieť chvostom a udrierať ním o zem a boli veľmi rozrušení.

Inak ale to vlnenie chvostom pri hladení je podľa mňa nejaká nepodmienená vegetatívna reakcia - vôľou neovládateľná - a súvisí asi s nervami v okolí chrbtice. A asi hodne závisí od citlivosti toho-ktorého potkana, či sa tak pri škrabkaní proti srsti bude správať alebo nie (to čo ste nazývali šteklivosťou)... Jeden z mojich chlapcov to robí vždy vtedy, keď je pustený, sám príde ku mne a strčí mi hlavu pod ruku že "Škrabkaj!!!" :D a ako ho škrabkám medzi lopatkami, tak začne "hadiť" tým chvostíkom. :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

škubavé pohyby ocáskem

Příspěvekod rattus » 22 pro 2015 21:19

Ahojte, ráda bych věděla, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. Mám doma mlaďocha, který dneska provedl několikrát divný, škubavý a trhavý pohyb ocáskem, od kořene až po konec jako v trhavé vlně. Nejde to moc dobře popsat, ale bylo to fakt divný... A vždycky se předtím zastavil, rozhlédl a provedl tenhle pohyb ocasem. Přijde mi, že se i více zvedá na zadních nohách. Když ho chytím, piští (možno připisovat tomu, že ho mám doma teprve "chvilku" a piští od začátku). Jinak absolutně žádný problém, běhá, skáče, hraje si s klukama, pere se s nima, vyskakuje na postel. Jí i pije. Žádný extra viditelný problém a když ho prohmatávám, tak nikde před tlakem neuhýbá ani nepiští. Nesetkal jste se s tím někdo?
rattus
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pluto, Dolgit, Venca, Pažitka, Artur, Flíček, Smíšek

PředchozíDalší

Zpět na Chování