Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mrskání ocáskem

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Příspěvekod chesterfield » 16 říj 2006 18:11

No Meďaďumbík vlní nádherně ocáskem když je zpruzelej, nejvíc když hystericky řve na Jamese, ale i když je muchluji a on neche. ale dělá to jenom on. Takže usuzuji, že se ji nejspíš něco nelíbí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Phoebe » 16 říj 2006 20:10

Dělal to KriKrísek a to i velmi často, stál na místě, rozhlížel se a vlnil ocáskem. U něj to mohl bejt nervovej tik.

Teď to na mě udělal pan Myšák, ale to proto, že jsem nebyla celej den doma - otočil se ke mně uraženě zády a zapráskal mi na kalhoty ocáskem :lol:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Tara » 16 říj 2006 20:19

Marf vrni ocaskem kdyz ho hladim a taky se pak o me otira jako kocka.. :lol:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Vrtění ocáskem

Příspěvekod werulda » 10 led 2007 18:57

kdyz jsem jednou drbala Joshe mezi lopatkama jak to ma rad tak vzdycky rychle okusoval prst a jeste jsem si vsimla ze zacal kroutit ocaskem :D vypadalo to divne ...nevite cim to je?
werulda
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 10 led 2007 19:50

Buď tím dává najevo, že se mu to líbí nebo že je hodně rozčílenej. V tomhle případě asi spíš to první :wink:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Tara » 11 led 2007 16:00

ano ano! :lol: :lol: Marf vrti a otira se o me kdyz ma radost ze me vidi a pak kdyz vidi ze ke me jde i ruf tak ze zarlivosti zase vrti ocaskem plus vrze zoubkama jako by rikal ted je moje tak pozor :lol: :lol: :lol: :x :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod werulda » 11 led 2007 19:57

jj bude to spis to ze se mu to libi pac se vzdycky uplne rozplacne a nechava se unest a pritom si vrti :D :wink:
werulda
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nelliss » 11 led 2007 22:40

kluci kdyz se perou a nahani a jeden treba vyskoci na kreslo a kouka na toho druheho z vrchu tak "vrti" spis "vlni" ocaskem :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Mrskání ocáskem

Příspěvekod Filanda » 16 srp 2008 13:24

Chtěla jsem se zeptat, co znamená když potkánek jakoby pomrskává koneckem ocásku. NIkde jsem to tady nenasla nebo jsem mozna zase slepa a prehlidla jsem to. Vcera kdyz jsem seznamovala holky s novym potkanim prirustkem, tak nova holcina stala proti Carrie a mrskala ocaskem a Carrie s nim zacla mrskat taky, nikdy predtim jsem to u svych holek nevidela. Jinak , ale bylo seznameni uplne v pohode, zadna agresivita jen trosku box pacickama ale kousance nebo tak ne, tak me zajimalo co si timhle gestem naznacuji, protoze nova holcicka to delala skutecne casto.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Re: Mrskání ocáskem

Příspěvekod nevi » 16 srp 2008 13:25

To je výhružka.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Filanda » 16 srp 2008 13:32

Aha dekuju :up: . Ja jsem ej dala spolecne na stul , co moje holky neznaly a po par minutach zkusila moje Carrie otocit novou samicku na zada a ta si ji pak prave porad hlidala a pomrskavala ocaskem, ale neutocila, spis mi prislo jako kdyz si chce uhlidat pozici aby ji nahodou Carrie v nestrezeny chvili neotocila na zadicka. Uprostred noci uz spaly vsechny 3 spolecne v baracku.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Laura » 29 led 2010 20:34

Tak jsme taky dneska mrskali :lol:
Elsek se rozplácl na stole, já ho drbkala po hřbetě bouruč. On přívíral oči, občas písknul a pak začal vrtět ocáskem. Vypadalo to strašně srandovně.
Asi se mu to líbilo... :smi:
(jinak by nedržel, zdrhnul či kousnul, to umí :? )
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

"sekání" ocáskem

Příspěvekod Dandali » 23 kvě 2010 11:51

Nikde jsem tady nic podobného nenašla.
Můj prcek (2 měsíce) je torpédko, běhá, skáče, "útočí" na ruce a hraje si s nima, ale jednou za čas se zastaví, rozhlíží se a u toho "seká" ocáskem. Prostě s tím švihá ze strany na stranu. Jednou mi to přišlo, že se možná trochu vztekal, že se mu mohlo něco nelíbit, ale od té doby to dělá nezávisle na nás. Zajímalo by mě, čím to je. Jestli to je taky součást hraní nebo co je to zač :-)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod Ka3na » 01 čer 2011 20:08

Přidala bych se k předchozímu dotazu starému přes rok.
Co znamená, když potkan švihá ocáskem a přitom v jeho okolí není nic podezřelého, žádný jiný potkan, já s ním taky nejsem v kontaktu. Prostě stojí na zemi či jinde kouká a u toho švihá rychle ocáskem.
Může to znamenat třeba strach? Stává se nám to totiž u jednoho mimča, že se prostě zastaví, skenuje očima a u toho mrská ocasem. A pak přestane a jde dál.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Domča » 02 čer 2011 13:36

Flurry to taky tak dělá, hlavně když u klece stojí třeba Mikeš, ona z něj strach nemá ale třeba má takovej chvilkovej strach, tak začne urputile mrskat ocáskem, někdy stačí ale třeba když je na posteli, tak pozoruje a mrská ocáskem .. je to strašně krásný :lol:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D