Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Trhání oblečení

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Trhání oblečení

Příspěvekod Max » 28 pro 2007 15:15

Mám hroznej problém se svojí tři měsíce starou potkankou Jenny. Žije se mnou odmalička a je na mě hrozně upnutá, ale před nedávnem začala mít hroznej zlozvyk. Trhá cokoliv co se dá. Během týdne mi kompletně rozcupovala povlečení, ale taky mikinu, triko a džíny. Škoda už narostla asi do 1 500,-. Máma je hrozně naštvaná, a já samozřejmě taky. Dávám si pozor, ale nedá se to uhlídat. K Vánocům jsem dostal moc hezký triko, a už je zase děravý. Jsem na ní hrozně naštvaný, ale chtěl bych přijít na jiné řešení, než jí dát pryč, protože jinak je bezvadně ochočená. Nemáte někdo nějakou radu? Nebo to za chvíli dopadne tak, že si jí nebudu moci vzít k sobě :-(
Max
Růžovka
Růžovka

Re: Trhání oblečení

Příspěvekod Nefertity » 28 pro 2007 20:46

Mám jedinou radu - při kontaktu s myšákem si na sebe brát nějaké staré oblečení, které pro tyhle účely vyřadíš. Převlíknout se snad není zas takový problém. Pokud by sis ho k sobě nebrala, trpěl by, tak snad to převlékání zkousneš.
Ještě mě napadá jediné - i moje mají občas tendence kousat oblečení, když ho mám něčím polité - mokré, nebo když je spocené - třeba v podpaží. Občas taky tahají za nohavice, prostě si tak hrají. Řeším to starým oblečením, když mám na sobě plesovky, tak si je k sobě neberu.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Haslerka » 28 pro 2007 21:41

Máš ji samotnou? Potom se vubec nedivím, že ti trhá oblečení, je zkrátka frustrovaná..ani když se jí budeš věnovat sebevíc, tak jí nikdy nenahradíš kamarádku stejného druhu...je to to samé jako u psů, také nejvíc zlozvyků vzniká z frustrace...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Max » 28 pro 2007 22:12

Haslerka píše:Máš ji samotnou? Potom se vubec nedivím, že ti trhá oblečení, je zkrátka frustrovaná..ani když se jí budeš věnovat sebevíc, tak jí nikdy nenahradíš kamarádku stejného druhu...je to to samé jako u psů, také nejvíc zlozvyků vzniká z frustrace...

Nene, mám dvě samičky. Ale dělá to jen ta starší. A s tím starým oblečením, nic ve zlým, mi to připadá jako nesmysl. Snažím se mít potkany u sebe furt. Cca tak čtyři hodiny denně. Přece nemohu většinu dne mít na sobě staré rozkousané oblečení. Fakt se to nedá nějak odnaučit. Myšky mají v kleci stále minerální kámen, chleba, a další věci na ohlodávání.
Max
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zulu » 28 pro 2007 22:31

na některé věci si člověk musí zvyknout. já vždy odklízím vše na čem mi aspoň trochu záleží z dosahu potkanů. včetně oblečení.. doma mám takové u kterého mi to nevadí, a to se podle potřeby obměňuje:)
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Maha Maja » 29 pro 2007 15:00

No, asi tak: pokud si dobrovolně nepřevlečeš rozkousané oblečení, tak si ho potkani na tobě rychle vyrobí sami. 8) Já jsem taky přestala pouštět ty uličníky na postel, protože Beňa se rozhodl, že mi asi zničí veškeré povlečení, co mám. Musíš je prostě hlídat a před každou neplechou zakročit, ještě než k ní dojde. Přece se nezbavíš zvířátek jenom proto, že jim chutná tvoje oblečení. ;)
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Veve » 29 pro 2007 15:42

já musím zaklepat, ale holky zatím oblečení nějak zvlášť nekoušou... jednou, to byla nehoda, jsem nechala chvíli Krisi bez dozoru na stole v mé mikině a ona mi udělala do ní větrání (ta mikina byla nová a navíc z Anglie, takže mě to dost štvalo), tak pokud je najednou moc klid, tak se radši jdu podívat, co dělají.... okousané rohy - na ty jsem si už zvykla, dokonce okusují i zeď kdekoliv je napadne... ale začaly se asi trochu nudit, tak si kously párkrát do kabelů... do postele si je nepouštím, jenom u našich a to jsou pořád pod dozorem...
chce to, aby se nenudily... zkus nějakou hru
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod nevi » 29 pro 2007 16:18

Mně potkani jdou po oblečení jen tehdy, když se nachází na dosah u klece - takže to řeším tím, že ne nezastavuju u klece (je totiž na zemi a nosím prakticky pořád dlouhé sukně). S kousáním oblečení jsem se nesetkala, ale holt když žerou hamaky a tunely, tak jim dávám roztrhané staré rifle, kterých není škoda - i sestra, která chová psy, si k nim nebere nové oblečení, protože by za chvíli bylo nevypratelně zasviněné, proskobované nebo rozkousané.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod myjka » 01 led 2008 12:40

To s tym kusanim mokrych veci je pravda. Mala som na sebe novu satku na krku a pampinu tiez. Cvrkla si do nej a do toho mokreho vykusala dieru...
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Ka3na » 03 led 2008 12:47

Moje holky kousaly obleceni na me,kdyz byly male.Nedavno mi rozkousaly perinu,to jsem mela pak po byte hromydy peri.A byla dost nastvana.Ale jinak odlozene veci nekousou.
A zda se mi,ze vsechny doposud vznikle diry byly povetsinou z toho,ze neco jedly a proste k tomu prikously i to obleceni a perinu(rady totiz lozily do povlaku a delaly si tam spiz).Takze od te doby se periny schovavaji pres den do skrine.
Jinak kdysi mi pravda rozcupovaly matrace v rozich a to kvuli toho,ze tam proste mezi matraci a zdi byla skvira a ony se tam chtely dostat,tak cupovaly.
Ted si chces s pritelem koupit novou drahou matraci i postel,tak doufam,ze jim nezachutna ani jedno.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod chesterfield » 04 led 2008 12:53

k tomu trhání - mám zkušeost, že vždy, když tak hrozně roztomile šťouchají čumáčkem po mikinkou - tak vznikne díra, to je totiž popadne stavitelská vášen a snažíse proniknou jinam nejkratší cestou. :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kometa » 20 úno 2008 07:20

Dopr...., dopr...., dopr.... !

A holky za nic nemůžou.
Byla jsem na víkend pryč a někdo, nejspíš bratr, přisunul ke stolu, po kterém běhaj, když jsou puštěné z klece, židli s pár kousky oblečení. A odnesl to zrovna kousek nejvytíženější- mé jediné slušné džíny :(
kua...
ta rodina mě tak s.... Bratr se tvářil jak když po něm chci bůh ví co, když jsem mu v sobotu večer zavolala, ať jim hodí nějakou zeleninu, a ještě u toho ani nebyl schopný myslet. Teď, když mu to řeknu, se mi akorát bude smát a bude rád, pitomec (a to to neni žádnej puberťák, ale téměř 27 pracující muž).

Prosím vás, nevíte, kde bych v Praze sehnala nějaké jednoduché středně bokové džíny do zvonu, bez vyšisování, zmuchlaných míst a různých rádobyozdůbek? To, co se teď nosí a prodává se mi vůbec nelíbí a nesluší mi.

A máma místo aby řekla "to je mi líto" řekne "neměla sis pořizovat zvířata, co tohle dělaj". Ale tohle neni o zvířatech, ale o lidech !!
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Bára,Míša a já » 20 úno 2008 18:17

tak to já mám doma zlatíčka zlatý Barušku tu můžu pustit kamkoliv a nic dokonce si udělala pelech u mě ve skříni v tričkách pustila jsem jí tam jen proto že vím že nic neudělá ani skříni ani oblečení a na záchod chodí do záchodu který má jeden v kleci a druhý venku před tou skřínkou no a Michalka ta kousala oblečení jen chvilku ale to byla ještě maličká a dostala za to párkrát vynadáno samo domluva jako to se nedělá a pod. no a zabralo to .Takže asi jak který ho potkana to lze odnaučit u mě to vše šlo jen domluvou :P
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Nefertity » 23 úno 2008 20:12

No já myslela, že mám zlatíčka.. teď byly na týdenní dovolený u mý kámošky, který vykousaly díru do (naštěstí straých) džín, protože na nich měla nalepenou žvýkačku, naučily se otevírat vlašský ořechy, okousaly jim stěny.. no jo, jsou to moje zlatíčka :twisted:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Ptáková » 24 úno 2008 17:23

Tak oblečení "k myším" ale i normál řeším často v sekáči. Na doma mám teď vždycky dvě trika s dlouhým rukávem (protože "podnájemník mezi dvěma vrstvami tolik neškrábe, neklouže a je spokojený - a mě je stejně pořád zima, i když dost topíme). Nejoblíbenější je klokanka za dvacku. Když se mi prokousala durch - což jsem zjistila, až když mě omylem kousla do břicha (a já si libovala, jak hezky si v kapse zvykla a jak je potichoučku), tak je to fuk. Ven v tom stejně nepůjdu, neb smrdím od láskyplných loužiček. Džíny a další věci jsou na tom podobně. Jednak se mi drtivá většina věcí v obchodech v mém čísle k mému věku vůbec nelíbí, nebo naopak - je to hezké, ale za ty prachy mi to přijde nesmyslné, když si obratem ruky vyhrábnu stejnou věc za pár desetikorun. A vím, že se už nesrazí, nebo nevytahá a že v tom nepůjde dvacet dalších lidí. Takže nosím taky Next, Dorothy Perkins - jen mě to stálo o pár set míň než nové. A to, že musím hadry pořádně vyprat a vyžehlit mi nevadí (koneckonců nové z obchodu kvůli zbytkům barev z výroby taky peru, po té, co jsem se jednou z kalhot nehorázně osypala). Ale chápu, že někdo by věci se sekáče nechtěl (cha, můj drahý synovec ale taky nadšeně natáhl trika Puma a Quicksilver - kdyby tak věděl, že mě stály dohromady 40,- Kč) :whistle:
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Další

Zpět na Chování