Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak zvládnou stěhování?

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Jak zvládnou stěhování?

Příspěvekod refugee.ph » 19 úno 2007 07:03

fčera jsem se už konečně odstěhovala od rodičů do bytu se svým klukem. zatím tam je jen gauč a stůl. ale od fčera už jsem tam natrvalo a tak sem si tam už přestěhovala i klec s potkánkem. byl trochu zmatený.pak zvědavě vylezl z klece a začal to f pokoji zkoumat.byl zatím dost opatrnej.ani neskočil z gauče na zem.. jen na stůl. pak si udělal schovku mezi polštářema a vylez akorát vzít si dobrůtku nebo mrknout co jím já a něco mi ukrást :D ale když sem ho potřebovala dát do klece a musela sem mu schovku "rozbít" tak začal být vyděšený a dnes ráno mi ani nechtěl vylézt z klece. vím že si brzy zvykne ale je nějaký způsob jak mu to usnadnit???
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 19 úno 2007 07:35

Já myslím, že jediný způsob, jak mu to usnadnit, je být tam teď hodně s ním, a kdykoliv bude venku z klece, tak být u něj... Ty jsi jediné, co v novém bytě, kromě klece, zná. :wink:

Nebo je druhá možnost ale ta se Ti líbit nebude... posypávej podlahu počůranými pilinami, aby z toho cítil svůj pach :wink: :roflcry:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod chesterfield » 19 úno 2007 09:44

ještě mi napadá, je jednoduší opačný postup při návratu do klece, přizpůsobit dobu návratu momentu, když je venku, jako u nás, sice většina z nich přijde do klece na zavolání na žrádlo, ale třeba Pištu tam musím dát, ještě před tím když je zrovna třeba u mně, nevím jestli tomu rozumíš, ale prostě nechat sebou mávat :whistle:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod vranitko » 19 úno 2007 10:45

Chestr: No nevím, jestli tomu rozumí Refugee, ale já tedy rozhodně vůbec nepobral :oops:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod chesterfield » 19 úno 2007 10:52

ACh jo Vranitko, takže znovu - návod na návrat:
Sedum krakenů běhá po obýváku kuchyni a dámském budoáru (zeznora), mají an to cca ho´dku až 1,56 hoďky. Když čas dozrává, a Pištík se vynachází zrovna někde poblíž a netuší, že již čas nastal a tudíž se dá přivinout na hruď, učimínm tak a zanesu jej mírumilovně do klece, praktikuji někdy i na Hasíkovi. Poté dám do klece žrádlo a začnu mlskat jako o život, do otevřené klece se nahrne stádo hladových spermoňů a Pišta jenom čumí, že to netihl. :roflmao: :roflmao: :roflmao:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod refugee.ph » 19 úno 2007 11:50

vranítko: no nevím ta druhá metoda se mi opravdu moc nelíbí :D
snažím se s ním být co nejvíc ale bohužel půl dne musím být f práci. tak doufám že mu tam není moc smutno.
jo většinou se ho taky snažím lákat do klece když ke mě přijde nebo tak..ale on si někdy někam zaleze a fakt nechce ven. často to nebývá..ale třeba fčera jo. nerada mu do těch jeho skrýší zasahuju protože vím že tam má pocit bezpečí. no ještě jsem mu přitáhla kartonovej dům :) na ten byl zvyklý i když do něj moc často nelezl..ještě mu ho tam musím nějak šikovně nachystat....
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

stěhování

Příspěvekod Morticia » 06 srp 2008 09:33

ahojky.. budeme se s potkánky stěhovat a nevím jak to budou zvládat, má někdo zkušenosti? bude to pro ně úplně nové prostředí, dostanou i novou klícku, bohužel menší,ale podle propočtů by jim měla stačit. Zažili jste to někdo? jak to budou potkánci zvládat? poraďte prosím Jo, a budou tam znát mně,mamku,ale nebudou znát mamčina přítele(i když ten se k nim moc přibližovat asi nebude jak ho znám) ale přece jen tam ten kontakt bude..
Svět je plný bláznů, ale málokdo je na své bláznovství hrdý jak já..
Morticia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Arnie (alias Drobek)a Ňufíček

Re: stěhování

Příspěvekod jenny » 06 srp 2008 10:00

ahojky, s potkánky jsem se stěhovala a bylo to v poho, když jsme je dali na nový místo a vlastně i do nový klece (koupili jsme větší) tak z toho byli chvilku vyplašení, ale pak dostali ňamku a bylo to ok :up: jinak zvykli si rychle. .

držim palečky ;)
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

Příspěvekod Kadarka » 06 srp 2008 11:18

Ahoj, já jsem se s holkama stěhovala za jejich život 4krát (zpětně si říkám - teda to bylo divný období). Byly úplně v pohodě. Když měly pořád svojí klec, vůbec se nebály a naopak jsem vždycky měla pocit, že jsou z nového prostředí po počáteční opatrnosti nadšené. Když jsme byly dlouho na jednom místě, jako by se nudily :twisted: . Jestli ta moje nejstarší bude žít ještě pár měsíců :? (je jí přes dva a půl roku), tak zažije ještě jedno štěhování - tentokrát věřím, že už definitivní :D .
Kadarka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Všichni moji potkánci jsou už za duhovým mostem a nové teď bohužel nemůžu mít.

Příspěvekod jenny » 06 srp 2008 11:33

morticia: jo a hlavně jim do té nové klece dej nějaký věci co znají - třeba jejich hadříky, věci co měly ve starý kleci a tak. . a budou tam jako doma 8)
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

Příspěvekod nevi » 06 srp 2008 14:50

Moje holky to zvládly v pohodě, asi i proto, že se stěhovaly do prostředí, kde už párkrát byly na víkend. Jen se chovaly trochu jinak - ze začátku nechtěly chodit ven (Tarja s tím začala až včera) a ustaly jejich večerní lesbické honičky... od té doby, co jsem odstěhovaní, jsem neviděla žádnou výraznější říji, jak u nich bývalo zvykem. Asi se tady stále necítí jako doma.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Jak zvládnou stěhování?

Příspěvekod očko » 14 bře 2015 23:48

Ahoj :)
Jeste jsem vam moje dve nove krysky nepredstavila (napravim! Uz to pisu nekolik dni :D ), ale rovnou se chci poradit.
Predevcirem jsme se prestehovali s pritelem a kryskama do noveho bytu, predtim jsme bydleli jeste se spolubydlicim, takze mysaci znali jen nas pokoj, vyjimecne se odvazili vstoupit na chodbu, kdyz jsem nechala otevrene dvere, ale byli z toho vzdycky celi hotovi.
Taky jsem s nimi prakticky jeste nikdy necestovala (mame je pul roku), takze pro ne byl svet opravdu ten nas pokoj.
Nicmene k veci :D ..
Jsou z toho strasne vystresovani, maji svoji klec, ktera se stehovala tak jak byla (teda! Ted mi doslo, ze jsem ve starem byte umyvala dno a v novem dala ciste hobliny...coz by asi mohlo taky spoustu vysvetlit), ale par poctive prochcanych hamak jsem jim tam nechala...Tesila jsem se, ze tady budou konecne moct radit prakticky kdykoliv, a oni sotva vystrci cumacky z klece.
Kdyz je "nasilim" vytahnu a vezmu je s sebou treba do postele, tak vsechno prozkoumaji, ocuchaji, ocuraji, ale potom se proste vrati do klece a vic nemaji zajem, ted jsem dokonce zjistila, ze maji nejspis strach, jak kdyby se tu neceho vylozene bali...az me to desi.
Pisu porad stejne zmatene, jako kdyz mi bylo 13 (nebo kolik??), ale jen od vas chci slyset, ze je to normalni strach z noveho, ze se otrkaji, a budou zase "normalni"...a hlavne, ze tu treba nestrasi duch mrtve kocky nebo tak neco...
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Kimik » 15 bře 2015 09:36

Zvyknou si, neboj. Potkani zrovna nemilují nové věci, mají rádi svůj klid a svoje zvyky, takže jim to třeba bude trochu trvat, ale není to nic zvláštního. Nech jim prostě čas, třeba jim otevři klec a nech je, ať se osmělí sami a za chvíli jejich zvědavost zvítězí.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod očko » 15 bře 2015 10:31

Dekuji za uklidneni, praveze klec maji otevrenou vzdy cely den, a zatim se odvazi tak na metr od ni :)
Ale "postavila" jsem si vcera provizorni stolek z krabic "bananovek", povleceni a police :D nez to tu trochu zkulturnim, a vznikla diky tomu hamaka, ktera je jeste zeshora vyhrivana notebookem, a tam se jim teda libi! :D
(K provizornimu stolecku mam jeste provizorni sedatko - pytel naplneny povlecenim a prosteradlama, prekryty dekou...ach jak jsem skromna :D )
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod chesterfield » 15 bře 2015 11:06

Očko oni si zvyknou, neboj a budou řádit, až zešedneš. A Tvé zařízení zní fakt hustě

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Zpět na Chování