Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vrže / cvaká zoubky

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: cvakání zoubkama

Příspěvekod Kimik » 28 pro 2008 12:09

Nevím, jestli jsem to vypozorovala správně, ale takové to vrzání zubama spojené se strašidelným koulením očima je jednoznačně známka dobré pohody a spokojenosti, něco jako u koček předení. Dělají to skoro všichni, když je vezmu na klín a začnu drbat a hladit.
Když začnou zubama cvakat a přitom se ježit, většinou je v blízkosti potkan z jiné klece, kterému chce dotyčný natrhnout kožich. Na mě tohle cvakání nikdy nezkoušeli.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: cvakání zoubkama

Příspěvekod tuhyk » 28 pro 2008 12:14

Tak to jsem na tom dobře, nepřijde mi, že by se ježili... i když po chuti jim to kolikrát asi taky není a aspoň ten starší by určitě nejradši odešel kamsi do kuchyně
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
tuhyk
Růžovka
Růžovka
Potkani: Erwin (Go of Navel), Barney & Bentley de Caldera

Re: Vrže / cvaká zoubky

Příspěvekod Radka » 19 kvě 2011 19:04

Já jsem se nejdřív bála, že se mu nelíbím, protože poprvé jsem ho slyšela 'cvakat' na pískomilky... ježil se na ně a cvakal zubama, tak mi to přišlo jako varovný signál...
Obrázek
Radka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gremleen's Equirria
(+ 10 pískomilů a 5 osmáčků)

Za duhovým mostem: Amigo, Skana's Geologist, Antonidas z Mouseville

Příspěvekod iwanhoe » 19 kvě 2011 19:39

on to je varovný signál, ale taky projev "blaženosti" :smi: záleží na tom, co potkyš dělá ještě... když se ježí, tak to není uplně dobrý, ale když spokojeně leží a přivírá oči, tak je spokojenej na nejvyšší úroveň :)
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Bart3wik » 30 čer 2011 09:38

Moje potkanice mi strkaly hlavu do ucha a začaly vrzat :D (to naznačovaly, že je jím zima)

TAky cvakaly zubama a mněly přivřené zuby - vždy když byly spokjené.
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Bart3wik » 27 črc 2011 09:45

Ten můj potkaňák vrže zubama když ho zrovna venčím a je napapkanýá :) tím projevuje spokojenost. Vrře když ho třeba škrabu na zádíčkách a za ouškem
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

zvláštní...

Příspěvekod zuzukun » 20 říj 2011 14:15

toto téma jsem tu zatím neviděla. Mám potíže: když přijdu domů ze školy potkanka klidně něco kutí-když však přijdu ke kleci Mauzínka začne dělat podivný zvuk – něco jako skřípání zubů… když ji dám ke mně čuchnout strašně se rozsfuní a ten podivný zvuk dělá strašně rychle, bez přestávky. Když ji hladím nebo ji nechám být je to jen slabé- ťuk, pauza, ťuk, pauza… když ji mám ale na rameni a třeba se jen trošku pohnu už se mi z pod ramene zase ozývá ten zvuk! Není třeba nemocná? Nebo je to normální? Má cenu radit se s veterinářem? Nebo je to nějaký požitkový zvuk? Nevím si rady… dělá to vždy, když k ní přijdu tak se prostě rozsfuní a začne skřípat těmi zuby… nezní to však výhružně a ani na mně neútočí nebo tak něco… nerozumím tomu.

přesunula jsem do příslušného tématu. Kimiku díky :-)
pro příště prosím dodržovat pravidla fora. - kožíšek
zuzukun
Růžovka
Růžovka

Re: zvláštní...

Příspěvekod Kimik » 20 říj 2011 15:12

A nekoulí u toho občas očima? Tohle dělají potkánci často, většinou, když jsou spokojení a při tom vrzání zubama si je o sebe prý i brousí. Ale myslím, že tohle téma se tady určitě už taky probíralo, zkus hledat vrzání zubama nebo něco podobného.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod paaja » 02 lis 2011 15:52

Tak Yamínek taky začal chroupat (vrzat) zubama a to hlavně když sedí na posteli u mě u nohou a nebo když postel prozkoumává...tak jen doufám, že to není to špatné vrzání...nechtěla bych ho stresovat :?
paaja
Skákavka
Skákavka
Potkani: Yamin, Naex, Nathanael, Nody

Příspěvekod Kimik » 02 lis 2011 15:59

Náš malej Pacík včera seděl příteli na rameni, nechal se drbat a vypadal děsně spokojeně. Pak se ještě víc uvolni....vyčůral pořádnou louži a u toho vrzal zubama a koulel očima tak, že jsem to ještě neviděla :shock: Tak takhle asi vypadá potkaní pocit slasti :roflmao: Škoda, že ji s ním přítel nesdílel... :roll:
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod jejula » 03 lis 2011 12:06

No tak můj přítel taky nesnáší jak po něm Montik čůrá a mě to začíná vadit taky,ale s tím asi nic neudělám.Ale už jsem pochopila,že Montik vrže zoubkama,když je spokojenej,protože to dělá když si lebedí a já ho drbu a on u toho usíná. :lol:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Dragita » 19 led 2012 16:01

u nás je vrzání vrcholem blaženosti, takhle se Zagyn zachumlá do peřin, zavře oči a cvaká si, nebo Speedík v posledních dnech, když jsem ho chovala a hladila tak u mě zavíral očka vrzal. Vždy se mu u toho tak roztomile třásl čumáček, ten zvuk jsem u něj milovala :loveit:
Ale vrzali i nervozitou, když se jim už nelíbilo na rameni, když nemohli přeskočit z postele na stůl nebo u doktora :lol:
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Potkaňátko- vibrování, vrzání zoubky

Příspěvekod Krysian » 28 srp 2014 13:10

Ahoj, znovu si jdu pro radu. :)
Mám potkánka cca 2,5 měsíce starého ze zverimexu, pořídila jsem ho, aby starší nebyl sám.
Vždy když si ho k sobě beru třeba k počítači, zahájí to tím, že na mě hodí pár bobků. Potom vibruje a občas si zavrže zoubky, když ho hladím. Na posteli při venčení to nedělá, tam lítá jako splašený. Nemyslím že se mě bojí, myje se u mě, občas si hraje s rukou, z klece se nechá vyndat více méně bez problémů.
Nevíte, co to znamená? Děkuji :)
Krysian
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 28 srp 2014 15:03

S tímhle ti moc neporadíme, jak vibrace jak vrzání zoubky může znamenat cokoliv
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ka-Boom! » 09 zář 2015 12:43

zrovna mám ty svoje prcky poprvé pod tričkem a cvakají zoubky (zní to trošku jako by ohlodávaly tvrdý chleba :lol: ) je to dobře nebo špatně ? :shock:
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Chování