Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vrže / cvaká zoubky

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Vrže / cvaká zoubky

Příspěvekod Emer Eledhwen » 21 dub 2005 10:15

Když potkan cvaká zoubkama o sebe je to výraz velké nespokojenosti?
Emer Eledhwen
Růžovka
Růžovka

Zoubky

Příspěvekod Danny » 21 dub 2005 11:08

Nn, pouze si je takto obrusuje. Ja tento zvuk nemam moc rada :) .
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 21 dub 2005 14:28

Spíš bych řekla že naopak spokojenosti, teda co jsem tak odpozorovala. Se pěkně natáhnou, přivřou oči a skřípou zubama :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Adéla » 21 dub 2005 16:17

Buď spokojenosti, nebo nespokojenosti, podle situace. Takové to natažení a slastné přivření očiček spojené s vrzáním, to je pochopitelně spokojený potkan. Ale taky jsem tuhle byla s potkanem u veterináře, ten ho držel, poslouchal, prohmatával a potkanovi se to nelíbilo, takže nejdřív se pokusila pana doktora kousnout - to nějak nevyšlo - tak vykulil oči a začal vyloženě nas***** skřípat zubama. Přijde mi, že se tím v takových situacích nějak uklidňujou či co...
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Myslim ze spokojenost

Příspěvekod Morrigna » 21 dub 2005 19:00

Ja mam takovy pocit, ze to tiche pocvakavani zoubky je ze potkan komunikuje. Vecinou to dela, kdyz si s nekym povidem, ona lezi spokojene pobliz, tak zacne taky "povidat". Zatim to vzdy bylo v situaci, kdy ji bylo dobre a presne, privira pri tom nekdy ocka.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Ilien » 23 kvě 2005 19:53

Stormy píše:teda tak cvakat zubama jsem potkany ještě neslyšela....dělaj to hodně nahlas?

On tema zubama necvaka, ale vrze. Moje holky to taky delaj dyz je drbu na brise nebo za usima.
Ilien
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Karin » 02 zář 2005 15:54

No deni mi cvaká zoubkama jen občas a když čeká pamlsek aĺe simik vyloženě když je nasra...
Karin
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bethan » 24 říj 2005 12:19

Muj Coudy cvaka skoro porad, ale rekla bych, ze u nej je to spis vyraz spokojenosti, kdyz ho dam k sobe tak chvili cvaka a pak usne, jinak v kleci cvakal, kdyz sem si ho prinesla ale spis kdyz byl nervozni nebo ze zvedavosti, kdyz zkoumal neco novyho, na veci mi neprskal, ale mozna, ze na ne jen nebykl zvykly a zvykne si.To knikani spis nasvedcuje ty samote, me potkan nikdy neknikal...zkus s nim hodne komunikovat, mit ho u sebe porad, kdyz ses doma, aby nemel pocit, ze je sam..
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Lucka » 10 lis 2005 19:39

Moje tkanice cvakala zoubkama při mazlení, všichni říkali že ji "týrám" ale to byl můj i její projev lásky. A ona věděla, že je to mačkání z lásky a nechci ji ublížit. Taky se tak pomuchlat nechala jen ode mě. :)
Lucka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod kaja » 15 pro 2005 20:53

Tak mi příde, že tim komunikuje....cvaka zubama kdyz na ni mluvim.....taky sem si myslela, že je to nejakej výraz nespokojenosti, když ji mám moc dlouho venku pak sem ale v noci zaslechla jak si sama pro sebe mele v baraku, takže mam asi samomluvku :lol:
kaja
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 15 pro 2005 23:20

Oni to dělají, když jsou naštvaní, ale taky když jsou spokojení a někdy jen tak, když nemají nic jiného na práci :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

cvakani zoubkama

Příspěvekod werulda » 30 led 2006 13:08

muj Josh to dela kdyz je nespokojenej..kdyz je nasvanej ze ho treba vyndam nebo kdyz se boji v novym prostredi :roll:
werulda
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Derak » 30 led 2006 13:25

KatyQ píše:Poradíte mi? Před pár dny u mě našel domov malý sameček potkánka. Od té doby, co ho mám, se skoro pořád zvukově projevuje. Cvaká o sebe zuby, prská na věci okolo (na misku, napáječku, žebřík ... ) a občas krátce kníkne. Pokud otevřu klec a věnuji se mu, napřed prská i na mou ruku, ale pak na ni vyleze a mazlí se. U mě na rameni, nebo na klíně vypadá spokojeně a je zticha, ale jen do chvíle, než se zvednu a začnu chodit, nebo s někým mluvit, pak zase začne. A taky kdykoli ho vrátím zpět do klece. Vypadá zdravý a nedostatkem vody, nebo jídla určitě netrpí. Je to tím, že se cítí v novém prostředí nejistě, nebo osaměle?

No, naši potkani cvakali vždycky všichni už od malých potkáňat a to včetně těch, které jsme odchovali sami. Vždycky začnou cvakat, jakmile jim narostou zoubky. Takže bych řekl, že je to naprosto normální projev zdravého a spokojeného potkyše.
Derak
Bááááááásník
Bááááááásník

Příspěvekod Helinka » 31 led 2006 13:47

Cesminka vrze zubama jen pred spanim, asi se uspava :? rekla bych, ale urcite je to u ni projev spokojenosti.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoca » 04 úno 2006 18:21

...to bude asi aj tym, ze si ich brusia o seba...Einy cvaka, ale Charlie nie..zatial...a inak som za blazenost :)
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Další

Zpět na Chování