Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkani a jiná zvířata

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Potkani a jiná zvířata

Příspěvekod Kamy » 02 črc 2013 18:14

to sem nechtěl paušalizovat, je fakt, že takto jsem zkoušel pozorovat snášenlivost jen s tvory většími nebo stejnými jako potkan... viz křeček a morče se kterým moje Ája taky neměla problém....

Můj tip ale je že s myškou se potkan snese, ale asi bych nedával myšku do skupiny potkanů a ještě do jejich hnízda....

a taky bych si ipl, že pokud bude myška s potkanem vyrůstat od mala, zvyknou si na sebe. ale to by lépe odhadli chovatelé ;-)
Kamy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 črc 2013 18:19

jo, určitě se už nekomu snesli, o tom nepochybuju.... slyšela jsem že je snad i někdo nakřížil, ale fakt je ten, že potkanovi kamaráda jinym zvířetem nenahradíš... :smi: je to spíš jen z nouze ctnost....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 02 črc 2013 18:22

Nakřížil? Potkana s myškou? To asi ne... :roll:
Mě potkan (ne ten stejný) zabil jednu myšici a jednoho myšáka a opravdu bych to vědomě nezkoušela, taky v tom nevidím ani pro jedno ze zvířat žádný přínos, to je jako kdybych chtěla bydlet se šimpanzem, taky se třeba sneseme, ale společnost vlastního druhu to ani jednomu z nás nenahradí.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 črc 2013 18:38

Kimiku net je plnej blbostí, takže bych se nedivila, kdyby to byl kec...;-) a už ani nevim, kde jsem to četla... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 03 črc 2013 19:38

taky jsem našla myš třikrát u potkana, než jsem vychytala všechny druhy úniku z klece. naštěstí se nic nestalo, ale spíš tím, že myš byla v hamaku a neslezla k němu
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Ignoirace asi i strach

Příspěvekod p.hubicka » 13 črc 2013 19:39

Zdravím, už tři dny máme doma kotě.. holky semnou nemluví, nechcou ke mě, z hamaku nevylezly ... zvyknou si ? mrzí mě to, chápu že cejtí kočku že mají asi strach ale zajímalo by mě, za jak dlouho, a jestli to vůbec přejde... díky
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Re: Ignoirace asi i strach

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 črc 2013 21:01

já si myslim, že asi jako u všeho to che čas... podle mě si zvyknou nanový pach a bude to zase ok...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Re: Ignoirace asi i strach

Příspěvekod p.hubicka » 14 črc 2013 13:58

dík :) bylo by mi líto a bylo by to izbytečné pak potkanky mít
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod odolka » 16 srp 2013 06:53

Mám doma psa kočku i potkaní slečnu všichni se snesou když se Zuzaně(potkanice) něco nelíbí rafne je čumáku a má klid je fakt,že kocour měl tendence Zuzanu lovit, ale vzhledem k tomu, že dostává doma napapkat tak jí spíš chtěl uhrát než sežrat teď už ho Zuzana nijak zvláš't netankuje, ale samotné je nikdy nenechávám!
odolka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod ErumyRuby » 17 srp 2013 14:13

myslím že to hodně zývisí na povaze obou zvířat, opkud se potkan bojí - kočka nebo i pes to vycítí, pokud je to něco jako moje Ari tak jim poleze po čumáku a pes bude tak překvapenej že ho ani nenapadne je žrát. Ari byla celá oslintaná, ale jen proto že si pes chtěl hrát a olizoval ji, jen je potřeba hlídat aby je nekousnul, nemusí to udělat schválně, nemusí chápat že potkánkovi může ublížit. S kočkou je to tak že pokud kočka volně běhá je jasný že občas někde něco uloví a bude to brát jkako výzvu k lovení ale pokud je to typická gaučovka přešlechtěná tak ji ve většině případů ani nenapadne vůbec zvednout zadek a vyvíjet nějakou aktivitu:-)
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod lucagulova » 21 črc 2014 20:02

myslíte že by fungovalo soužití potkanice a morčete ? Mám potkanici a chtěla bych ještě morče :/
lucagulova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkanka Eddie :)

Příspěvekod potkusaci » 21 črc 2014 20:22

To teda nevím, k čemu by jim to (oběma) bylo...krom toho, že si nedovedu představit, kde by jako ideálně společně bydleli. A když pomineme, že by si pravděpodobně šli po krcích.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Vell » 21 črc 2014 20:39

potkan morče zakousne
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Kimik » 21 črc 2014 20:54

Vell, ne nutně, moderní morčata mají třeba i přes kilo, to už by i pro velkého potkaního samce bylo docela dost.
Ale jinak je jediná možnost, jak mít morče i potkana...Dva potkany a dvě morčata, každý druh ve vlastní kleci.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkusaci » 21 črc 2014 20:58

Dva potkany a dvě morčata, každý druh ve vlastní kleci a nejlépe každý druh v jiné místnosti, aby se nerušili pachama a pískotama.
(A vůbec nechápu, proč chce mít někdo, kdo má doma potkany, něco tak nezáživného, morousovitého a nekontaktního, jako morčata.)
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

PředchozíDalší

Zpět na Chování