Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkani a jiná zvířata

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Potkani a jiná zvířata

Příspěvekod Kimik » 21 črc 2014 20:59

Potkusaci, no pořád jsou to aspoň oba hlodavci, ale někde jsem četla dotaz, jestli je možné chovat společně morče a želvu :shock: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkusaci » 21 črc 2014 21:10

A co potkany a rybičky?

A k tomu dotazu - ne, protože želva tomu morčeti ukousne nohu (když ne něco horšího). Popř. morče hryzne želvu do hlavy, když ji rychle neschová.
To teď vypadá, že fabuluju, ale proboha, vím i o takovém reálném "chovateli" (motivem činu bylo "schválně, co budou dělat" - pak to dával k lepšímu jako ohromnou srandu...)
Lidi mají fakt někdy nápady...že by si zasloužili do těch klecí zavřít sami :evil:
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Vell » 21 črc 2014 21:58

no já nevím.. ale stačí mi vidět Ethel, která má o 9 kg míň jak pes, je slepá a nemůže pořádně chodit, jak po tom psovi vztekle jde.. tak si myslím, že pro normálního potkana kilo nekilo :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Potkánci a morčátko

Příspěvekod RemikJ » 07 zář 2014 19:30

Dobrý den všem. Máme doma ochočené potkánky, hodné a moc přítulné. Máme nově i morčátko a už spolu byli v kontaktu na posteli..nedělá jim to žádný problém. Myslíte, že by spolu mohli být i ve velké kleci ?
Děkuji
RemikJ
Růžovka
Růžovka

Re: Potkánci a morčátko

Příspěvekod womi » 07 zář 2014 19:46

Pokud chceš dát potkanům večeři z živých bílkovin, proč ne :roll:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Dyfflin » 07 zář 2014 21:59

Ahoj, určite nemohli (celkovo by sa jednotlivé druhy zvierat nemali kombinovať) a ani mimo klietky to nie je zrovna ono. A morčiatko by nemalo byť samé - tj ako u potkaníkov platí, aj morčatá potrebujú spoločnosť svojho druhu :up:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Xiraxis » 09 črc 2015 10:35

Zdravím

Strašně moc chci potkánky! Ale nebýt jednoho závažného důvodu, tedy přesně čtyřech, už bych je měl. Jenže mám právě čtyři kočky :( . Ale co jsem četl na tomto vláknu, ale i z kontextu z jiných zdrojů, je vás hodně co mají kočky a potkany ve vzájemné (té, či oné, ale hlavně nehororové) symbióze. Ať už, že si jich kočka nevšímá, nebo jen minimálně a i potkánci to berou vcelku sportovně. A to mě v mém původním usnesení, že na potkánky si musím nechat zajít chuť, dost rozklížilo, došel jsem až tak daleko, že jsem si sestavil seznam, co si pro eventuální potkánky musím pořídit :whistle: (na základě informací vydestilovaných odtud, až po fb skupnu).

Nicméně pořád tu jsou ty mé čtyři kočky. Proto se obracím na vás a váš názor.

Děkuji
Obrázek
Xiraxis
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 09 črc 2015 10:45

mimnimálně se to dá pořešit tak, aby kočky ke kleci nemohly a nebo pořídit dostatečně velkou základnu klece, aby kočka klec nemohla shodit. A když budeš mít potkany puštěné, tak kočky zavřeš jinam. Nevěřila bych, že kočky starousedlice budou mít potkany jako kamarády, to by asi chtělo koťata

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Xiraxis » 09 črc 2015 11:08

No vzhledem k tomu, že kočkám asi nezabránim, aby mi chodili do pokoje, už jen proto že ta nejbojácnější z nich má u mě své útočiště, tak to bude dost potíž, nicméně ohledně základny klece, pořídil bych klec o rozměrech 100x54x80 a ta vzhledem ke své velikosti bude i náležitě těžká, takže by ji shodit neměly, nicméně se, když ji budu pořizovat, pokusím se vymyslet ještě nějaké dodatečné jištění. To, že nebudou kamarádky mi je jasný, byl bych moc rád kdyby je nebraly jako "žrádlo na nožičkách", ale to bohužel nejsem schopen z dosavadní pozice a znalostí předem určit :( největší obavy mám s naší černý kočičky, ta je lovec a nejednou nám přinesla myšku, u strakaté si dovolím předpokládat, že na ně bude prdět, ale nejsem si jist, u bílé... ta nikdy nebyla venku a nikdy nebyla vystavena jiným zvířatům, než ostatním kočkám, zde vůbec nevím.... u černobílé, tam se dovolím bát nejméně, protože je to zkrátka posera a zaleze před každým prdem, navíc nemá ráda syrové maso a krev (jí pouze kapsičky a granulky, k syrovému masu si jen čuchne, odejde a dál žadoní kapsičku), nicméně zase ráda loví a zkonzumuje všelijaký lezoucí a létavý hmyz, takže i ona má lovecké instinkty...

nemohu taky opomenout, přirozené instinkty potkanů, které mají hluboce zakódováno, že kočka je ultimátní hrozba a podle toho mohou reagovat (neúměrným stresem) a u nás jsou kočky (a nikotin) cejtit z každého smítka prachu :(
Obrázek
Xiraxis
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 09 črc 2015 11:41

u nás byly kočky i se kouřilo a potkanům to bylo u salámu ;-) kočky se jim válely po kleci (do doby než to nějakého potkana náležitě nas*alo a nechňapnul po kočce), ale kočky neútočily. A i když jsem pak bydlela sama a měla jsem asi po roce doma kočky, tak čičinám to bylo úplně ukradené (a potkanům taky)
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Rat lover » 20 srp 2016 18:00

Ja to nechápem, se tu píšete že potkany a mačky sa neznesú :smi:
Náš kocúr sa môjho potkana bojí, náš potkaník ho nahána a kúše do chvosta :roflcry: :roflmao:
:)
Rat lover
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo

Předchozí

Zpět na Chování